Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sugestii de abonamente, optiuni, tarife

- - - - -
  • Please log in to reply
610 replies to this topic

#559
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Bun asa, mersi de raspuns colegi! :)

#560
RGL2005

RGL2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.05.2007
E mai bine sa suni ;)) parca 18 ori 16 costa... acum depinde si in ce zona

Edited by RGL2005, 17 November 2009 - 21:54.


#561
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostRGL2005, on 17th November 2009, 21:51, said:

E mai bine sa suni ;)) parca 18 ori 16 costa... acum depinde si in ce zona
Da, am nevoie de apel/sms in zona 0, iar tariful este de 0.16E dupa cum ai spus, asadar merita mult mai mult sa sun, bineinteles. Dar de la caz la caz mai folosesc si sms-ul.
Pentru international mobil mi se par ok tarifele cel putin la apeluri voce. :)

#562
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007
Se mai pot face propuneri aici?
Daca da, as propune posibilitatea de a putea platii , din contul unui NOPAY, abonamente de telefon sau de date. Ar creste si numarul de abonamente la telefon si la internet mobil. Toate cele bune.

#563
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2009
VOI ATI AJUNS CULMEA RUSINII !

Dati-va la o parte daca nu mai aveti chef de munca si lasati-i pe aia de la Cosmote ! ALOOO se aude COSMOTE ????

Nu e posibil ca intr-o retea nationala de telefonie mobila sa nu poti suna de o ora !!  ( incercat pe 3 telefoane nopay  in Constanta )

#564
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postlotzi, on 15th January 2010, 12:01, said:

VOI ATI AJUNS CULMEA RUSINII !

Dati-va la o parte daca nu mai aveti chef de munca si lasati-i pe aia de la Cosmote ! ALOOO se aude COSMOTE ????

Nu e posibil ca intr-o retea nationala de telefonie mobila sa nu poti suna de o ora !!  ( incercat pe 3 telefoane nopay  in Constanta )


Surprize surprize, nu cumva este al Cosmoteului? Crezi ca o sa o duci mai pe roze sub aripa verde a cosmoteului?

#565
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007
Care este motivul pentru care acest topic este pus la IMPORTANT? Dar topicul "Propuneri acoperire date & internet" (este inchis si mai e si la IMPORTANT). La fel si "Ce pret trebuie trebuie sa aiba eGeneration?" (tot la IMPORTANT e pus). Nici nu se posteaza pe aceste topicuri. Intreb inca odata, care este rostul acestor topicuri de sunt puse la IMPORTANT? Daca se vor scoate de la IMPORTANT, rog sa imi fie sters acest post.

Edited by Grelper, 04 April 2010 - 09:30.


#566
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
O chestie care nu o are nimeni ar fi să garanteze și ei contractual niste chestii, de exemplu penalizările pe care trebuie să le achite dacă nu merge rețeaua, dacă se schimbă planurile tarifare, etc.

#567
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Buna, eu unul mi-am portat un prepay vodafone pe zapp nopay. Totul a fost ok pana acum cand retrageti bonusul de 8 centi.
Asteptam de la Zapp (Cosmote) sa vina cu ceva in schimb, cu ceva care sa refaca din nopay un produs interesant.
Totodata, asteptam sa nu se intample nimic cu creditul cumulat sau cu valabilitatea creditului (desi pe zapp.ro se dau asigurari ca acestea vor ramane neschimbate, avem unele mici indoieli asupra bunei credinte a fratilor greci)

#568
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostGrelper, on 4th April 2010, 10:28, said:

Care este motivul pentru care acest topic este pus la IMPORTANT? Dar topicul "Propuneri acoperire date & internet" (este inchis si mai e si la IMPORTANT). La fel si "Ce pret trebuie trebuie sa aiba eGeneration?" (tot la IMPORTANT e pus). Nici nu se posteaza pe aceste topicuri. Intreb inca odata, care este rostul acestor topicuri de sunt puse la IMPORTANT? Daca se vor scoate de la IMPORTANT, rog sa imi fie sters acest post.


Pai e un fel de reclama platitta de catre zapp pe vremea respectiva. altfel nu se intelege "activitatea". Scuze dar vb colegului ar trebui scoase topicurile astea de la important.....

#569
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2009
Nu vreau sa dispara extraoptiunile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

#570
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010

View Postlotzi, on 19th May 2010, 23:06, said:

Nu vreau sa dispara extraoptiunile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

AI doua variante:
1. mai prelungesti o ultima data extraoptiunea, intai dezactivandu-o pe cea existenta si reactivandu-o in 31 mai (astfel, mai ai si luna iunie zapp buzz)
2. te abonezi la zapp buzz si pentru aceeasi bani, doar ca de data asta la abonament, ai aceleasi minute si facilitati ca la nopay

enjoy

#571
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ma intereseaza ambele variante pentru ca nu as vrea sa pierd minutele din optiune mai ales ca le folosesc si pe cele in retea.

1. Sigur se poate dezactiva si activa pe 31 mai sau o las pana pe 6 iunie cand imi expira sa nu pierd degeaba 6 zile?
2. Cum se procedeaza cu abonamentul, ramane ceva din credit sau se pierde? Sunt dispus sa platesc 3 euro lunar pe ce primesc acum, dupa ce voi termina creditul pe convorbiri internationale.

#572
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Din experienta proprie va spun ca nu se poate reactiva o optiune decat dupa 30 de zile de la ultima activare.Deci daca expira optiunea pe 6 iunie degeaba dezactivezi pe 31 ca nu vei mai putea activa din nou pe 31 alta.
@Danutz : daca dezactivezi nu pierzi minutele din eo,ele vor fi valabile pana pe 6 in cazul tau.

#573
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Wrong, eu am activat de 3 ori o optiune in acceasi luna la Zapp, sau trecut de pe o optiune pe alta, deci se poate !!!

#574
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2009

View PostLunaCrystal, on 20th May 2010, 13:44, said:

Wrong, eu am activat de 3 ori o optiune in acceasi luna la Zapp, sau trecut de pe o optiune pe alta, deci se poate !!!

Anul trecut se putea... au schimbat regulile din mers baietii

#575
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010

View Postdanutz1, on 20th May 2010, 14:32, said:

Ma intereseaza ambele variante pentru ca nu as vrea sa pierd minutele din optiune mai ales ca le folosesc si pe cele in retea.

1. Sigur se poate dezactiva si activa pe 31 mai sau o las pana pe 6 iunie cand imi expira sa nu pierd degeaba 6 zile?
2. Cum se procedeaza cu abonamentul, ramane ceva din credit sau se pierde? Sunt dispus sa platesc 3 euro lunar pe ce primesc acum, dupa ce voi termina creditul pe convorbiri internationale.

1. dupa ce primesti sms de confirmare a dezactivarii extroptiunii, dai sms cu "activare" la 100 si primesti extroptiunea pentru inca 30 de zile
2. la migrare spre abonament, creditul nopay se pierde, din pacate.

#576
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu e o problema ca se pierde, trec dupa ce il consum pe tot.
Cel mai probabil iau in calcul varianta asta dupa expirarea optiunilor nopay pentru ca am nevoie de toate tipurile de minute incluse, mai putin catre messenger.

Quote

Alege unul din planurile de voce Zapp Buzz sau adaugă-ți-l la planul tău actual și vei fi conectat la cea mai mare comunitate Messenger, de peste 800 de milioane de utilizatori în întreaga lume
http://www.zapp.ro/p...ente/zapp-buzz/

Inteleg de aici ca pot face o simpla trecere de la nopay la abonament, Buzz1000 fiind abonamentul de baza in cazul asta si nu o optiune care se adauga altui abonament. Pentru ca nu am avut niciodata abonament zapp (de fapt nu numai zapp), m-ar interesa sa stiu daca si unde e disponibil info costul. Tarifarea cred ca tot la minut se face desi e o pierdere pentru minutele nationale si catre fix, cele in retea sunt suficiente.

Presupun trebuie sa merg intr-un magazin Germanos sau Cosmote, Zapp nu cred ca mai exista.
Am gasit aici lista magazinelor. Au ramas 2 magazine zapp, cativa parteneri si s-au adaugat magazinele Cosmote si Germanos.

Edited by danutz1, 22 May 2010 - 16:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate