Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sugestii de abonamente, optiuni, tarife

- - - - -
  • Please log in to reply
610 replies to this topic

#1
Zapp_Softpedia

Zapp_Softpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.03.2009
Salut,

Urmarim forumul Softpedia constant, de ceva vreme; prin acest thread speram sa deschidem un canal de comunicare rapida si eficienta.

Dupa cum ati observat, am inceput sa "miscam", in special in directia Wireless ISP (E@sy si Buzz), dar si inspre prepay (NoPay), intr-o mod inovator.

Spuneti-ne ce v-ati dori de la un postpaid sau prepaid, de la o oferta pentru studenti si elevi, pentru rudele din strainatate sau pentru catelul vostru; cum ar suna cea mai buna optiune, cum ati vrea sa fie, ce sa contina etc.

Va asigur ca toate post-urile vor fi citite si analizate.


Echipa Marketing
Zapp


NOTA moderatorului: acest cont a fost "validat" printr-un schimb de mesaje email al caror headere au fost analizate si verificate ca fiind valide in contextul inregistrarilor DNS MX si TXT (SPF) ale domeniilor zapp.ro si telemobil.ro

Edited by ciuly, 17 March 2009 - 15:17.
validat


#2
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
1. Telefoane bune la preturi  subventionate minime gen 1 euro (810/910 la pret minim fara credit inclus) pentru nopay/easy. Cele mai multe nopayuri reactivate sunt telefoane prafuite scoase de prin sertare care nu mai prea merg, bateria dusa, etc.Iar ca sa iei altul costa mult asa ca mai bine se renunta.
2. Optiuni strict cu minute nationale pe mobil si nelimitat in retea (ajung si 1000/5000 dar ideea de nelimitat da bine)
3. Posibilitatea trecerii nr. de pe nopay pe abonament cu scaderea creditului existent pe nopay din valoarea facturii ca la ceilalti operatori

#3
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Posibilitatea de activare modemurilor Z010 pe internet prepaid.

#4
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Pret rezonabil pt apelurile catre alte retele la abonamente. Uitati-va la preturile practicate de Digi Mobil, de exemplu, la amaratul de abonament de 2 euro si comparati-l cu preturile voastre la Zapp Share Free. Aici vorbesc din pct de vedere al unui utilizator business. Din cauza numarului limitat de utilizatori, apelurile nelimitate in retea oferite nu sunt un avantaj. In schimb conteaza pretul minutului in alte retele.
Iata un exemplu: La Zapp Share Free 300, platesc, pt un user, 24 + 3 + 1= 28 euro pt 300 minute nationale si nelimitat in retea. Adica 8.67 centi/min daca scadem cei 2 euro abonamentul la Digi. Iar aditionalele sunt de 12 centi. In schimb, la Digi Mobil, media este de 1 (retele fixe) + 5 + 6.5/3 = 4.17 centi/min (media celor 3 tarife). In plus apelurile internationale sunt ieftine.
Deci, daca puteti sa-mi oferiti un abonament de 2 euro, cu tarifele de la Digi, va rog sa ma contactati pe PM si merg a doua zi sa-mi cumpar. Am fost abonat la Zapp 4 ani si am renuntat.
Succes

Edited by daniel28, 16 March 2009 - 14:16.


#5
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
salut

ce mi-as dori eu de la zapp:

1. posibilitatea de a achizitiona telefoane, modemuri sau accesorii pentru acestea (cabluri de date, baterii etc) din creditul nopay

2. serviciu de date pe nopay si  posibilitatea de a incarca modemuri de date din creditul nopay

3. reincarcare online si posibilitatea de a achizitiona produse zapp online (telefoane, modemuri, accesorii etc)

4. cont de e-mail pe zapp cu notificari prin sms pentru nopay si posibilitatea de a raspunde sau a crea un e-mail prin sms

5. posibilitatea de a achizitiona telefoanele sau modemurile in rate (pentru cei care incheie ab.)

6. perioada contractuala minima (3 luni) cu o subventie mai mica a terminalului (daca se opteaza pentru asa ceva)

7. tarif mai mic catre fix.

8. o oferta mai diversificata de telefoane mobile

9. o acoperire mai buna a zonelor rurale.

ultimele 2 puncte nu tin de marketing dar sunt primele in wish list-ul meu. cam atat momentan.

Edited by aum, 16 March 2009 - 14:22.


#6
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
Pachet ZappNOPAY fara credit sau cu un euro credit la un pret mic, 50-60 de lei (nu cunosc pe nimeni in ZAPP si trebuie sa cumpar minim 3 telefoane ca sa-mi fie rentabil) , optiunile sa fie oferite cu caracter permanent (ZAPP BUZZ se poate reactiva doar pana in 30 martie 2010) renuntarea la unele optiuni sa se faca de catre client in mod natural prin aparitia altora mai avantajoase. Extraoptiune Internet la ZappNOPAY chiar si de viteza mica (pentru messenger si browsing) la un pret decent (in 3G este foarte redusa acoperirea in momentul de fata).

Edited by Seattle, 16 March 2009 - 14:33.


#7
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
si ne-am bucura daca ne-ati si raspunde punctual.Daca nu postul se poate inchide si va trimitem propuneri pe adresa de contact de pe zapp.ro 

#8
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
O sugestie mai mult tehnica, posibilitatea de update software la telefoanele existente pentru a accepta cartelele RUIM-USIM.
Alta sugestie, pachet NOPAY cu credit minim, pret mai mic.
Oferta de minute nationale si de genul BUZZ, pe abonamente.
Aplicatie de messenger pe BREW (Z710, Z720, Z810).

#9
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ca numarul actual de zapp (abonament sau nu) sa aibe corespondent sip.

daca nu, vreau raspuns la http://forum.softped...howtopic=174441

"mai exsta asa ceva? si la ce pret? vad ca la ei pe pagina nu dau informatii

vreau sa-l leg la Linksys SPA3102 sau DLink 1120M
"

multumesc

Edited by ciuly, 17 March 2009 - 14:04.
curatenie


#10
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006

Attached File  img.gif   4.03K   13 downloads

Să oferiți serviciul de tonuri pentru așteptare!

Tot atât de relevant e ca și cum nu e echipa de marketing aici.

De fapt tot ce ar trebui să facă, ar fi să cumpere un raport al tuturor serviciilor oferite de rețelele CDMA. Sau să se informeze despre alte servicii, implicit să le implementeze și la noi.

Edited by lk1, 16 March 2009 - 15:41.


#11
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postlk1, on Mar 16 2009, 15:25, said:

Să oferiți serviciul de tonuri pentru așteptare!

Tot atât de relevant e ca și cum nu e echipa de marketing aici.


Da, e mare nevoie de serviciul respectiv :)

Am uitat, DATE pe NOPAY!

#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
1. Nu e rea ideea de reduceri/facilitati suplimentare pentru studenti/tineri.

2. Posibilitatea de a trimite/primii mail-uri prin sms, de pe telefon atat la NoPay cat si la abonamente, in mod asemanator cu messengerul de la NoPay actual. (stiu la abonamente exista deja posibilitatea a primirii doar a subiectului si a senderului de la mail-uri prin ZappMobile, insa as prefera un serviciu mai avansat, si disponibil si la NoPay)

3. Neaparat optiunile actuale de la Zapp Buzz sa poata fi mentinute pe viata, nu doar pana in martie 2010.

4. Acces la messengerul prin sms si de pe abonamente.

5. Optiuni asemanatoare cu cele de la NoPay si la abonamente, nu strica si un bonus pentru apelurile primite din alte retele, insa stiu ca nu se poate ca acesta sa fie de 8 centi, dar si 3 - 5 centi, cum a mai existat la Zapp nu strica.

6. Relansarea programului Zapp Compliment, cu acordarea de puncte si pentru abonamentele de date, plus noi produse/servicii ce sa se poata achizitiona cu puncte.

7. Optiuni cu sms-uri in alte retele nationale mai ieftine, si/sau sms national nelimitat, atat la abonamente cat si la NoPay.

8. Sa se introduca in oferta si un telefon cu Windows Mobile si EVDO Rev A.



Si o sugestie ce tine de tehnic:

La messengerul prin sms cand cineva iti scrie un mesaj mai lung, sa primesti mesajul impartit prin mai multe sms-uri, nu sa nu mai primesti decat inceputul ca in prezent.

Sper ca macar o parte dintre acestea sa se implementeze.

#13
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View PostZapp_Softpedia, on Mar 16 2009, 12:45, said:

Salut,

Urmarim forumul Softpedia constant, de ceva vreme; prin acest thread speram sa deschidem un canal de comunicare rapida si eficienta.

Dupa cum ati observat, am inceput sa "miscam", in special in directia Wireless ISP (E@sy si Buzz), dar si inspre prepay (NoPay), intr-o mod inovator.

Spuneti-ne ce v-ati dori de la un postpaid sau prepaid, de la o oferta pentru studenti si elevi, pentru rudele din strainatate sau pentru catelul vostru; cum ar suna cea mai buna optiune, cum ati vrea sa fie, ce sa contina etc.

Va asigur ca toate post-urile vor fi citite si analizate.


Echipa Marketing
Zapp


Sunt potentiali utilizatori pentru srviciile zapp care nu sunt tocmai interesati de produse inovative.
Acesti utilizatori sunt interesati de servicii si produse clasice de telefonie(sms,voce,data)poate PTT, pe care zapp sa le ofere in conditii mult mai bune dacat concurenta de pe locul 1 si 2. (pret si calitate)
Un alt aspect ar fi legat de terminalele Zapp care sunt foarte putine iar majoritatea slabe ca performante.
Multi dintere noi stim ca reteaua zapp CDMA functioneaza pe 450 mhz si nu sunt asa multe terminale produse.
Totusi reteaua rusa "skylink" care utilizeaza tot 450 mhz in cdma ofera mult mai multe terminale pe care poate le va importa si zapp la un moment dat.

O alta  sugestie ar fi legata de reteaua 3G care ofera doar servicii de date si nu si de voce.(Asa se poate rezolva si cu lipsa terminalelor in cateva orase macar)

Catre echipa Echipa Marketing Zapp: De ce nu este prezent pe tv zapp cu ultimele noutati??? (Tv-ul este cel mai important mijloc de promovarein Ro.)

Edited by tassadar, 16 March 2009 - 16:02.


#14
Zapp_Softpedia

Zapp_Softpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.03.2009
Din motive de securitate a datelor thread-ul a fost inchis temporar.
S-a rezolvat acum printr-o autentificare oficiala a autorului thread-ului :)

Vom incerca sa raspundem la sugestiile voastra aici, in acest thread, dar cel mai important e ca vom raspunde la multe din ele prin noile noastre oferte.

Va multumim

#15
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005
Cand se da drumul la voce pe WCDMA? (pentru roaming ma intereseaza);daca DA se vor vinde terminale WCDMA - UMTS ?
Cu zappmobile ce se mai aude ?

#16
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Vad ca e serioasa treaba cu acest topic, chiar s-a facut o sectiune speciala pentru el.

Sunt de curand utilizator al serviciilor de voce, motivul pentru care am ales zapp fiind optiunea "zapp buzz" pentru nopay.
Oferta curenta a pachetului zapp nopay (cei 20 de euro credit inclus) m-a determinat sa nu cumpar un pachet complet dintr-un magazin ci un telefon utilizat de alt client care a fost inital pe abonament. In acest caz, o sugestie ar fi o oferta mai diversificata de telefoane, fara credit inclus.

Problemele care le-am intampinat ulterior sunt de inteles fiind un serviciu lansat de curand insa pe viitor ar fi nevoie de o testare mai riguroasa a serviciilor inainte de lansare sau o rezolvare mai rapida a problemelor ulterioare.
Ar fi utila si sectiunea "e-care" care in prezent este valabila numai pentru abonati.

Referitor la oferta de date, din cate stiu sunteti primul operator care a lansat o oferta in regim prepay.
Personal mi-ar fi utila o asemenea oferta dar care sa aiba un sistem de taxare diferit. Folosind doar ocazional serviciul si fara trafic considerabil, ar fi de folos un sistem de taxare pe unitatea de trafic si nu o taxa lunara.
Probabil majoritatea apreciaza traficul nelimitat si avantajul oferit de prepay, dar ar fi de folos si o taxare strict pe unitatea de trafic si nu o taxa lunara pentru cei care nu folosesc intens acest serviciu.

Edited by danutz1, 17 March 2009 - 16:07.


#17
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
la acoperire lucrati daca vreti sa castigati, toata lumea vrea ca sa faca rezultate numai prin buricul targurilor mari, iar altii se uita pe unde se pot urca sa poata vorbi...

#18
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View PostLunaCrystal, on Mar 16 2009, 15:29, said:

....................................................
8. Sa se introduca in oferta si un telefon cu Windows Mobile
....................................................

Asta e o idee interesanta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate