Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Voi la ce viteze scrieti CD-urile cu date?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Te cred man ca doar nu discutcu chopchii :)
Totusi ciudat fenomen...posibil sa fie vreun lot piratat...daca mai poti vezi daca au stantzat pe el made in japan...pe fata cdului (este in relief scrisul) si pe spate pew partea care se arde linga centrul sau acolo unde e scris lotul vezi daca zaresti holografic made in japan iarasi...

#38
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Vezi si softul CDR Identificator ce-ti spune despre blank, producator, suport, capacitate.

Greets,
Speedo

#39
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

Quote

Originally posted by Speedo
Vezi si softul CDR Identificator ce-ti spune despre blank, producator, suport, capacitate.

Greets,
Speedo

Un link pt programul asta?

#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Gresisem putin titlul  :P , iata-l acum corect, CDR Identifier.

Daca nu merge din cauza de drivere ASPI citeste AICI ce-am scris eu pentru lamuriri.

Greets,
Speedo

Attached Files



#41
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Mea culpa!

Am dat de un CD din respectivele ... am GRESHIT io ... nu ereau Maxell, ci MEMOREX:

[ http://www.memorex.com/images/products/upload/10pack_lg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

cam ca astea, da 24x, nu 40 :(

Inca o data, sorry!

#42
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

Quote

Originally posted by Speedo
Gresisem putin titlul  :p , iata-l acum corect, CDR Identifier.

Daca nu merge din cauza de drivere ASPI citeste AICI ce-am scris eu pentru lamuriri.

Greets,
Speedo

Merci, intre timp mi l-am facut rost si am gasit pe cineva sa-mi explice la ce foloseste si cum sta treaba cu tipurile de medii de imprimare. Imi spunea ca foarte folositor pt a vedea de ce calitate este CD-ul, este Feurio. Esti de aceasi parere?

#43
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Da, Feurio are inclus un astfel de modul de "identificare" a materialului pe care scrii.

Ce ti-am dat eu era pentru cazul in care nu vrei sa-ti instalezi Ahead Feurio si vrei totusi sa ai aplicatia aceasta.

Per total iesi in avantaj cu Feurio pentru ca apar mereu versiuni noi si astfel poti sa speri ca si modulul acela este adaptat, de cealalta parte proiectul CDR Identifier nu se mai dezvolta.

Greets,
Speedo

#44
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
se recomanda la viteze mici 4x -8x , oricum cdele din ziua de azi nu tin mai mult de 5-6 ani cele matritzate de la mama lor pot tine ceva mai mult

#45
lucize

lucize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.12.2001
De obicei la viteza maxima, dar mi s-a intamplat sa-mi strice un rw de 10x, adica-l vedea read-only si sunt tare curios care ii problema, writeru sony crx1611 sau cd-ul traxdata, eu banuiesc ca cd-ul ii de vina l-am luat si ieftin fata de celelalte marci.
Am vreo doua cd-uri TDK mai vechi, de vreo 3 ani si mi s-au stricat cu toate ca au fost scrise la 4x, deci nu stiu ce sa spun, nu cred ca viteza conteaza, daca ii sa sa strice se strica oricum

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate