Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Gravida au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
752 replies to this topic

#19
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
hmmm...tu nu ai cum sa stii daca ovulatzia a fost normala....ea cred ca ar putea sa-si dea seama... ma refeream daca a inarziat...daca a venit la timp....chestii de genul asta.... :)...atunciu cand ii vine daca i se pare ceva suspect.....

despre calendar....a mai zis cineva mai sus 6+-4 zile in mod normal ar trebuia sa acopere micile intarzieri care pot aparea.... eu itzi spun ca m-am obisnuit sa ies inainte de a termina indiferent de perioada...prietena mea e un pic mai "fricoasa"...si nici nu are o menstruatzie prea regulata.....si in plus eu nu-i tzin calendarul ei...si nici nu o intreb de fiecare data cand facem sex...in ce perioada e...bine.....cateodata...2-3 zile dupa cilclu....imi mai dau drumu' in ea....ca tare e placut...:)

eu nu-tzi recomand anticonceptzionalele.......omul e supus greselii si uitarii...iar daca a uitat s-o ia o data restul zilellor le-a luat degeaba...in plus....inca nu se stie cat sunt de benefice pe termen lung......e mai bine fara......eu zic sa fi-tzi un pic atentzi...si cam atat

#20
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
@ numai_eu: am sters o multime de posturi pt ca nu isi aveau rostul . Ai pus o intrebare. Omul , prin definitie, in probleme de genul asta se gandeste intai la ce-i mai rau. Asa, ca ti-au fost date raspunsurile de rigoare. Daca voiai sa auzi ca nu s-a intamplat nimic....bad luck. Multi te-au condamnat ca esti iresponsabil . Subscriu, dar ai o scuza...esti incepator...totusi, nu te scuteste de a cauta date pe internetul asta mare, care e plin de asa ceva. Documenteaza-te inainte de a trece la chestii majore...si mai ales, gandeste inainte de a face prostii...Poate tu esti norocos, dar altii nu au fost. Inclusiv eu. Daca acum iti zic ca am ramas gravida, folosind prezervativ(care s-a spart), in perioada nefertila(calendarul asta), dupa care primul test facut dupa 2 zile a iesit negativ, iar urmatorul peste o luna a iesit pozitiv, am facut avort si de atunci- vro 7 ani- nu am mai ramas gravida, de altfel nici nu mai pot ramane...ce-mi zici?

p.s. ca sa nu mai adaug ca sunt rodul unei sarcini pe stop (4 luni). Norocul meu , ca altfel aram pa!

Edited by Coana, 16 March 2005 - 11:40.


#21
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
:D Si eu am avut emotii mari legat de sarcina.....bine...s-a rupt condomul.....a luat postinor in 5 minute ( Schumi din mine s-a remarcat pana la farmacie si inapoi ) si totul a fost ok.

Dat tot plin de emotii am fost si tot pe gard la ginecolog am asteptat verdictul cu un morcov cat Empire State Building.

Acum cand mai schimb pozitiile ma uit mereu la condom sa fie in regula :) Eu cred ca totul va fi bine....daca Doamne fereste se intampla ceva esti doar ghinionist. Teoretic spermatozoizii mor in aer liber la cateva minute.....deci sansele lor de supravietuire sunt minime.....mai ales ca tu deja te-ai sters pe mana si se uscase.....ai sanse de 0.001 % sa ramana insarcinata.....ar trebui sa stai mai linistit.....si la sf lunii sa te duci eventual la ginecolog daca intarzie :)

Iar daca totul se rezolva cu bine ia-ti o lada de bere si fa-te muci  :P

#22
numai_eu

numai_eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.03.2005
Multumesc pentru sprijin.
Mda, faza cu morcovu' e valabila si la mine, si o sa mai fie cel putin o luna, doua. Oricum, asa ceva nu o sa uit niciodata. Cred ca o sa ma tampesc si o sa fac de acum incolo sex cu 2 prezervative, gel spermicid, anticoceptionale pentru ea...
Sau mai bine ma las...
Zic asta pentru ca multi de aici m-au categorisit aici drept iresponsabil. Se pare ca nimic nu iese bine in viata asta daca faci acel lucru obosit. Da, e vina mea, si o sa-mi fie invatatura de minte de acum incolo. Nu pentru mine am suferit zilele astea ci pentru ea, ea are cel mai mult de suferit.  E o fata speciala si as face orice pentru ea.
Oricum, vreau ca intai sa vad clar cum va evolua perioada ciclului pe cateva luni si sa mergem la un doctor si sa ii recomande ce anticonceptionale i se potrivesc mai bine. Cu prezervativ nu mai incerc ca nu i-a placut deloc, plus ca asta mi-a zis si sora mea, la inceput pentru o fata, prezervativul e ca naiba.

#23
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

numai_eu, on Mar 16 2005, 15:22, said:

Cred ca o sa ma tampesc si o sa fac de acum incolo sex cu 2 prezervative, gel spermicid, anticoceptionale pentru ea...

<{POST_SNAPBACK}>



r u crazy?.....crezi ca merita atatea eforturi finciare pentru atata placere putzina pentru sex-ul cu prezervativ? (gandeste-te ca daca pui 2 condumuri itzi trebuiesc pt o partida de sex 4- 6 buc.....a 10- 20.000 bucata.....!!!!)...nush daca tu la 18 ani ai atatzia bani...trebuie s-o mai duci si la un suc...si la o inghetzata....
eu zic sa nu exagerezi

Pt cei care  care l-au facut incostient..... INCONSTIENTZI SUNTETZI VOI!!!! omul a vrut doar niste sfaturi.....si voi ii bagatzi atatea prostii in cap....acum in cea mai frumoasa perioada a vietzii lui il facetzi sa se teama de cel mai frumos lucru din lume. Ma mir chiar ca nu i-atzi sugerat abstinentza....

Atat itzi spun...fii doar putzin atent nu te hazarda prea mult...invatza sa te abtzi....sa iesi la timp si nu o sa ai probleme....daca e sa-tzi fie teama...atunci se va intampla ....

Edited by bubalus, 17 March 2005 - 08:39.


#24
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

bubalus, on Mar 17 2005, 08:37, said:

Pt cei care  care l-au facut incostient..... INCONSTIENTZI SUNTETZI VOI!!!! omul a vrut doar niste sfaturi.....si voi ii bagatzi atatea prostii in cap....acum in cea mai frumoasa perioada a vietzii lui il facetzi sa se teama de cel mai frumos lucru din lume. Ma mir chiar ca nu i-atzi sugerat abstinentza....

Atat itzi spun...fii doar putzin atent nu te hazarda prea mult...invatza sa te abtzi....sa iesi la timp si nu o sa ai probleme....daca e sa-tzi fie teama...atunci se va intampla ....

<{POST_SNAPBACK}>

Ok, mai vorbim dupa ce-ti duci prietena de minuta de citeva ori la ginecolog, pentru un avort. Sau tu esti din aia care atunci cind ii spune prietena ca i-a intirziat ciclul cu o saptamina, dispare ca magarul in ceata?

#25
numai_eu

numai_eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.03.2005

Quote

Sau tu esti din aia care atunci cind ii spune prietena ca i-a intirziat ciclul cu o saptamina, dispare ca magarul in ceata?
Cine a zis ca a facut asa?
Apropo, tu cum ai face? De exemplu ti se rupe prezervativul...

#26
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@numai eu:vezi sa nu se mai repete scena....Postinorul e indicat NUMAI in cazuri de urgenta...la tine nu era...era la 3 zile de la ciclu!!!!!

Concluzie:

1)Nu luati Postinor2 mai des decat 1data/an....e FFF TOXIC pt femeie
2)Decat sa asculti de sfaturile unor utilizatori mai mult sau mai putin informati,du-te tata  la un cabinet de planning familial....cel de la Spitalul Universitar e destul de intim....va invata acolo despre aceste metode,iar fata nu se mai expune inutil unor astfel de riscuri
3)cand o femeie isi incepe viata sexuala e bine sa ramana cu amintiri placute.....

PS.Cititi prospectul!

Edited by IP-XENTRIC, 17 March 2005 - 14:10.


#27
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

numai_eu, on Mar 17 2005, 13:09, said:

Cine a zis ca a facut asa?
Apropo, tu cum ai face? De exemplu ti se rupe prezervativul...

<{POST_SNAPBACK}>

Nimeni nu a spus. Eu doar l-am intrebat.
Nu mai folosesc prezervativul de ceva vreme, asa ca n-ar ce sa se rupa.

Tindind cont ca femeia se chinuie 9 luni, ea sufera durerile nasterii, ea il creste (uneori si cu ajutorul tatilor responsabili) si asa mai departe, mi se pare normal ca femeia sa decida daca face sau nu avort.

#28
numai_eu

numai_eu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.03.2005

Quote

la tine nu era...era la 3 zile de la ovulatie!!!!!

Stai, stai putin. Ovulatia e una iar sfarsitul menstrei e alta.
Daca era la ovulatie, ma strangeam de gat...
Am explicat sus destul de clar (cred) ca ii incepuse noul ciclu de 6 zile, din care vreo 4 a fost menstra. Ovulatia vine cam la 14 zile de la inceputul ciclului.
Cine stie, sa ne lamureasca si pe noi odata.

#29
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
ai dreptate...la menstruatie(ciclu) ma refeream...nu aveai nici o problema de la inceput..

Edited by IP-XENTRIC, 17 March 2005 - 14:07.


#30
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
nu stiu daca am mai precizat.. s-a incercat si cu pastile?

#31
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
s-a folosit postinor...

#32
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
s-a stat (ma iertati) cu fundul in apa calda?

#33
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
nu stiu...dar cu picioarele in lighean stai io acum.....ca ma doare capu  :P

#34
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

Coana, on Mar 16 2005, 12:05, said:

Daca acum iti zic ca am ramas gravida, folosind prezervativ(care s-a spart), in perioada nefertila(calendarul asta), dupa care primul test facut dupa 2 zile a iesit negativ, iar urmatorul peste o luna a iesit pozitiv, am facut avort si de atunci- vro 7 ani- nu am mai ramas gravida, de altfel nici nu mai pot ramane...ce-mi zici?

p.s. ca sa nu mai adaug ca sunt rodul unei sarcini pe stop (4 luni). Norocul meu , ca altfel aram pa!

<{POST_SNAPBACK}>


1. ai avut ghinion
2. testele de sarcina nu se fac 2 zile dupa...mi se pare ca vreo 2 saptamani dupa, da' nu-s sigur.
3. urat avort, dar il aplaud pe-ala de care te impiedici in pat. cel putin la o chestie, s-a scos.

#35
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
s-o fi scos pe short term.....dar pe long ....sa vezi ce chinuiala trag....cati bani la clinici....

#36
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

Coana, on Mar 17 2005, 17:14, said:

s-o fi scos pe short term.....dar pe long ....sa vezi ce chinuiala trag....cati bani la clinici....

<{POST_SNAPBACK}>


i don't get it.
pentru ce bani la clinici, daca stii rezultatul (i.e nu mai poti avea copii)?
nu stiu ce-ai inteles tu, dar eu vorbeam de "sexul la liber".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate