Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Hernie de disc

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
5841 replies to this topic

#3979
cogdao

cogdao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.04.2008
La ce neurolog ai fost?

#3980
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007
La clinica Ais soseaua Alexandriei,

#3981
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007
In urma cu multe pagini, s-a vb despre unele modele de brăuri, ma puteti ajuta cu detalii?

Edited by saimarica, 28 March 2019 - 18:12.


#3982
cogdao

cogdao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.04.2008
Am reusit sa dau de Cristescu, mi-a explic ca cu cat astept mai mult, cu atat e posibil sa afecteze nervul iremediabil. Deci, operatie.
Succes tuturor si va multumesc!

#3983
MARINELA777

MARINELA777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 01.09.2018

 saimarica, on 28 martie 2019 - 18:12, said:

In urma cu multe pagini, s-a vb despre unele modele de brăuri, ma puteti ajuta cu detalii?
Cele mai bune sunt cele de la Ortopedica si anume ERLIMAN-EVOTEC, model EV 200. De la alte firme, le cedeaza usor sistemul de prindere.
Trebuie purtate cat mai strans si daca sunt pt zona lombara sa ajunga marginea de jos pana la coccis, pt a fixa si zona sacrala(doar asa au efect)

 cogdao, on 28 martie 2019 - 19:19, said:

Am reusit sa dau de Cristescu, mi-a explic ca cu cat astept mai mult, cu atat e posibil sa afecteze nervul iremediabil. Deci, operatie.
Succes tuturor si va multumesc!
Nu ai ce face... Eu zic sa asculti de Cristescu. Asa cum am spus, cand apar paresteziile nu prea este de asteptat.
Nu am citit atent posturile... Se pare ca bim 11 era in situatia ta si este bine fara operatie. Este totusi riscant....
Sa ne tii la curent cu situatia . Mult succes si Doamne ajuta!!!

Edited by MARINELA777, 28 March 2019 - 19:36.


#3984
Lucia2019

Lucia2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2019

 saimarica, on 28 martie 2019 - 18:12, said:

In urma cu multe pagini, s-a vb despre unele modele de brăuri, ma puteti ajuta cu detalii?

Ați vorbit cu dr Catana? V-am trimis în privat nr de telefon.

#3985
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007

 Lucia2019, on 28 martie 2019 - 20:53, said:

Ați vorbit cu dr Catana? V-am trimis în privat nr de telefon.
Am vb, multumesc frumos.

#3986
Lucia2019

Lucia2019

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2019

 saimarica, on 28 martie 2019 - 21:34, said:


Am vb, multumesc frumos.

Și veți merge la control? Va doresc multa sănătate.

#3987
cogdao

cogdao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.04.2008
La Ponderas operatia cu Cristescu sare de 10.000 lei, la Sanador cu Palii costa 5000. Asta pentru cei interesati de costuri.
Eu voi merge la Palii.

#3988
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cogdao, on 28 martie 2019 - 08:37, said:

Pe Dr Cristescu unde il pot gasi? Lucreaza si la stat?
eu l-am vazut la Elias ,...mai demult recunosc (acum vreo 2 ani)

 cogdao, on 29 martie 2019 - 08:43, said:

La Ponderas operatia cu Cristescu sare de 10.000 lei, la Sanador cu Palii costa 5000. Asta pentru cei interesati de costuri.
Eu voi merge la Palii.
wow,...doar 5000 lei la Sanador ????? si cand ma gandesc ca eu i-am dat acelui popa 4000 euro pe vremea anilor 2015 la "MEGA-CLINICA MEDLIFE" ,SPECULA PE FATA,......nici pana acum aceasta clinica nu mi-a raspuns solicitarilor ,clarificarilor cerute....au cei mai tari avocati din Bucuresti ! sistemul medical se pare ca s-a transformat intr-o PIATA MEDICALA !

#3989
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Mama mea s-a operat la ponderas la Cristescu,într-adevăr a costat 10000 dar a fost foarte mulțumită si de doctor si de condiții,a avut o rezerva in care a stat singura,mâncarea excelentă,eu am poze videouri dar nu o sa le atașez ca ma gandesc ca nu intereseaza pe nimeni condițiile.

Din punct de vedere medical totul este bine,operația a durat 2 ore,a fost lăsată la urma in ziua operației pentru ca se sparasese discul si migrase si a avut mai mult de operat.
Pe langa operatie mereu venea doctorul,mana a doua și asistente in continuu sa vada daca este bine.

Asta fost acum o lună,acum a inceput recuperarea care decurge bine si pe 10 are control la Cristescu,sa vedem ce zice si el.

Eu recomand la el,de fapt mama mea mi-a zis sa scriu pe internet ca a fost doctor exceptional(ca batranii) :))

Am citit mai de mult aici pe forum ca cineva a cumparat incaltaminte ortopedica din  Germania,Dacă ar putea sa imi dea si mie site-ul as fi recunoscător.


Vin cu completări,Ce imi mai aduc aminte.
Operația a fost la ora 14:00 La 16 Si ceva a scos-o din operația a stat vreo 3 ore la terapie intensivă din care vreo 2 a dormit apoi a dus-o in salon si dupa 3 ore a ridicat-o sa se duca la baie si mama neavând somn s-a mai ridicat de vreo 2 ori din pat până a adormit,dar mi se pare super sa poti sa mergi dupa operatie.

Cât a mai stat internată nici nu a simtit ca o mai doare spatele sau piciorul(si piciorul o durea pe ea din cauza nervului)asta din cauza perfuziilor care dupa operatie le-a făcut în continuu,aproape fără pauză,pierduse numarul.
Cand s-a externat,a trebuit să ajungă în Berceni si a fost aglomerat,era ora de vârf si a stat o ora in masina si a avut dureri,apoi tot a mai avut dureri si inca are mici dureri dar e foarte bine de cand a inceput recuperarea,deci nu trece dintr-o dată,dar de la zi la zi e tot mai bine.



#3990
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 MembruAnonim, on 29 martie 2019 - 09:04, said:

eu l-am vazut la Elias ,...mai demult recunosc (acum vreo 2 ani)


wow,...doar 5000 lei la Sanador ????? si cand ma gandesc ca eu i-am dat acelui popa 4000 euro pe vremea anilor 2015 la "MEGA-CLINICA MEDLIFE" ,SPECULA PE FATA,......nici pana acum aceasta clinica nu mi-a raspuns solicitarilor ,clarificarilor cerute....au cei mai tari avocati din Bucuresti ! sistemul medical se pare ca s-a transformat intr-o PIATA MEDICALA !
La sanador a murit un copil din cauza unor medici neglijenti...este si topic pe forum

 Marius19891989, on 29 martie 2019 - 09:52, said:

Mama mea s-a operat la ponderas la Cristescu,într-adevăr a costat 10000 dar a fost foarte mulțumită si de doctor si de condiții,a avut o rezerva in care a stat singura,mâncarea excelentă,eu am poze videouri dar nu o sa le atașez ca ma gandesc ca nu intereseaza pe nimeni condițiile.

Din punct de vedere medical totul este bine,operația a durat 2 ore,a fost lăsată la urma in ziua operației pentru ca se sparasese discul si migrase si a avut mai mult de operat.
Pe langa operatie mereu venea doctorul,mana a doua și asistente in continuu sa vada daca este bine.

Asta fost acum o lună,acum a inceput recuperarea care decurge bine si pe 10 are control la Cristescu,sa vedem ce zice si el.

Eu recomand la el,de fapt mama mea mi-a zis sa scriu pe internet ca a fost doctor exceptional(ca batranii) Posted Image)

Am citit mai de mult aici pe forum ca cineva a cumparat incaltaminte ortopedica din  Germania,Dacă ar putea sa imi dea si mie site-ul as fi recunoscător.


Vin cu completări,Ce imi mai aduc aminte.
Operația a fost la ora 14:00 La 16 Si ceva a scos-o din operația a stat vreo 3 ore la terapie intensivă din care vreo 2 a dormit apoi a dus-o in salon si dupa 3 ore a ridicat-o sa se duca la baie si mama neavând somn s-a mai ridicat de vreo 2 ori din pat până a adormit,dar mi se pare super sa poti sa mergi dupa operatie.

Cât a mai stat internată nici nu a simtit ca o mai doare spatele sau piciorul(si piciorul o durea pe ea din cauza nervului)asta din cauza perfuziilor care dupa operatie le-a făcut în continuu,aproape fără pauză,pierduse numarul.
Cand s-a externat,a trebuit să ajungă în Berceni si a fost aglomerat,era ora de vârf si a stat o ora in masina si a avut dureri,apoi tot a mai avut dureri si inca are mici dureri dar e foarte bine de cand a inceput recuperarea,deci nu trece dintr-o dată,dar de la zi la zi e tot mai bine.
Acu cea mai mare grija e sa nu recidiveze,fara greutati ridicate aiurea,pozitii incomode,rasuciri de trunchi...etc
A fost un coleg pe aici care din cauza unor exercitii de recuperare dupa operatie a avut "norocu" sa-i recidiveze parca la vreo 2 luni de la operatie nu mai retin exact,dar daca o sa cauti in urma vei gasi problema omului

#3991
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 I2O, on 29 martie 2019 - 10:46, said:


La sanador a murit un copil din cauza unor medici neglijenti...este si topic pe forum


Acu cea mai mare grija e sa nu recidiveze,fara greutati ridicate aiurea,pozitii incomode,rasuciri de trunchi...etc
A fost un coleg pe aici care din cauza unor exercitii de recuperare dupa operatie a avut "norocu" sa-i recidiveze parca la vreo 2 luni de la operatie nu mai retin exact,dar daca o sa cauti in urma vei gasi problema omului

Ne-am luat toate măsurile de precauție sper sa fie bine,deja este a 4 Zi de recuperare,mai are 6,kinetoterapeutul i-a recomandat dupa asta sa faca si fizioterapie dar vedem ce zice si Cristescu si dupa aia acționăm.
Între timp i-am luat niste pastile cartilaj de rechin,nu stiu daca ajuta si la spate dar de la recuperare a inceput sa o doară genunchii un pic si sper sa o ajute.

#3992
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Marius19891989, on 29 martie 2019 - 10:56, said:

Ne-am luat toate măsurile de precauție sper sa fie bine,deja este a 4 Zi de recuperare,mai are 6,kinetoterapeutul i-a recomandat dupa asta sa faca si fizioterapie dar vedem ce zice si Cristescu si dupa aia acționăm.
Între timp i-am luat niste pastile cartilaj de rechin,nu stiu daca ajuta si la spate dar de la recuperare a inceput sa o doară genunchii un pic si sper sa o ajute.
Ar trebui sa ajute,ca doar si discurile vertebrale sunt tot cartilagii,dar trebuie luate perioade lungi de timp de la 3 luni in sus
Se zice ca cel mai bun ar fi animal flex,eu am luat o perioada animal flex dupa care am trecut pe artrostop....poate astea m-au ajutat sa nu ajung la hernie...cine stie

#3993
MARINELA777

MARINELA777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 01.09.2018

 Marius19891989, on 29 martie 2019 - 10:56, said:

Ne-am luat toate măsurile de precauție sper sa fie bine,deja este a 4 Zi de recuperare,mai are 6,kinetoterapeutul i-a recomandat dupa asta sa faca si fizioterapie dar vedem ce zice si Cristescu si dupa aia acționăm.
Între timp i-am luat niste pastile cartilaj de rechin,nu stiu daca ajuta si la spate dar de la recuperare a inceput sa o doară genunchii un pic si sper sa o ajute.
Cartilajul de rechin este foarte bun si este si mai eficient cu spirulina (daca nu are probleme cu tiroida). As zice ca si mai buna ar fi curcuma (turmeric), pentru perioada de recuperare.
Personal, iau turmeric dimineata cu lyprinol si aspirina organica, detrical la pranz si seara lyprinol cu aspirina organica. Am facut pauza doua luni si au reaparut durerile mari, asa ca am reinceput tratamentul.
Sanatate multa!!!

Edited by MARINELA777, 29 March 2019 - 11:28.


#3994
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Multumesc,am luat cartilaj de rechin pt 3 luni,era o oferta la farmacia tei.
Am pus-o pe maicamia sa întrebe doctorul de celadrin,artrostop si movial si a spus că nu o ajuta,acum nu stiu,ma gândeam dupa astea 3 luni de cartilaj de rechin sa faca o lună pauza si sa ii iau pt 3 luni celadrin forte,incercam si cu asta.

Edited by Marius19891989, 29 March 2019 - 11:38.


#3995
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Dintre toate astea eu as zice artrostop,iesi bine si la bani si la concetratiile de substante,e cel mai puternic dintre toate pe care le-ai enumerat
Ca sa ajunga substantele astea in cartilagiile coloanei care sunt destul de slab vascularizate trebuie sa ingerezi pastile cu cantitati mari de substanta,daca iei pastile cu cantitati slabe nu o sa ajunga suficient in zona respectiva
Eu am mai auzit de doctori care recomandau suplimente de genu pentru coloana....

#3996
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 I2O, on 29 martie 2019 - 12:07, said:

Dintre toate astea eu as zice artrostop,iesi bine si la bani si la concetratiile de substante,e cel mai puternic dintre toate pe care le-ai enumerat
Ca sa ajunga substantele astea in cartilagiile coloanei care sunt destul de slab vascularizate trebuie sa ingerezi pastile cu cantitati mari de substanta,daca iei pastile cu cantitati slabe nu o sa ajunga suficient in zona respectiva
Eu am mai auzit de doctori care recomandau suplimente de genu pentru coloana....

Care artrostop recomanzi?vad ca sunt mai multe.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate