Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Chevrolet Cruze

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#19
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
korea pt korea si europa, US pt US si china pt china.

#20
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
daca vreti sa-l vedeti pe cruze duceti-va la radacini pe b-dul timisoara. m-am urcat in el, arata superb. modelul de top e undeva pe la 17.000 euro.

#21
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Au aparut si preturile? Oare e expus si la alti dealeri din Buc?

#22
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
Un test facut de Promotor. Ma surprinde pretul, care e chiar mic.

http://www.automarke...est/-19819.html

Masinuta imi place, are toate sansele sa fie un hit daca se dovedeste fiabila. Esterior & Interior e reusita. Chevrolet da si 5 ani garantie.

Edited by Genesis, 03 April 2009 - 08:39.


#23
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Chiar ca e accesibila ca si pret. Ma asteptam sa fie undeva pe la 20k.

Edited by paul_kelso, 03 April 2009 - 12:06.


#24
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Bravo Chevrolet  :D Cruze este un model care are ceva de spus in gama lui.Dotari excelete, motoare puternice si economice, design placut si asamblare buna.

#25
Dizzy_75

Dizzy_75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.08.2007
L-am vazut...
...La Radacini, pe bulevardul Timisoara. E dragut, nu e chiar ca in pozele de studio cu lumini, umbre si efecte de Photoshop, dar are un design reusit. Singurul lucru care nu-mi place la el e insertia din material textil de pe bord - daca va mai duceti, poate intrebati si voi ce naiba e sub ea si cum ar arata fara, ca-mi inchipui ca in 2-3 ani o sa se murdareasca si o sa vreti sa o dati jos (nu e neagra, ci, daca-mi aduc bine aminte, un gri lucios si pretentios).
Pe de alta parte, am impresia ca masina asta o sa arate mai bine cu exteriorul pe culori vii, bine definite - decat griul sobolan pe care il au ei expus. Cred ca o sa fie mult mai frumoasa pe alb sau rosu aprins. Eh, de gustibus.
Pentru doritorii care se mai duc, poate aflati si voi si postati aici...
- ce e cu insertia aia textila si mai ales ce-i sub ea...(cum ar arata fara)...
- care sunt culorile si ce impresie va fac- au zis baietii de la dealer ca aduc saptamana asta (13-19 aprilie) brosurile de Cruze si mostrele de culori.
- in cat timp vor fi livrate si cam ce modele o sa aduca preponderent (ca daca le aduc pe alea de top la 17.000...stop joc).
Eu personal o sa mai astept o saptamana-2 pana sa iau o decizie, fix atat cat se hotaraste in SUA ce se intampla cu GM. Adica n-as vrea sa cumpar o masina al carui producator o sa dea faliment si pentru care n-o sa gasesc niciodata piese...

#26
rares815

rares815

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 26.08.2008
Din poze arata bine :D, si motorizarile se potrivesc cu masina :). Mi se pare mie sau spatele de la Cruze seamana cu spatele de la Hyundai Genesis :huh: ?

#27
ca migu'

ca migu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2007
Preturi si dotari pentru Chevy Cruze  http://www.chevrolet...uze_dotari.html

#28
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
e chiar f bine, masina parand departe de a fi un low cost.
am zis eu bine acum ceva timp ca chevy ii va lua locul lui Opel in europa iar opel se va lua de manuta cu saab.

#29
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Prea beton pretul. Nu vad de ce cineva ar lua Megane-ul sedan(cand o aparea) in conditiile in care Cruze LS 1.6 benzina e 14000.

#30
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006

View Postfilipxxx, on Apr 28 2009, 11:11, said:

Prea beton pretul. Nu vad de ce cineva ar lua Megane-ul sedan(cand o aparea) in conditiile in care Cruze LS 1.6 benzina e 14000.

Pentru ca are motor diesel in cazul meu, pentru ca-si pastreaza mai bine valoarea si pentru ca reno nu este in pragul falimentului. Un alt motiv -reno se vinde mai bine SH + ca experienta mea ,redusa de altfel, cu masini GM imi spune ca mai toate masinile lor (mai putin captiva) sunt niste porcari.

#31
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
N-am adus vorba de diesel, restul argumentelor sunt degeaba. Reno e praf la pastrarea valoarii de vanzare, ultimul Lacetti n-a fost porcarie, cum nu e nici Aveo, GM e in pragul falimentului dar nu pentru ca face masini proaste ci in principal din cauza salariilor si beneficiilor oferite angajatilor din SUA, si GM nu v-a da faliment chiar daca e in pragul acestuia. Restul e Cancan... nu vreau sa fac versus.

#32
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Am vazut si eu Cruze-ul, era expus in parcarea unui supermarket !
Din pacate era inchis, deci n-am putut sa ii pipai interiorul, dar m-am uitat la ea si masina e frumoasa!
Ochiometric interiorul mi s-a parut ceva mai mic decit cel de la Corolla mea, dar nu cred ca ar fi o problema cu spatiul, poate doar in spate ! As fi curios sa dau o tura cu ea!

#33
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
14.200 eur parca un cruze de 113cp .din dotari lipseam esp-ul si clima

#34
Alex105

Alex105

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.04.2009
Cel mai ieftin Cruze e 13200 euro, are esp si 6 airbaguri, aer conditionat, radio-cd mp3 cu patru boxe si altele. Climatizarea e doar la ultima varianta de echipare.

#35
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006

View Postncristi, on Apr 28 2009, 13:09, said:

Pentru ca are motor diesel in cazul meu, pentru ca-si pastreaza mai bine valoarea si pentru ca reno nu este in pragul falimentului. Un alt motiv -reno se vinde mai bine SH + ca experienta mea ,redusa de altfel, cu masini GM imi spune ca mai toate masinile lor (mai putin captiva) sunt niste porcari.
Amice, pe Cruze este ditamai motorul diesel de 150cp, injectie Common Rail, turbina cu geometrie variabila, etc, deci un motor modern.

#36
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
e multijetul de la fiat
sau vm-ul de pe captiva?

daca e multijetul, e chiar tare motorul
...pentru un diesel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate