Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Secretul adidasilor perfecti?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...am avut acum opt ani o pereche de adidasi geox, m-au tinut (desi nu intentionam sa ii tin atat) cinci ani cu mici retusuri la talpa. ei bine captuseala acestora era din piele cred, aveau sistemul acela de "respiratie prin talpa". mi-au placut enorm, regret ca nu am luat mai multe perechi, nu transpiram in ei, nu mirosea piciorul/soseta in plina vara, ce mai, talpa nici moale, nici tare, ma simteam in siguranta oriunde cu ei. un pic cam grei.
ce exista acum la geox nu mai ma atrage si nici nu pare sa mai fie aceeasi calitate.
intrebarea mea: care este secretul unor adidasi perfecti, sa nu miroasa, sa nu transpiri, sa te simti ok? in prezent am doua perechi, head si nu-stiu-cum, romanesti cred, dar nu pot sa spun ca se ridica la ce am povestit mai sus. recomandati-mi va rog ceva...

#2
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Ai fi surprins daca ai incerca ceva cu adevarat brand-name de la Adidas, Nike, Puma.

Sa nu cumva sa vii sa spui ca sunt scumpi. Cat dai atata face. Eu am vreo 5 perechi de incaltaminte sport Adidas in care am bagat o groaza de bani. Nu regret nici un cent.

Iar daca vrei ceva cu adevarat usor si rezistent, incearca pantofii sport AdiZero de la Adidas. Sunt facuti pentru alergare. Zici ca esti in picioarele goale, sunt incredibil de usori. Si amortizeaza socurile din alergare excelent.

Oricum, ar fi bine sa te decizi pentru ce vrei sa folosesti pantofii respectivi, pentru ca functie de uz, au caracteristici diferite.

#3
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
am folosit cand faceam sport adidas si nike, erau mai bine facuti dpdv al cusaturilor si materialului dar tot fierbeai in ei. acum nu stiu cat erau ei de originali, mai ales cei de la nike, cei de la adidas cred ca erau.
o sa incerc acesti adizero, multumesc pentru recomandare. caut si ceva mai robust, sa simt ca am ceva in picioare dar sa nu ma omoare la greutate.

#4
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Pai de unde aveai pantoii respectivi si cat ai dat pe ei, ca iti spun imediat daca erau originali sau nu? ;)

#5
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
adidas(ii) erau din franta cred iar nike de pe dambovita :)...

#6
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Peste tot in lume exista lucruri contrafacute.

Este bine sa iti cumperi incaltamintea de la magazinele firmei si nu de la magazine dubioase care iti vand toate marcile in celasi shop. Astfel se reduc sansele sa cumperi marfa contrafacuta spre zero.

#7
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
si firmele astea uneori doar numele de ele, astazi m-a prins ploaia in adidasii-gheata fila de care pomeneam si au o portiune laterala degetului mare de 2 centimetri unde au lasat piele intoarsa netratata de iti intra apa ca in titanic, fara sa calci in vreo balta. si sunt 90% sigur ca sunt originali.
de asta cautam nu obligatoriu ceva de firma cat  "romania proof", sa zica omul ca sunt buni si la mall si la namol, ca nu toata romania este marmura de carrera...

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Victory din Germania, au site si poti sa comanzi direct de la producator.
Vezi ce model iti place, sa nu fie f ieftini, peste 50 E oricum.
Nu cred sa existe ceva mai bun pe Terra....

Ciocolata Cailler de la Nestle direct din Elvetia, si adidasi Victory din Germania - pt. cei extrem de pretentiosi, sau care au avut ghinionul sa le guste.... :bigwhitegrin:

Edited by loock, 11 March 2009 - 00:34.


#9
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
multumesc, mai facut curios :lol:...

#10
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
SPF nu stiu de ce faci atata reclama la marcile mari de incaltaminte. de exemplu eu am o pereche de adidas samba de 4 ani si ma tin si acum, sunt ok, bine facuti. in schimb, anul trecut mi-am luat o pereche de adidas stan smith din intersport unirea. dupa 2 saptamani s-au rupt in fata si m-am trezit cu degetele pe afara. si asta doar dupa ce am mers pur si simplu cu ei. Nu cred ca si la intersport au marfa contrafacuta si sa dai 270 de ron pentru 2 saptamani e ca si cum mi-as face abonament la adidas. Nu conteaza marca. conteaza calitatea cu care a fost facuta in timpul productiei si materialele folosite

#11
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Nu stiu prietene ce experiente nefericite ai avut tu. Eu m-am incaltat predominant de la Reebok si Adidas si nu am fost dezamagit nicodata. Am fost invatat si mai apoi am realizat din experienta ca ce pui in picior este cel mai important. Nu e important cu ce te imbraci dar cu ce te incalti nu e bine sa faci rabat pentru ca sunt articulatiile tale si dinamica corporala care au de suferit.

Pentru pantofi de uz cotidian la munca ma incalt de la Bata si Ecco. De fapt Ecco e un fel de Mercedes al pantofilor in opinia mea.

Edited by SPF, 12 March 2009 - 08:45.


#12
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
http://www.bluefly.c...oes-_-302750501

#13
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Eu am abandonat cautarea adidasului perfect (in care sa nu te incingi) acum ani de zile (cred ca inca nu intrasem in secolul 21) si am abordat o solutie mai simpla - port sandale cit de des posibil.

Adidasii (ca imi cumpar totusi si d-astia) ii caut usori si din pinza. Si usor de incaltat legati la sireturi. Ma tin 2, maxim 3 veri.

#14
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Exista seria ClimaCOOL de la adidas. In aia nu te incingi.

Dar ma rog, eu imi racesc gura de pomana daca voua va e frica sa intrati in magazinele mari ale firmelor din cauza preturilor. Ma rog, si mie mi-era teama la un momendat. Nu puteam sa inteleg de ce o pereche de pantofi sport poate costa 100 de euro. Acum inteleg de ce.

Edited by SPF, 12 March 2009 - 09:42.


#15
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
problema este ca un produs care la noi costa 100E, il gasesti la 50-60E in alte tari... deci, tot un produs "ieftin" ai luat!

#16
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Cei mai misto sunt cei din GORE-TEX !!
Sunt o gramada de firme de pantofi ,chiar si de sport care folosesc materialul asta.

#17
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
plastic!

un pantof bun trebuie sa aiba fata si interiorul din piele.

#18
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

 Pazvante, on Mar 12 2009, 10:07, said:

plastic!

un pantof bun trebuie sa aiba fata si interiorul din piele.

Corect! Dar asta este valabil pt pantofii de ,,friptura'' dar pentru Hard Working sunt foarte buni astia din materiale noi gen Climacool, Goretex, samd
Parerea mea...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate