Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Sfat cumparare BMW

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
da, dar manerele la usi, volanul, schimbatorul etc se pot cosmetiza. Si costa doar cateva sute de euro. Nu plecati de la premisa ca samsarii sunt prosti, stiu si ei cum sa faca masina sa arate cu ~150 mii de km mai putin decat are real.
Carstos: pai la PBN sau la cei din grupul VAg e clar ca nu iti dau reducere. Ei nu inteleg nici macar vremurile actuale. Cand o sa fie nevoiti sa inceapa sa inchida pravalia si sa manance cornuri, o sa inceapa sa dea si discount. Deocamdata pe tine, ca si cumparator, te trateaza de sus de parca ei iti fac o favoare ca te lasa sa cumperi o masina de la ei, si nu invers. Nu au respect pt cumparator. Si asta pt ca la noi, mai ales din pricina samsarilor, VW este o marca cu o reputatie cu mult peste cea reala. Daca vrei VAG, iti recomand alt dealer din Bucuresti, nu Porsche Nord & Vest. Ai putea sa te uiti si la alte masini pe care le iei dotate si unde mai au si discount: Toyota Corolla, Ford focus, Opel astra H, seat leon, Mazda 3. Pana in 17 mii, cred ca iei si Opel Vectra sau cu putina fortare, noul Ford Mondeo.

Edited by Genesis, 09 March 2009 - 12:18.


#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,899
  • Înscris: 15.06.2007

 tomtom, on Mar 7 2009, 19:46, said:

Pentru primele 2 intrebari sfatul meu este sa intri pe www.bmwclub.ro

Ai incercat sa cauti masina la BMW Auto Rulate?

Sfatul meu,


Ai grija sa fie zi cand te duci sa vezi masina.
Uita-te atent la faruri, proiectoare, stopuri. Daca sunt aburite, mai ales in perioada asta inseamna ca farul are o fisura, deci a avut un accident si nu l-a mai schimbat. Intreaba-l. Daca spune ca nu, ceva nu e in regula.
Uita-te la volan, la schimbatorul de viteze, la pedale ... la gradul de uzura. Daca sustine ca masina are 70.000km si toate sunt roase e clara treaba.
Uita-te la scaunul soferului, mai ales daca e piele. Daca pielea e roasa (cam pe la 160-200.000km se intampla) si el sustine ca masina are 120.000km sigur minte.

Asculta motorul, daca tacane, pacane etc. Mergi cu ea si vezi daca trage bine, daca are ceva sunete ciudate, etc.

Uita-te in general la masina si vezi sa fie intr-o stare buna.

Povestile celebre cu roata de rezerva noua, sau covorasele noi nu cred ca are rost sa le mai discutam.



Multa bafta la achizitie si te astept pe forumul bmw-istilor :)

Sincer  treaba cu volanu si scaunele e relativa. Zau adica masina mea are 200.000km si nu este ros volaul (pielea) iar varu meu are 120.000km si e ros ca dracu. Daca inainte a condus o gagica care avea degetele  pline de ghiuluri? avea gheare lungi? conteaza si asta.
Scaunele la fel, una este sa isi puna curu o gagica de 48 kg, si alta e sa stea in el un obez de 120kg, si sa deformeze scaunele.

#21
cengherc

cengherc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.01.2007
Neaparat sa vezi cum se comporta masina cu motorul rece.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate