Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Vodafone România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2448 replies to this topic

#2395
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,447
  • Înscris: 29.04.2010
Da, ei vin oricum la sesizari destul de repede, ideea e daca analogicul dispare… ramane digitalul pana la urma. Postul acela nu e si pe digital in zona aceea?

La noi “intamplarea” cu imbunatatirea semnalului pe intreg spectrul a fost consecinta taierii cablului mare de doreii care anvelopeaza cele 4 scari de bloc. Vreo 2 zile a durat sa refaca reteaua functionala.

#2396
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Acel post local nu este pe digital.
Eu de vreo 4 zile trimit spre tehnic problema.Mi sa dat un număr de înregistrare,ei spun că m au sunat pe 25 decembrie și că nu aș fi fost disponibil dar nu am nici un apel de la ei.Azi mi au dat un alt număr de înregistrare și aștept să fiu contactat.

Edited by dany23ro, 28 December 2023 - 17:47.


#2397
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 20.08.2014
Asteapta tu mult si bine, baiatu' meu, da' vezi sa nu astepti prea mult, ca pe 16 ianuarie se inchide tejgheaua! Nu de alta. da' sa nu ramai cu telecomanda in mana la puricii de pe "faimosul" C66!

Edited by toto_riina, 28 December 2023 - 18:14.


#2398
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Pana pe 16 ianuarie am timp sa le mai trimit celor de la tehnic sa rezolve problema. Dupa aceea data DACA SE INCHIDE ANALOGICUL nu voi mai avea pentru ce face sesizare.

Edited by dany23ro, 28 December 2023 - 18:22.


#2399
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Analogicul se inchide sigur 100%. Nu e niciun dubiu.

#2400
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Da se inchide ,dar tranzitia spre digital va dura cel putin jumatate de an.Nu cred ca pe 16 ianuarie la ora 0:00 in toata tara se inchide  analogicul la Vodafone.

#2401
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Stai sa vezi ce coada de varstnici se va forma la magazinele Vodafone incepand cu 16 Ianuarie care sa vina sa ceara mediabox si chiar sunt curios daca vor primi chiar toti.

Chiar sunt curios daca vor fi suficiente echipamente pentru toti posesorii de CRT-uri, plasme sau LCD-uri fara DVB-C.

Adica ma rog Horaizoane.

#2402
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Odata ce inchid analogicul au in stoc mediabox-uri pentru cei care vor avea nevoie de ele.

#2403
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
In toata tara din 16 ianuarie se opreste analogicul. E ultima oara cand ma repet.

SE INCHIDE COMPLET IN TOATA Romania ANALOGICUL. VETI AVEA PURICI INTRE 112 si 860 MHZ

Acum ati inteles???

#2404
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

View Postronuquet, on 28 decembrie 2023 - 19:09, said:

In toata tara din 16 ianuarie se opreste analogicul. E ultima oara cand ma repet.

SE INCHIDE COMPLET IN TOATA Romania ANALOGICUL. VETI AVEA PURICI INTRE 112 si 860 MHZ

Acum ati inteles???


eu sunt pe fibra telekom la oranage communications si la ultima prelungire mi-a taiat analogicul (deci si orange are in plan sa faca asta pe fibra telekom, stim ca pe fibra orange nu exista analogic). salut intiativa vodafone  de a taia brusc anaogicul dar ar fi bine sa faca si o informare pentru pers in varsta! sper sa taie si digi mizeria de analogic! viitorul este digital /dvb-c/iptv/ streaming/cloud...ADIO ANALOGIC!! IUUUIIUUUUUUHUUU IN SFARSIT!

#2405
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Asa au spus si cu grila digitala ca o vor reorganiza inca de anul trecut si au ramas la stadiul de vorbe.Eu astept data de 16 ianuarie si abia apoi o sa fiu sigur de inchidere.

#2406
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Daca s-a trimis informare, cum naiba sa nu se inchida? Nu are logica ce zici...

View Post_RBT_, on 28 decembrie 2023 - 19:05, said:

Stai sa vezi ce coada de varstnici se va forma la magazinele Vodafone incepand cu 16 Ianuarie care sa vina sa ceara mediabox si chiar sunt curios daca vor primi chiar toti.

Chiar sunt curios daca vor fi suficiente echipamente pentru toti posesorii de CRT-uri, plasme sau LCD-uri fara DVB-C.

Adica ma rog Horaizoane.
Hai lasati povestile astea. Nu mai sunt atat de multi oameni cu analogic si exista multi batrani care au televizoare smart.

#2407
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Venit tehnic la adresa au vazut care este problema dar NU S-A REZOLVAT. L-a luat pe NU in brate ca el nu poate face nimica ca problema este de la statia de transmisie de la Bucuresti si ca el o sa transmita mai departe problema.I-am explicat ca sunt interferente cu retelele mobile de telefonie si sa mearga la cutie sa vada acolo amplificatorul.Mi-a spus ca nu are ce face la cutie ca reglajul se face de la Bucuresti si sa astept.
Sugestia tehnicianului a fost sa ma muta la concurenta la RDS.Ca sa vedeti ce tehnic au cei de la Vodafone.In loc sa isi pasteze clientii existenti ei te trimit la concurenta.
Din punctul lui de vedere era vinovat televizorul.ca daca aveam o alta marca de televizor si am fi facut proba ca sa fie sigur ca e de la reteaua Vodafone si nu de la televizor.

Edited by RODigitalum-megafanro, 03 January 2024 - 14:22.


#2408
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,447
  • Înscris: 29.04.2010
E de la amplificator si reteaua locala… Panarame, nu mai dau 2 bani pe analogic ca il desfiinteaza in curand.

#2409
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 16.08.2007
Si unde este situat amplificatorul?In cutia de pe scara ,in afara scarii pe stalpii unde este reteaua?

Edited by dany23ro, 02 January 2024 - 14:26.


#2410
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,447
  • Înscris: 29.04.2010
Asta ei trebuie sa stie… de regula fiecare bloc sau la 2 blocuri sa fie minim un amplificator. Depinde cate scari are blocul.

#2411
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă tot se elimină ce mai contează? Nu-și bat ei capul.

#2412
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017

 dany23ro, on 02 ianuarie 2024 - 12:48, said:

Venit tehnic la adresa au vazut care este problema dar NU S-A REZOLVAT. L-a luat pe NU in brate ca el nu poate face nimica ca problema este de la statia de transmisie de la Bucuresti si ca el o sa transmita mai departe problema.I-am explicat ca sunt interferente cu retelele mobile de telefonie si sa mearga la cutie sa vada acolo amplificatorul.Mi-a spus ca nu are ce face la cutie ca reglajul se face de la Bucuresti si sa astept.
Sugestia tehnicianului a fost sa ma muta la concurenta la RDS.Ca sa vedeti ce tehnic au cei de la Vodafone.In loc sa isi pasteze clientii existenti ei te trimit la concurenta.
Din punctul lui de vedere era vinovat televizorul.ca daca aveam o alta marca de televizor si am fi facut proba ca sa fie sigur ca e de la reteaua Vodafone si nu de la televizor.

Eu am avut mai demult probleme cu digitalul și tehnicianul mi-a zis să mă mut la Digi (că el Digi are acasă) și să schimb televizorul că de acolo e problema (chiar dacă și pe internet aveam probleme, că erau multe erori post-RS si întreruperi T3). Deci cam așa e placa la ei

Edited by RODigitalum-megafanro, 03 January 2024 - 14:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate