Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

IMPORTANT: am luat sau nu tzeapa cu masina?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ArnyMan

ArnyMan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2009
salutare am cumparat o masina de la un" prieten "si nu stiu dace e tzeapa sau nu va rog care puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi sa imi scrieti imediat!!!!!!!!!!!!!   sa va spun despre ce este vorba : am cumparat masina saptamana trecuta si dupa ce am platit-o au inceput problemele in primul rand "prietenul' de la care am cumparat masina nu a avut act de proprietate pe numele lui ci pe un alt individ pe care nu l-a gasit cand am plecat sa trecem masina pe numele meu asa ca mi-a facut un contract de cumparare vanzare de pe un italian care a fost primul proprieter al masinii ceea ce nu cred ca este legal!!!!!!!!!!incurcaturile deabia au inceput m-am dus sa imi scot numere provizorii pe masina si am aflat ca masina nu a fost radiata din italia deci nu am putut sa scot numere provizorii.              l-am sunap pe cel de la care am cumparat masina si mi-a zis sa stau linistit ca imi scoate el numere provizorii fara sa fie radiata masina si ca pana ma duc cu masina la RAR el imi radiaza masina din italia.INTREBAREA MEA ESTE CUM POATE EL SA RADIEZE MASINA DIN ITALIA DACA NU A FOST PROPRIETARUL MASINII?   OARE NU MI-AM LUAT TZEAPA CU MASINA???????????????? CARE POATE SA IMI DEA UN SFAT VA ROG SA O FACETI CAT MAI REPEDE ........ astept parerile si sfaturile voastre  va multumesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
teapa

#3
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
mai are vreo 2 topicuri deschise despre aceeasi problema.

On-topic: e teapa.

#4
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
o sa infunzi parnaia!
un mustacios pe nume Vasile o sa te faca fetita lui...

#5
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
sfatul meu: cere-i banii inapoi, ori il ameninti cu politia( ti-a vandut ceva ce nu detinea de drept) ori apelezi la niste frati de peste prut sa-l "convinga"

Edited by anducoj, 03 March 2009 - 16:35.


#6
Jack90

Jack90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 30.08.2007
cu asa prieteni cine are nevoie de dusmani

#7
visiniu

visiniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.10.2008
da..suna cam a teapa..mai bine sa ceri banii inapoi

#8
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007

View PostGenesis, on Mar 3 2009, 16:00, said:

mai are vreo 2 topicuri deschise despre aceeasi problema.

On-topic: e teapa.

Nu e țeapă, doar că mașina a fost furată de aceea nu a fost radiată. Deci nu-ți face probleme.  ;)

#9
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Mai exista si varianta in care cel care ti-a vandut masina are imputernicire notariala de la proprietar sa o vanda in numele si beneficiul acestuia. Stiu ca acolo exista posibilitatea asta legala, insa dupa tranzactie, masina trebuie radiata in Italia.
Intreaba-l, cere-i sa ti-o arate, iar daca nu are, alta modalitate legala de a efectua un transfer legal de proprietate asupra unui bun, eu nu cunosc. Bafta.

#10
alecsutzu4u

alecsutzu4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.04.2006
Ce va mai place aventura  :lol:

#11
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Poate ar fi bine ca postul asta sa fie facut stiky. Din ce se vede pe forum sunt multi care cred ca in materie de masini orice zboara se manaca. Poate vor gandii de doua ori pana sa ia o decizie.

On topic: fara doar si poate teapa. Prietenul acela e prieten bun, adica il sti din scoala generala sau e unul facut la un pahar in crasma?

Edited by rexkroki, 13 March 2009 - 09:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate