Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

Vot alb?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
19 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Vot alb? (22 membri au votat)

Vot alb?

  1. Da (6 voturi [27.27%])

    Procentaj al voturilor: 27.27%

  2. Nu (16 voturi [72.73%])

    Procentaj al voturilor: 72.73%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005
Hei,

Discutam ieri cu niste prieteni si am decis sa votam "alb" daca nu se intampla sa apara cineva care merita votat.
Cum vi se pare aceasta exercitare a "dreptului cetatenesc"?
Mergem "deontologic" la vot dar votam "alb" pentru a arata cat de dezgustati suntem de ce se intampla acum in politica romaneasca...

Mai voteaza cineva la fel?

Editat de ciureanuc, 03 martie 2009 - 12:23.


#2
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
mai bine nu te duci la vot

#3
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005

Vizualizare mesajgigel de hohențolărn, pe Mar 3 2009, 12:22, a scris:

mai bine nu te duci la vot
Mergem la vot pentru a sustine procentajul din populatie care a votat.
Dar tusul de pe stampila e suficient pentru a aplica 3 stampile. :)  Sau una in exteriorul casutelor.

#4
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 13:24, a scris:

Mergem la vot pentru a sustine procentajul din populatie care a votat.
Dar tusul de pe stampila e suficient pentru a aplica 3 stampile. :)  Sau una in exteriorul casutelor.
și în afară de faptul că pierzi timpul, ce mai obții?

toți cei care nu merg la vot se cheamă că votează în alb, că li se fâlfâie de căcații de la putere :)

#5
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.061
  • Înscris: 21.06.2007

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 12:24, a scris:

Mergem la vot pentru a sustine procentajul din populatie care a votat.
Dar tusul de pe stampila e suficient pentru a aplica 3 stampile. :)  Sau una in exteriorul casutelor.

Aberația electorală...

Dacă mergi la vot, votează.

Votul "alb" prevăzut in legea electorală este doar un mod de a vota cu toți candidații în proporția în care cei care chiar aleg votează. Adică tu ai impresia ca te-ai răcorit și nu ai votat cu nimeni, că le-ai arătat tu lor, mama lor de politicieni... Când colo, ce să vezi... Ai fost un mare fazan... Ai votat cu toți în ordinea clasamentului făcut de alții...

#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.175
  • Înscris: 02.04.2007
As merge si eu la vot daca s-ar introduce optiunea "m__e tuturor" pe buletinul de vot. Altfel, nu am chef sa se foloseasca altii de votul meu (alb sau nu).

#7
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.745
  • Înscris: 10.11.2008

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 13:22, a scris:

Hei,

Discutam ieri cu niste prieteni si am decis sa votam "alb" daca nu se intampla sa apara cineva care merita votat.
Cum vi se pare aceasta exercitare a "dreptului cetatenesc"?
Mergem "deontologic" la vot dar votam "alb" pentru a arata cat de dezgustati suntem de ce se intampla acum in politica romaneasca...

Mai voteaza cineva la fel?


Am uitat cum se voteaza.Sa mergi la vot sa votezi in alb inseamna timp pierdut.Mai bine stai cu vecinul la o tacla si o bericica.,sau ii tragi un f... vecinei.

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

Citat

Discutam ieri cu niste prieteni si am decis sa votam "alb" daca nu se intampla sa apara cineva care merita votat.

sper ca ati discutat la o bauta, dupa 15 beri, pentru ca niste oameni treji nu pot avea o idee atit de imbecila

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.180
  • Înscris: 02.01.2007
Leinarius are perfecta dreptate , votul in alb sugereaza idiotenie crasa !

Votul in alb este cea mai mare smecherie pe care cei foarte isteti o sugereaza ultra-naivilor , este cea mai buna modalitate prin care falsificatori alegerilor pot

obtine voturi in favoarea lor !

Editat de Teophileos, 03 martie 2009 - 12:52.


#10
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.021
  • Înscris: 22.08.2006
Timpul costa. Daca tot mergi la vot, fa-o pentru unul care te-a convins. Daca nu te convinge nici unul, mai bine faci altceva cu timpul ala.

#11
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 29.07.2006

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 13:22, a scris:

Hei,

Discutam ieri cu niste prieteni si am decis sa votam "alb" daca nu se intampla sa apara cineva care merita votat.
Cum vi se pare aceasta exercitare a "dreptului cetatenesc"?
O mare stupiditate ... nu faci decat sa (adaugi) legitimezi tocmai pe cei care nu-ti merita votul.

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 13:22, a scris:

Mergem "deontologic" la vot dar votam "alb" pentru a arata cat de dezgustati suntem de ce se intampla acum in politica romaneasca...

Mai voteaza cineva la fel?
Inca vreo cateva de sute de mii de cetateni romani "deontologi" dar care n-au timp sa gandesca, ocupati fiind cu munca. Sugerez sa va ocupati de panselutele plantate in Bucuresti in `90 ... tara are nevoie de voi, aparati-o !  :console:

#12
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.454
  • Înscris: 07.09.2005
Eu nu pricep o chestie. Ce e rahatul asta cu votul alb si de ce in forma asta ?

Daca tot vor sa tina seama de 'greva electorala' de ce pixul meu nu au prevazut chiar pe buletinele de vot o optiune de genul "nici unul", pe care sa pui in clar stampila in caz ca vrei sa le dai ceva carne ? Ca tot ei tiparesc buletinele !

Ce e vrajeala asta cu buletinul dat in alb ? Ca sa poata fi stampilat mai tarziu ? Abureli 'eftine'.

#13
denverash

denverash

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 694
  • Înscris: 19.04.2004
mai bine te duci la vot si dai cu stampila peste tot decat sa lasi un buletin gol tocmai bun de stampilat dupa inchidere. Nu e vorba de dispret la adresa politicienilor ci de inconstienta daca-i lasi pe altii sa-ti foloseasca votul.

Vizualizare mesajnmg, pe Mar 3 2009, 14:18, a scris:

Ce e vrajeala asta cu buletinul dat in alb ? Ca sa poata fi stampilat mai tarziu ? Abureli 'eftine'.

iar lumea pune botul pentru ca este lenesa, e greu sa-ti misti fundul 5 minute, mai bine butonezi telecomanda.

#14
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.454
  • Înscris: 07.09.2005

Vizualizare mesajdenverash, pe Mar 3 2009, 14:21, a scris:

iar lumea pune botul pentru ca este lenesa, e greu sa-ti misti fundul 5 minute, mai bine butonezi telecomanda.

Mai, pe mina m-ar incanta iddea de greva electorala sau o modalitate sa le transmit candidatilor ceea ce cred despre ei cu adevarat dar nu in forma asta. Cum adica sa dau buletinul in alb, chiar atat de prosti ne cred ??

Pentru ca e o diferenta de mesaj intre un vot anulat (ala stampilat pe toate partile) si un vot considerat "de protest" sau "n-am cu cine" sau ceva asemanator.

#15
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

Vizualizare mesajnmg, pe Mar 3 2009, 14:27, a scris:

Mai, pe mina m-ar incanta iddea de greva electorala sau o modalitate sa le transmit candidatilor ceea ce cred despre ei cu adevarat dar nu in forma asta.

Sa fi tu sanatos, oricum li se rupe de ce crezi tu in special, si ce cred votanti in general.

Cum adica sa dau buletinul in alb, chiar atat de prosti ne cred ??

Pentru ca e o diferenta de mesaj intre un vot anulat (ala stampilat pe toate partile) si un vot considerat "de protest" sau "n-am cu cine" sau ceva asemanator.


#16
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.426
  • Înscris: 10.01.2005

Vizualizare mesajciureanuc, pe Mar 3 2009, 12:22, a scris:

Hei,

Discutam ieri cu niste prieteni si am decis sa votam "alb" daca nu se intampla sa apara cineva care merita votat.
Cum vi se pare aceasta exercitare a "dreptului cetatenesc"?
Mergem "deontologic" la vot dar votam "alb" pentru a arata cat de dezgustati suntem de ce se intampla acum in politica romaneasca...

Mai voteaza cineva la fel?

da. eu. numai ca nu votez alb ca ulterior sa apara pe buletin stampila pe nu stiu ce candidat.
am grija ca buletinul sa fie anulat.

#17
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.745
  • Înscris: 10.11.2008

Vizualizare mesajTeophileos, pe Mar 3 2009, 13:48, a scris:

Leinarius are perfecta dreptate , votul in alb sugereaza idiotenie crasa !

Votul in alb este cea mai mare smecherie pe care cei foarte isteti o sugereaza ultra-naivilor , este cea mai buna modalitate prin care falsificatori alegerilor pot

obtine voturi in favoarea lor !


Si daca 60 la suta dintre Romani nu se prezinta la vot ce vrei sa spui ca vor sta baietii cu stampilele gata sa-si stampileze candidatii.
Sau sint asa de vizionari incit sa stie ca un numar foarte mare de Romani nu se vor prezenta la vot.,ca ei sa aiba voturiile pregatite gata de a le arunca in urne.
Sau crezi ca exista vreunul care sa merite sa-l votez.Spune-mi unul cinstit cu drag de tara lui nu de a linge curul occidentului,de a fi capabil de a da cu pumnul in masa pt interesele Romaniei.
Sau crezi ca povestea cu ,votul o obligatie morala ,etica mai tine.Fi serios ,lumea sa saturat de povesti babesti.
Cind au fost ultimele alegeri ,i-mi scapa pt ce au fost ,pt ca nu ma intereseaza,stiu doar ca a fost o participare slaba.Sa-i fi vazut cum cerseau voturiile prin Spania. Dadeau greata.Dar cum astia sint mai rai ca tiganii,ia rusine de unde nu-i .Asa ca votul in alb cit mai mare,un semnal de alarma clasei politice.Asa ca tu poti vota iar eu nu vreau sa dau votul meu criminalilor natiunii Romane.

#18
TISSOT_1853

TISSOT_1853

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 20.01.2009
Bravo zippo 666 !
Esti din coasta lu' vADIM?

on:
Iarasi TAMPENIA asta cu vot alb?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate