Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

sfat achizitie masina prin programul rabla

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

Poll: Care masina e mai buna? (72 member(s) have cast votes)

calitate/pret

  1. Dacia Logan 1.5DCI 85CP Laureate - 10305 EUR (17 votes [23.61%])

    Percentage of vote: 23.61%

  2. Hyundai Accent 1.5 CRDI 110CP Style - 9400 EUR (31 votes [43.06%])

    Percentage of vote: 43.06%

  3. Ford Fusion Comfort 1.4 TDCi 68CP - aprox 11500EUR (24 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#19
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Eu as alege din nou Fusion,nu neaparat subiectiv.Este din clasa mica,dar foarte spatios in interior.Motorul se comporta excelent,cei 68de cai ii folosesti(ii ai la 4500rpm),nu ca la benzinare(undeva la 6000rpm),si oricum pe drumurile noastre n-ai unde sa alergi.Daca vrei mult spatiu/masina de familie,ia Logan MCV1.5dci.Am mers cu ele,motoare foarte bune(spre deosebire de 1.4b)si economice.

#20
rx47

rx47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 13.05.2008
Din ceea ce am inteles ca vrei de la masina as alege una cu garda mai mare, mai ales ca o sa o bagi pe drumuri de tara. Hyndai este tentanta pentru cei 110CP, insa spre deosebire de Logan si Fusion nu pot sa-ti spun nimic despre masina.

Am oscilat intre Fusion si Logan insa am votat Logan deoarece are aprox 20 CP in plus. Pentru o masina care 50% va merge in afara oraselor 68CP este cam putin. Ambele masini stau cam la fel in ceea ce priveste calitatea materialelor, spatiu, confort. Dintre cele trei masini Logan este compromisul cel mai bun.

Totusi ca plus pentru Fusion as mentiona stergatorul luneta, iar pentru Logan preturile ceva mai mici la achizitie si intretinere (revizii + si mai ales CASCO).

Edited by rx47, 10 March 2009 - 18:38.


#21
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005
vad ca la Dacia s-au ocupat locurile prin remat...foarte interesant...

#22
chip2

chip2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.09.2003

View Postdjlove, on Mar 12 2009, 23:40, said:

vad ca la Dacia s-au ocupat locurile prin remat...foarte interesant...

Adica?

#23
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005

View Postchip2, on Mar 13 2009, 02:13, said:

Adica?
adica pentru prima transa nu mai sunt locuri disponibile

#24
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
sigur nu sunt doar cei inscrisi? sau si-au epuizat stocul pentru remat? greu de crezut in perioada asta. in fine, nu dispera. partea buna e ca ai timp sa te decizi in contiunare pana in a 2-a etapa. din cate stiu prima se termina pe 30 martie si pe 1 aprilie se reia partea a 2-a sper sa nu gresesc dar era diferenta de 1-2 zile. bafta

#25
chip2

chip2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.09.2003

View PostAndero, on Mar 13 2009, 21:50, said:

sigur nu sunt doar cei inscrisi? sau si-au epuizat stocul pentru remat? greu de crezut in perioada asta. in fine, nu dispera. partea buna e ca ai timp sa te decizi in contiunare pana in a 2-a etapa. din cate stiu prima se termina pe 30 martie si pe 1 aprilie se reia partea a 2-a sper sa nu gresesc dar era diferenta de 1-2 zile. bafta

REMAT 2009

Etapa I: 2 martie - 29 mai;
Etapa II: 1 iunie - 31 august;
Etapa III: 1 septembrie - 11 decembrie.

Cat priveste locurile la Dacia ma indoiesc ca s-au epuizat. E aproape imposibil (pe praful asta).

#26
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Personal pe Logan m-as duce . Deocamdata a dat dovada de fiabilitate , pret de intretinere care nu a luat mincarea de la gura , face treaba exact ca oricare alta inclusiv la viteza de croaziera pe drumurile noastre , nu astepti dupa o piesa sau nu stiu ce senzori . De preferat as prefera benzina 1,6 pentru preturile pieselor , la motorina unele piese sunt usturator de scumpe ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate