Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cui i-a placut "M*A*S*H" ?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
SavasBaldar

SavasBaldar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.04.2011
eu si acum ma uit la el pe net :) prima data l-am vazut la pro tv. cred ca daca nu ma insel l-am revazut de peste 5 ori primele patru sezoane. Dupa pararea mea incepe incet incet sa se "strice" dupa sezonul 4,5... se schimba aproape toata trupa.. Hawkeye parca nu mai e asa amuzant.. in schimb winchester mai mentine cat de cat atmosfera prin felul lui de a "fi", :)
oricum..un serial exceptional.

#56
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005
Un serial pe care l-am vazut cap-coada si pe care il consider extraordinar. Pentru un serial care era sa fie anulat dupa primul sezon pentru rating prost, nu e rau deloc :D Ce l-a salvat a fost rerun-ul de vara, unde a fost in topul audientelor.

Ca sa nu mai punem la socoteala ca filmul de final a fost cel mai vizionat program american din toate timpurile (in numar absolut de privitori) pana anul trecut, cand Super Bowl-ul i-a luat locul.

#57
hougy

hougy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2011
Un studiu de piata. La Vama Veche se descide de la anu o tabara bazata pe tema serialului–corturi militare,dusuri,multa plasa de camuflaj,proiectari de episoade,etc.Organizatorii vor sa vada parerea voastra despre asta.V-ar interesa ? In conditiile in care cazarea la un cort cu 2 paturi va costa intre 40 si 60 lei!!!

#58
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 lawrence38, on 19th August 2010, 21:19, said:

Apropo, stiti ca Harry Morgan are acum 95 de ani ? :) Pe el l-am mai vazut o singura data intr-un ep. din "3rd Rock from the Sun"

Vorbeam acum un an despre Harry Morgan, un personaj celebru.
Din pãcate, toate au un sfârºit. Un om mare, o figurã clasicã. :)
http://www.imdb.com/name/nm0604702/

#59
SinNombre

SinNombre

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,321
  • Înscris: 18.11.2011
Mie, insa revizionand am aflat si motivul.
Eram prea mic.

#60
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Colegii, va anunt cu mare placere ca reincepe seria M.A.S.H.!!! Parca la ProCinema, seara de la 9, de luni pana joi (sau vineri, nu mai retin exact).

Shit, e inceput deja! Vizionare placutaaaaaaaaaa!!!

#61
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Eu am un hard drive mai vechi (cand l-am schimbat pe laptop) de 60GB ocupat exclusiv cu cele 11 sezoane ale serialului, pana acum l-am urmarit cap coada probabil de 6-7 ori, unele episoade poate dublu :rolleyes:

#62
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Din pacate, http://www.abc.net.a...an-dies/3719248
RIP..
Ma duc sa fierb niste vin ca sa ii vars o picatura pt sufletul lui..

Edited by Prien, 19 December 2016 - 22:39.


#63
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
si mie mi-a placut in mod deosebit acest serial! imi amintesc si eu de perioada in care era difuzat pe pro tv adica 1997-1999 era seara tarziu! si asta ce insemna ca era la 00:00! noaptea! sau dupa doua trei patru cinci sase noaptea! in fine numai conteaza ma gandesc ca era mai pe la 20:00 21:00 22:00 23:00 asa! mash a venit la noi de ce? fiindca cu un an inainte la stirile pro tv a fost prezentat decesul colonelului din serial mclean stevenson aka henry blake! a fost ce sa mai stirea anului 1996! noi pana atunci nu stiam ce e aia net! mobil! telefon era doar ala cu numere si le invarteai sau roteai! clasic! nici numai zic spun de televizoare frigidere sau masini de spalat! pagerele existau! nu si laptop-uri sau calculatoare! nu toata lumea avea! unii da! altii nu! iti petreceai timpul cum puteai! cum stiai! mai bine! in fine exact in 1997! au inceput sa apara la noi rcs rds sau romtelecom ma rog! si de atunci treburile au inceput sa se mai miste! adica stiam si noi ce e aia tehnologie  in fine dupa moartea colonelului din serial anul urmator 1997! surpriza! mash venea la noi prima data in Romania!    alaturi de alte seriale importante cum ar fi seinfeld familia bundy columbo dallas etc pro tv a respectat traditia atunci cand au murit si alti actori din serial sau chiar din film! gen larry linville aka frank burns sau g. george wood in 2000! harry morgan aka sherman potter in 2011! pe urma allan arbus in 2013! aka sydney freedman dupa aia wayne rogers in 2015! aka trapper mcintyre william christopher in 2016! aka father mulcahy si ultimul care a murit anul asta  david ogden stiers! aka charles winchester! restul traiesc si astazi alan alda aka hawkeye pierce loretta swit aka margaret houlihan mike farrell aka bj hunnicutt gary burghoff aka radar o'reilly   sa ii ajute dumnezeu! sa mai traiasca inca pe atat! daca sunt sanatosi! au realizat multe fiecare ce ii drept unii traiesc de pe o zi pe alta dar asta-i situatia! din pacate! reuniuni mash vor mai exista deocamdata! pe urma dumnezeu stie! cum o vrea dumnezeu! oricum mash nu cred ca mai are nevoie de prezentare sau chiar prezentari daca sunt mai multe fiindca este difuzat din ce in ce mai des astazi! nu rar! si atunci stii cam tot ce trebuie sa stii despre serial! despre actori! si personaje! locul unde s-a filmat! mda! daca nu am spus zis cati ani aveam cand a sosit mash prima data in Romania in 1997 aveam in jurul varstei de 5 ani sigur poate nu intelegem mare lucru fiind si mic! in 1998 aveam 6 ani! iar in 1999 cand s-a terminat aveam doar 7 ani! calitatea serialului a fost slaba! dar acum cu ajutorul tehnologiei! exista hq adica high quality hd adica high definition! si 3d! ce sa mai acum este sub asteptari! ca se vede bine! la calitatea de acum!

#64
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
iata o lista cu cei care au murit din serial!
robert alda n.26 februarie 1914 - d.3 mai 1986
antony alda n.9 decembrie 1956 - d.3 iulie 2009
mclean stevenson n.14 noiembrie 1927 - d.15 februarie 1996
edward winter n.3 iunie 1937 - d.8 martie 2001
larry linville n.29 septembrie 1939 - d.10 aprilie 2000
allan arbus n.15 februarie 1918 - d.19 aprilie 2013
harry morgan n.10 aprilie 1915 - d.7 decembrie 2011
wayne rogers n.7 aprilie 1933 - d.31 decembrie 2015
william christopher n.20 octombrie 1932 - d.31 decembrie 2016
george g.wood n.31 decembrie 1919 - d.24 iulie 2000
david ogden stiers n.31 octombrie 1942 - d.3 martie 2018
philip ahn n.29 martie 1905 - d.28 februarie 1978
jack soo n.28 octombrie 1917 - d.11 ianuarie 1979
herb voland n.2 octombrie 1918 - d.26 aprilie 1981
johnny haymer n.19 ianuarie 1920 - d.18 noiembrie 1989
robert f simon n.2 decembrie 1908 - d.29 noiembrie 1992
sorrell booke n.4 ianuarie 1930 - d.11 februarie 1994
pat morita n.28 iunie 1932 - d.24 noiembrie 2005
mako iwamatsu n.10 decembrie 1933 - d.21 iulie 2006
pat hingle n.19 iulie 1924 - d.3 ianuarie 2009
david graf n.16 aprilie 1950 - d.7 aprilie 2001
marcia strassman n.28 aprilie 1948 - d.24 octombrie 2014
haunani minn n.30 septembrie 1947 - d.23 noiembrie 2014
george lindsey n.17 decembrie 1928 - d.6 mai 2012

iata si o lista cu cei care traiesc din serial!
alan alda n.28 ianuarie 1936
loretta swit n.4 noiembrie 1937
gary burghoff n.24 mai 1943
jamie farr n.1 iulie 1934
mike farrell n. 6 februarie 1939
kellye nakahara n.10 decembrie 1950
jeff maxwell n.19 aprilie 1947
shelley long n.23 august 1949
jan jorden n.8 septembrie 1942
judy farrell n.11 mai 1938
burt metcalfe n.19 martie 1935
peggy lee brennan n.1954
enid kent n.14 ianuarie 1945
odessa cleveland n.3 martie 1944
eileen saki n.?
gwen farrell n.?
g.w. george william bailey n.27 august 1944
shari saba n.20 august 1957
rita wilson n.26 octombrie 1956
mariette hartley n.21 iunie 1940
mike henry n.15 august 1936
timothy brown n.24 mai 1937
karen philipp n.7 septembrie 1945
george morgan n.17 noiembrie 1932
dennis holahan n.7 noiembrie 1942
joshua bryant n.2 iulie 1940
george cheung n.8 februarie 1949
kim atwood n.?
marcia rodd n.8 iulie 1940

iata o lista cu cei care au murit din film!
roger bowen n.25 mai 1932 - d.16 februarie 1996
indus arthur n.28 aprilie 1941 - d.29 decembrie 1984
david arkin n.24 decembrie 1941 -d.14 ianuarie 1991

iata o lista cu cei care traiesc din film!
jo ann pflug n. 2 mai 1940
donald sutherland n. 17 iulie 1935
robert duvall n. 5 ianuarie 1931
eliott gould n.29 august 1938
sally kellerman n.2 iunie 1937
rene auberjonois n.1 iunie 1940
tom skerritt n.25 august 1933
carl gottlieb n.18 martie 1938
corey fischer n.1945
danny goldman n.30 octombrie 1939

#65
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Bai nene, morbizi mai sunteti. Conteaza ca au murit sau cum arata? Conteaza doar ce au lasat in urma si ca este frumos serialul.

Poate aflati alte chestii interesante despre serial.

#66
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
eu zic spun ca sunt informatii esentiale! cine vrea sa le i-a in considerare! le i-a! eu nu am obligat pe nimeni! sa le accepte!

legat de mash ce pot sa zic spun! a fost la inceput ceva! cand erau trapper blake sau frank! dupa ce au plecat ei totul s-a schimbat! serialul a evoluat enorm! a mai plecat si radar dupa aceea! deci practic onoarea serialului a fost distrusa! in totalitate! ramanand doar pierce margaret klinger mulcahy si cei care i-au inlocuit pe acestia si anume hunnicutt potter si winchester! normal ca la radar nu a fost nevoie neaparat de o schimbare sau o inlocuire! ca il aveau pe klinger doar!

filmul mash eu l-am vazut dar nu mi-a placut! spre deosebire de serial! sigur multi spun zic! tocmai ca asta este marea greseala sa consideri mash un serial! si nu un film! dar nu este adevarat absolut deloc! asa! fiindca serialul asta a scris istorie! poate eu nu am plans! si doar m-am intristat! dar foarte rar s-a intamplat! mai mult radeam la glumele lor!

si asta se intampla des nu rar!

cred ca nici nu trebuiesc sa mai amintesc! ce mult au imbatranit in astia 11 ani de filmare! pierce potter hunnicutt radar winchester margaret mulcahy care au stat pana la sfarsit! singurul care nu a imbatranit! deloc! e klinger! ceilalti doi blake frank si trapper nu au avut norocul sa imbatraneasca! chiar stau si eu asa si ma intreb! bai ce tineri erau astia la inceput! si ce au imbatranit! asa este timpul nu iarta niciodata! mai ales daca joci intr-un film sau chiar un serial! in care se pune multa presiune! adica multi nervi! suparari! etc ca nu este simplu! deloc!

#67
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
sunt cateva secrete! de la mash! de exemplu mclean stevenson cica trebuia el sa il joace pe pierce interesant! in fine in episodul in care a fost scos din serial! dupa aceea la o zi distanta chiar numai stiu exact! a aparut intr-un spot publicitar intr-o barca cu vasle! si vaslea! semn ca supravietuise rolul sau! ma rog! si wayne rogers din cate am inteles! a vrut sa mai stea un sezon in serial! dar dat fiind faptul ca a cheltuit mare parte din avere! pe medicamente! si atunci a renuntat! a ajuns falid sau falit! ca si mclean stevenson! de larry linville ce pot sa zic spun el a spus zis ca si-a facut datoria! si a stat in serial atat cat a putut! intrase si el ca si restul in umbra lui alan alda la filmari! george morgan l-a jucat pe mulcahy doar in episodul pilot! sigur ca el nu a avut talent si tocmai asta a fost cauza pentru care a fost inlocuit cu william christopher! de asemenea gary burghoff! a parasit serialul fiindca a vrut sa fie aproape de familia sa! cei de la filmari insistand ca el sa ramana in continuare! dar acesta a refuzat! si din cauza ca a avut probleme cu sotia! dar si ca el nu era apreciat! personajul sau da! el nu! si atunci s-a suparat! si a renuntat! pur si simplu! restul nu au avut regrete asa vorbesc desigur de jamie farr loretta swit william christopher! harry morgan a fost propus pentru a juca rolul unui colonel! el il jucase deja pe generalul acela ticnit sonat sarit nebun! tocmai ca asta a fost ideea de fapt! alan alda a aflat ca este fan mash! iubea aceasta serie! cred ca si filmul! a dus mai departe munca lui mclean stevenson in serial! si atunci a facut parte din distributie! de mike farrell! ce pot sa zic spun! si-a facut si el bine treaba! a dus mai departe munca lui wayne rogers in serial! si atunci a facut parte din distributie! de david ogden stiers ce pot sa zic spun si-a facut si el bine treaba! a dus mai departe munca lui larry linville in serial!

oricum nu stiu daca multa lume stie dar harry morgan a facut echipa dupa terminarea serialului mash! cu william christopher gary burghoff jamie farr rosalind chao si edward winter in after mash! gary burghoff a jucat si in walter! pernell roberts a jucat in trapper md! cu gregory harrison si christopher norris! si nu de wayne rogers!

alan alda si loretta swit au refuzat sa mai joace in after mash! fiindca dupa experienta lui mash de 11 sezoane! chiar numai erau tentati sa joace si in after mash!

#68
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
legat de spot-uri publicitare cu cei de la mash! alan alda multa lume nu stie a fost imaginea lui atari! restul au aparut mai mult la ibm! gary burghoff harry morgan loretta swit jamie farr william christopher larry linville wayne rogers doar acestia mclean stevenson! nu a aparut! nicaieri! fiindca se retrasese!

si inca ceva legat doar de klinger! klinger initial nu era considerat personaj important pentru acest serial de comedie! dar fanii l-au iubit atat de mult! incat a ramas personaj important pentru serial! in acest fel jamie farr s-a vazut nevoit! a duce acest personaj mai departe!

#69
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
si acum sincer! mie toti actorii mi-au placut din serial! degeaba spun zic! ca mi-au placut doar wayne rogers mclean stevenson si larry linville! chiar si alan alda loretta swit gary burghoff william christopher jamie farr dar si inlocuitorii sai harry morgan david ogden stiers si mike farrell! filmul repet nu mi-a placut mai ales daca iei in calcul vocea unora dintre actori ce suna precum a unui homosexual! gay! bisexual! transexual! bisexual! metrosexual! etc! tot serialul imi place mai mult! asta este!

#70
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
stie toata lumea nu! ca melodia aia din mash! e suicide is painless! mai este si aia! utilizata atat in film cat si in serial! the japanese farewell song! sau sayonara!

#71
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
@aumih16 Nota 10 . Chiar citesc cu drag ce ai scris. Mai povesteste, te rog.

#72
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
dar ati vazut asa cum arata mash acum! zona aia adica unde s-a filmat serialul malibu creek! sunt jeep-uri arse abandonate! ambulante chiar! majoritatea lucrurilor au fost vandute unui muzeu! si anume jeep-uri ambulante care au rezistat! majoritatea lucrurilor purtate de actori! au ajuns tot la muzeu! sala asta post operatorie in care au operat pacientii tot acolo este! la muzeu! de asemenea si corturile in care au stat actorii! de asemenea tot la muzeu! ursuletul acela la fel am inteles ca a fost vandut la o licitatie! frumos! e bine ca se salveaza obiectele importante din serial! si nu din film! oricum noi cei care privim acest serial trebuie sa il privim ca pe unul cult! fiindca e vechi si de calitate! iti dai seama acum 40 si ceva de ani! acum la ce seriale sunt! te i-a batul! nu altceva! big bang theory! de exemplu ce se vrea acest serial de fapt! unul inteligent! ma indoiesc numai chestii ciudate! obscene! nu sunt chiar chestii misto! niste aiureli! porcarii! serial de ratati! mai vad si ca copiii din ziua de astazi urmaresc tot felul de desene ciudate! cu sprancene ridicate! ochi bulbucati! guri ciudate! la cartoon network de exemplu sau prostiile astea de pe disney channel! care sunt acum! mie mi-a placut mai mult fox kids si jetix! mai ales cand ma gandesc asa ce desene erau! jim button spioanele printesa tenko printesa sissi lumea lui bobby robo gandacelul ce-i cu andy? copiii de la 402 viata cu louie tutenstein tick x-men spiderman spiderman unlimited iron man si la cartoon network era frumos dar inainte! cand erau laboratorul lui dexter fetitele powerpuff johnny bravo ed edd si eddy vaca si puiul babuinul si nevastuica opriti porumbelul cursele trasnite etc amintiri! nu se mai intorc vremurile alea! copiii din ziua de astazi! nu ar intelege aceste desene niciodata!

Edited by aumih16, 29 September 2018 - 11:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate