Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

HTC Magic for Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
detalii& screenshots/ video aici si aici si aici.

daca e sa ne luam dupa lansarea Storm, ar trebuii sa ajunga si la noi in curand...

eu sper numai sa nu faca la fel si cu pricing-ul. nu de alta dar sa nu se ajunga tot la succesul Storm-ului. la altii gratis, la noi sute peste sute.  <_<  

tot din articole rezulta ca in Italia de exemplu nu va fi exclusivitate Vodafone, deci am mai avea o sansa... :)

:peacefingers:

#2
bercenicity

bercenicity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006
Un hands-on in franceza cu versiunea cu butoane mari a telefonului http://phandroid.com...-the-htc-magic/

Pe de alta parte lansarea a fost amanata pana la inceputul lui mai datorita unei modificari hardware de ultim moment: http://www.engadget....ayed-until-may/

Iar Samsung si LG vor sa lanseze terminalele lor Android pana in iunie:
http://www.engadget....ier-than-expec/
http://www.engadget....by-end-of-year/

Edited by bercenicity, 03 April 2009 - 16:38.


#3
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
A aparut HTC Magic in Romania, cu un pret mult prea mare.Sper sa scada repede. Il puteti vedea la telelefonultau.eu

#4
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostDheus, on 16th June 2009, 15:37, said:

A aparut HTC Magic in Romania, cu un pret mult prea mare.Sper sa scada repede. Il puteti vedea la telelefonultau.eu
am vazut si eu la baieti, mult prea mare pretul pt ceea ce face, speram sa vina la voda dar nu vad nimic  <_<

#5
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Problema e ca in Europa a aparut la un pret mult mai mic, iar la noi sare de 400 euro. Stai sa intre la operatori.

Off:
Nu cred ca suntem singuri care au pus linkuri externe. Daca ma intelegi.

#6
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
se pare ca Voda nu are nici un chef sa il aduca..... :thumbdown:

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
HTC Hero costa 2100 de lei la Emag , enorm de mult , mai pui 400 de lei si iti cumperi omnia HD care are o platforma mai populara si castiga si pe parte de design .

#8
onutz

onutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.02.2005
Androidul se misca extraordinar, atat pe magic cat si pe hero (normal...).  Hands on aici

#9
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am vazut , am folosit si emulatorul lor pentru Android si se misca ok , astept ca pretul aparatelor sa mai scada , ca sunt prea scumpe , Motorola se da rotund , ca vrea sa lanseze telefon Android de maxim 200 Euro .

#10
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
HTC Magic la Vodafone Romania

https://www.vodafone...0031.6680066.pr

#11
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postjeekxoo, on 10th August 2009, 11:26, said:

HTC Magic la Vodafone Romania

https://www.vodafone...0031.6680066.pr


PRETUL ESTE EXAGERAT! SA NU MAI VORBIM DE PRETUL ABONAMENTELOR. In austria spre exemplu HTC Magic se vinde la 0 Euro la cel mai mic abonament care este de doar 9 euro. Aici ... bataie de joc. Vodafone este o firma de kkt, eu unul sunt satul de preturile lor si de serviciile lor de mizerie.

#12
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
HTC Magic lansat in Grecia la Cosmote

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zgH7qGaB3BY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_W7SbZPNWgA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa speram ca odata cu rebranduirea Cosmote si Zapp in T Mobile, va ajunge si la noi in Romania la Cosmote acest aparat, la un pret mai mic decat la Vodafone.

Edited by cuculea, 11 August 2009 - 10:11.


#13
Gert

Gert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2007

View Poststylus93, on 10th August 2009, 13:18, said:

PRETUL ESTE EXAGERAT! SA NU MAI VORBIM DE PRETUL ABONAMENTELOR. In austria spre exemplu HTC Magic se vinde la 0 Euro la cel mai mic abonament care este de doar 9 euro. Aici ... bataie de joc. Vodafone este o firma de kkt, eu unul sunt satul de preturile lor si de serviciile lor de mizerie.

din pacate, ar fi prea frumos ca in Austria sa fie la 0 la un abonament de 9 Eur, ca maine as fi tras o fuga pana acolo   ;) ... probabil nu ai urmat toti pasii ca sa iti cumperi un HTC Magic de la A1 (Austria), poate in prima pagina scrie ca pretul este "ab  € 0,00"... adica incepe de la 0 Eur, dar de fapt la sfarsit vezi ca este 369 Eur! ... eu am incercat sa imi comand pe net, si in realitate, trebuie sa iti iei un abonament de 29 Eur, plus optiune de 15 Eur top paket, deci 36 de eur pe luna... la care trebuie sa mai platesc si taxa de activare de 50 Eur!?!?  :boxing: ... bine macar ca asta nu mai exista in Romania

#14
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
M-am jucat cu Magic-ul unui coleg si intr-adevar e super. Android este la ani lumina fata de WM si deja e clara traba ca M$ trebuie sa scoata ceva pentru mobile bazat pe Windows 7 cat mai repede. Colegul, desi il avea de vre-o sapatamana, mi-a spus ca a deschis orice aplicatie i-a venit in minte, si avea omul vre-o 2 slide-uri de ecran de joculete si aplicatii si telefonul nu s-a blocat. Nu are o Android o comunitate asa de mare cum e cea a iPhone-ului insa platforma promite mult. Singura chestie e ca la vre-o 1200 de lei la "baieti" pot sa cumpar iPhone 3G sau Magic si oricat mi-ar placea Magic-ul inca n-a aparut Igo pentru el, Need for Speed si lista de aplicatii super poate continua.

#15
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postfilipxxx, on 4th September 2009, 10:52, said:

Nu are o Android o comunitate asa de mare cum e cea a iPhone-ului insa platforma promite mult. [...] si oricat mi-ar placea Magic-ul inca n-a aparut Igo pentru el, Need for Speed si lista de aplicatii super poate continua.
Platforma Androidului, adica sistemul de operare, cu kernel si baza, promite, dar utilizeaza Java, limbaj care este depasit acum. Mai ales pt jocuri si intensive 3D.
Java este motivul pt care Mozilla nu lanseaza Firefox pt Android.
Dar li s-a promis un SDK cu acces la kernelul OS-ului. Deci... putem spera la aplicatii imbunatatite.
Sa apara Android 2.0 si vedem...

Nu ai iGO, dar ai Sygic. Se descurca onorabil, dar din nou grafica lasa de dorit.
Parca ar fi ceva cartoon, sau acele Nokia Maps cu ceva verde si ceva sosele.
Practic acest soft GPS de la Sygic este varianta de S60 facuta pt Android.

Edited by Dheus, 04 September 2009 - 20:01.


#16
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
si-a cumparat cineva Magic de la Vodafone Romania?
sau poate confirma cineva sigur (nu de pe specificatii si auzite) daca Magic-urile de la Vodafone Romania au 192 sau 288 RAM?

#17
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Eu am si e cu 288

Edited by morogan, 04 October 2009 - 22:10.


#18
barqqsanu

barqqsanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2005
Are 288 mb ram......i-am pus rom de HERO.....e bestial.  Iubesc acest telefon....am avut HTC HD inainte, dar ca si interfata si user experience...e muuult peste tot ce are WM.

La Vodafone am vazut ca i-au scazut si pretul la liber....undeva pe la 1550 ron...cel mai mic din piata...super deal.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate