Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

reguli adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007
Stiu ca astia de la adsense se oftica repede si mai bine intreb decat sa imi inchida contul.

Am un site cu jocuri si vreau sa pun la download niste patchuri si trainere la diverse jocuri. Acestea vor fi uploadate pe sendspace.com si pe blog voi pune linkul. Din cate stiu acestea sunt free si nu incalca nici o regula de copyrights. In timp ce cautam un anumit patch dau de site-ul dlh.net http://chtserv.dlh.n...0.1.17_xxeu.zip . Dupa cum scrie acolo "All programs offered on Patches.DLH.Net for download are protected by the copyright of the releasing software company or programmer." Asta inseamna ca daca pun acelasi patch pe blogul meu voi risca sa am contul de adsense inchis? 

Mi se pare aberant,dar aproape fac 100$ si nu vreau sa risc :)

Multumesc

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Copyright-ul ala se refera la faptul ca nu poti sa spui ca e al tau produsul, sa-l modifici si sa-l vinzi ca fiind al tau.

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Exista termeni ce privesc modul de transmitere si stocare al fisierelor.
Cel care face patchul X poate specifica pe site sau in agreementul patchului, ca nu poate fi gazduit pe alt server, fara acordul lui scris.
Pentru ca pot avea ca obiectiv sa aduca mai multi clienti pentru jocurile lor, daca tu pui patchul in alta parte, numai ajunge la ei pe site gamer-ul respectiv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate