Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Monitorizare casti

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
alexander_neagu

alexander_neagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.10.2007
Neatza.
Ma ocup cu inregistrarea de sunet. Pot sa spun ca am si un mic studio, etc. Ceea ce vreau sa fac ptr inregistrarea mai multor surse (intr-un final glorios vreo 10) e un sistem prin care fiecare dintre artisti (sau muzicanti :death: , de la caz la caz) sa isi poata monitoriza/controla prin casti semnalul la un nivel ceva mai mare decat restul.
Nu sunt Marius Moga :puke:  si nici nu il inregistrez nici pe Pavarotti :worthy: , deci cerintele de fidelitate nu sunt exagerate. Am facut schema bloc (o sa o postez in curand aici, eventual si cea electronica, in masura in care o pot termina) dar vreau sa fac unitatea scalabila (macar intr-o oarecare masura). Am nevoie de o schema de amplificator de putere mica, de 0,5-1 W care sa imi poate amplifica semnalul primit de la iesirile placii de sunet la casti. Momentan am 2 asemenea iesiri, dar in curand o sa mai achizitionez o placa de sunet cu 8 iesiri/intrari (m-audio delta-1010) deci numarul de iesiri o sa ajunda la 10 in total.
Deoarece o sa am nevoie de 10 intr-un final, vreau ceva cat mai ieftin (tranzistoare/CI nu conteaza), ptr ca repet, urechile majoritatii celor pe care ii inregistrez fiind doar ca sa nu le cada fesul pe ochii.
Am gasit referinte catre clasicul lm386, caut si altele sa vad ce gasesc...

Edited by alexander_neagu, 13 February 2009 - 10:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate