Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

"Legislatie off-road"

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
PYZ

PYZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.01.2009
Salutare tuturor !!! :D  De curind am prins si eu microbul 4x4 si am citeva intrebari.Avind in vedere ca ca mai am de plata vre-o 2 ani la masina actuala as vrea sa achizitionez ca a doua masinaun 4x4 SH, sa ma dau si eu cu el pe coclaurile patriei.Vreau SH ca sa nu pling dupa el daca il zgirii pe ici pe colo si nici sa nu dau prea mult pe el.O varianta mai ieftina ar fi una neinmaticulata dar nu stiu exact cit si unde am voie sa ma dau cu ea.Adica unde este limita "drumurilor publice".Am voie pe drumuri forestiere, santuri, paduri etc?
  Multumesc anticipat pt raspunsuri ! B)

#2
iceweasel

iceweasel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.10.2008
Pe drum forestier n-ai nevoie sa fie inmatriculata, dar o teleportezi acolo? :)

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Dac-o duci pe platforma pana la coclau nu e nici o problema, dar e incomod. Mai bine exploreaza varianta inmatricularii in Bulgaristan a obiectului: sugestie: Suzuki Jimny sau SJ.

#4
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Intamplator am vazut la Sala Palatului joi sau vineri un Samurai de vanzare (inmatriculat) la 3850 Eur.Arata si bine , era si o editie limitata parca , negru...Deci bafta.Este o super masina pentru ce vrei tu , si foarte usor de modificat.

#5
PYZ

PYZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.01.2009
Multumiri  pentru lamuriri ! Nu am de gind sa o teleportez :D ,ci sa o las la cineva pe acolo.Am un amic care are o platforma,dar ar fi obositor sa ma plimb tot timpul cu platforma.Si poate or face si astia ceva cu taxa asta,desi mari sperante.... <_<

#6
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
uite un LINK unde gasesti sigur raspunsuri legate de off-road.
Bafta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate