Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

Radio!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
asukaevolution666

asukaevolution666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2009
De  cateva zile ma chinui sa gasesc o modalitate sa ascult un radio. Problema este ca e din Asia si merge pe o frecventa foarte mare deci aparatul radio e exclus. So ma intrebam daca stiti , vreun program ceva prin care sa prind acest post setand eu frecventa sau cva de genu ...   <_< Any help? pls...

Sau macar daca nu se poate ziceti-mi sa nu imi mai pierd tmpu degeaba.... [Frecventa p care as vrea sa prind e 1242 KHZ]



Multumesc anticipat!  :huh:

#2
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postasukaevolution666, on Feb 5 2009, 11:00, said:

De  cateva zile ma chinui sa gasesc o modalitate sa ascult un radio. Problema este ca e din Asia si merge pe o frecventa foarte mare deci aparatul radio e exclus. So ma intrebam daca stiti , vreun program ceva prin care sa prind acest post setand eu frecventa sau cva de genu ...   <_< Any help? pls...

Sau macar daca nu se poate ziceti-mi sa nu imi mai pierd tmpu degeaba.... [Frecventa p care as vrea sa prind e 1242 KHZ]



Multumesc anticipat!  :huh:
la 1242 MHz nu e post de radio...probabil ca ai nevoie de un receptor special...

#3
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Frecventa de 1242 Khz se afla in banda UM sau AM sau unde medii . Pe calculator nu stiu cum se poate prinde aceasta frecventa , dar cu un aparat de radio selectiv vei reusi sa prinzi frecventa . Spun selectiv pentru ca seara de la 18 incolo se "aglomereaza" si nu vei putea asculta fara bruiaj .
Frecventa de 1242 Mhz  este o banda de comunicatii speciale si se numeste ITU-RF  :P (radio-frequency channel arrangements for digital radio systems operating ) , nu exista aparat de radio de uz casnic care sa o receptioneze , un radioamator poate sa-ti dea explicatii mai detaliate .
numai bine

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 08.12.2006
http://forum.softped...p?showforum=379

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate