Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Cat sa cer pe teren?!

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009
Vreau sa vand un teren intravilan de 1000mp in Corbeanca -Ostratu,800m de la poarta Paradisului Verde, intre vile,gaze, curent, loc frumos, cat sa cer pe el ca sa fie un preț rezonabil?
(menționez ca poza este veche, zona este foarte dezvoltata)

Attached Files


Edited by licusca, 05 February 2009 - 11:26.


#2
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009
Nimeni?! Aștept sfaturi, păreri ale specialiștilor si pe mail: [email protected]

Edited by licusca, 05 February 2009 - 11:53.


#3
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009
Hai sa pun întrebarea altfel, cine si cat oferă pe terenul descris mai sus? ^_^

#4
monicac

monicac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2008
[quote name='licusca' date='Feb 5 2009, 13:45' post='5952214']
Hai sa pun întrebarea altfel, cine si cat oferă pe terenul descris mai sus? ^_


1) Ce legatura are cu topicu de ansambluri rezidentiale ?

2) Eterna intrebare: de ce il vinzi? ca unora le crapa buza sa aiva un teren langa acest oras imputit

#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
cere 135 mp si lasa-l la 110 daca vrei sa-l trantesti repede.

#6
lucian84

lucian84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 15.11.2007
sandy in momentul de fata singurul lucru de trantit e o aratura, nu mai baga lumea bani in terenuri

#7
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postlucian84, on Feb 6 2009, 22:48, said:

sandy in momentul de fata singurul lucru de trantit e o aratura, nu mai baga lumea bani in terenuri
  Eu am vazut terenuri in corbeanca cu 50 e/mp , tot pe langa paradis.... si anunturile sunt in fiecare saptamana de vreo luna si jumatate... deci pare treaba ca nu le cumpara nimeni nici macar la 50. Poate la 25 s-r vinde in vreo cateva sptamani - o luna... daca nu mai scad preturile pana atunci.
  NU merita vandut acum, parerea mea

#8
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009
Spune-mi "baba_dochia " unde anume ai văzut teren cu 50 euro/mp, azi chiar am fost in zona, si am sunat la numere de pe panouri de vânzare...mai mic de 110e/mp nu am găsit...

#9
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postlicusca, on Feb 7 2009, 21:30, said:

Spune-mi "baba_dochia " unde anume ai văzut teren cu 50 euro/mp, azi chiar am fost in zona, si am sunat la numere de pe panouri de vânzare...mai mic de 110e/mp nu am găsit...
:lol:  :lol:  :lol: Cand va zice cineva un pret, nu va zice aiurea!!! Cum pana mea sa fie terenuri cu 25 EURO la CORBEANCA?????? :lol:  :lol:  Da, daca a o linie de inalta tensiune pe deasupra, poate sa fie mai ieftineala.

Edited by sanddy1964, 07 February 2009 - 20:46.


#10
wetwet

wetwet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2009

View Postlicusca, on Feb 5 2009, 10:59, said:

Vreau sa vand un teren intravilan de 1000mp in Corbeanca -Ostratu,800m de la poarta Paradisului Verde, intre vile,gaze, curent, loc frumos, cat sa cer pe el ca sa fie un preț rezonabil?
(menționez ca poza este veche, zona este foarte dezvoltata)
Daca aveai terenul in Botswana atunci era o sansa sa primesti pe el cateva mii de...valute tari. Sau, cel putin una pe mp.

#11
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postlicusca, on Feb 7 2009, 21:30, said:

Spune-mi "baba_dochia " unde anume ai văzut teren cu 50 euro/mp, azi chiar am fost in zona, si am sunat la numere de pe panouri de vânzare...mai mic de 110e/mp nu am găsit...
  da search si tu zilnic pe anuntul ro. Acolo am vazut. SI tine cont ca e pretul " de strigare "... ca daca te duci si cumperi..cum esti singurul care cumperi acum.. ajungi la un alt pret )). Bafta )

#12
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009
M-am uitat, nici acolo nu am gasit...tu poate te uiți la anunțuri vânzare terenuri de  hectare, eu vând 1000 m intre vile curent, gaze.

#13
rickysor

rickysor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.02.2009
Un pret realist dupa parerea mea ar fi pe la 50-60euro/mp , dar nici asa nu cred ca o sa gasesti repede sa il vinzi.

#14
licusca

licusca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.02.2009

View Postrickysor, on Feb 9 2009, 20:37, said:

Un pret realist dupa parerea mea ar fi pe la 50-60euro/mp , dar nici asa nu cred ca o sa gasesti repede sa il vinzi.
Chiar numai atât sa coste acolo terenul , sau zici așa având in vedere criza imobiliara?

#15
ioana03

ioana03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
Eu nu inteleg unde vedeti voi preturi asa de mici... sincer baba_dochia cred ca ai o viziune total eronata a situatiei imobiliare in momentul de fata. Hai sa iti explic un mic amanunt, particularii prefera sa inchirieze apartamentele decat sa vanda la preturile de nimic pe care le speculezi tu pe aici. Alta categorie de oameni sunt cei disperati care au ramas cu avansuri date in blocuri noi sau au dorit sa schimbe apartamentul din blocul comunist cu unul in bloc nou si acum se trezesc in situatia de a nu putea sa si vanda apartamentul vechi pentru a il achita pe cel nou.(printre acestia ma numar si eu :D :rolleyes:  ) Cum piata scade si oamenii ca tine baba_dochia care au impresia ca vor cumpara apartamente de 2 camere la 10.000 euro speculeaza acum diverse preturi de nimic pe disperarea unora.
Privind terenurile... sa fim seriosi, in Corbeanca 25 euro? poate acum 20 de ani erau preturile acestea:))) Mai studiati piata si vorbiti direct cu propietarii sa vedem cine cumpara teren in Corbeanca cu mai putin de 100 euro/mp. M as bucura sa scada atat de mult preturile incat toata lumea sa si faca vile si sa traiasca bine in apartamente ieftine si mari. E adevarat ca cine cumpara acum in 5 ani isi va recupera investitia. Sunt ferm convinsa ca o data cu trecerea crziei preturile vor creste la loc. Asadar cine are lichiditati cumpara, insa sa fim realisti, nu vom gasi apartamente, terenuri sau garsoniere la bani de nimic.

View Postrickysor, on Feb 9 2009, 20:37, said:

Un pret realist dupa parerea mea ar fi pe la 50-60euro/mp , dar nici asa nu cred ca o sa gasesti repede sa il vinzi.


Eu propun sa il de degeaba si eventual sa i dea si bani viitorului propietar. Sau si impresia ca vinde teren agricol??  :lol:

#16
alex1618

alex1618

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.11.2008

View Postioana03, on Feb 10 2009, 20:51, said:

Eu nu inteleg unde vedeti voi preturi asa de mici... sincer baba_dochia cred ca ai o viziune total eronata a situatiei imobiliare in momentul de fata. Hai sa iti explic un mic amanunt, particularii prefera sa inchirieze apartamentele decat sa vanda la preturile de nimic pe care le speculezi tu pe aici. Alta categorie de oameni sunt cei disperati care au ramas cu avansuri date in blocuri noi sau au dorit sa schimbe apartamentul din blocul comunist cu unul in bloc nou si acum se trezesc in situatia de a nu putea sa si vanda apartamentul vechi pentru a il achita pe cel nou.(printre acestia ma numar si eu :D :rolleyes:  ) Cum piata scade si oamenii ca tine baba_dochia care au impresia ca vor cumpara apartamente de 2 camere la 10.000 euro speculeaza acum diverse preturi de nimic pe disperarea unora.
Privind terenurile... sa fim seriosi, in Corbeanca 25 euro? poate acum 20 de ani erau preturile acestea:))) Mai studiati piata si vorbiti direct cu propietarii sa vedem cine cumpara teren in Corbeanca cu mai putin de 100 euro/mp. M as bucura sa scada atat de mult preturile incat toata lumea sa si faca vile si sa traiasca bine in apartamente ieftine si mari. E adevarat ca cine cumpara acum in 5 ani isi va recupera investitia. Sunt ferm convinsa ca o data cu trecerea crziei preturile vor creste la loc. Asadar cine are lichiditati cumpara, insa sa fim realisti, nu vom gasi apartamente, terenuri sau garsoniere la bani de nimic.

Eu propun sa il de degeaba si eventual sa i dea si bani viitorului propietar. Sau si impresia ca vinde teren agricol??  :lol:

Stim cu totii mafia anunturilor... stim cu totii ca multe sunt anunturi de verificare... unii inca mai spera... Una e sa dai anunt alta e sa vinzi...
Corbeanca 25E? Garantat o sa ajunga pretul si acolo.... Nu e vb ca preturi mici toata lumea cumpara...
Facem un joc: Presupunem un ap cu 2cam cu o calintate/zona medie face 50kE. Cati dintre cei care vor o locuinta isi pot permite asa ceva in coditiile de piata actuala au cash.... cam nimeni ;)
Faptul ca lumea tine de preturi nu inseamna ca nu se vor vinde.... criza e la usa si lumea are nevoie de cash...
Cica preturile vor urca la loc dupa ce trece criza.... acolo crezi tu ca e locul lor? parca am aratat odata ca noi ne-am cam cheltuit banii din viitor :)) adica caei care si-au luat locuinte de 3 lei la preturi incredibile de mari....
La preturi de nimic nu se gasesc locuinte/terenuri si nici nu se vor gasi. Spun asta pt ca fiecare banutz conteaza..... se anunta vremuri grele... nu mai exista preturi de nimic..

#17
jollyy

jollyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.06.2008
Sincer, cunosc zona foarte bine, iar in acest moment nu se mai vinde nimic indiferent unde se afla acel teren sau casa; daca nu ai nevoie de bani mai tinel este un moment foarte prost de a incerca sa vinzi un teren; oricum e bine sa te astepti la ce e mai rau atata timp cat creditarea sa scumpit si se scumpeste infiorator de mult comparativ cu 6luni in urma....succes

#18
mihai_lts

mihai_lts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 04.04.2005

View Postioana03, on Feb 10 2009, 20:51, said:

Eu nu inteleg unde vedeti voi preturi asa de mici... sincer baba_dochia cred ca ai o viziune total eronata a situatiei imobiliare in momentul de fata. Hai sa iti explic un mic amanunt, particularii prefera sa inchirieze apartamentele decat sa vanda la preturile de nimic pe care le speculezi tu pe aici.


Aici tin sa te contrazic.
Eu am negociat apartament cu 3 camere in Bucuresti zona Nerva Traian de la 345.000 EUR la 265.000 cu  1 loc de parcare.
Daca maine ma duc in Corbeanca cu banii in buzunar garantat pleaca terenul si la 30-40 EUR/mp

Mai am un exemplu. Am un prieten care a plecat cu 200.000 EUR in buzunar sa cumpere un apartament cu 4 camere in zona centrala. Surpriza acel apartament a fost cumparat de la 380.000 cu 200.000 EUR cash.

Cine dispune de capital in momentul asta garantat face afaceri bune.

Cand te duci la o negociere cu banii in buzunar este una cand te duci pentru a te interesa este alta. Pretul se discuta in functie de plata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate