Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

PROBLEMA VITEZA CLICKNET

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#55
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View PostClaudiuGG, on Feb 13 2009, 14:57, said:

bine ca stiu sa faca contracte pe 2, 3 ani la niste preturi aberante  :ciocan: dar cand apare o problema iti scot ochi cu negarantarea  :ciocan: . niste hoti care trateaza abonati ca pe niste sclavi prin contractele care le practica  :mellow:
nu v-a obligat nimeni sa semnati contractul :). voi cu piciorutele voastre ati mers la ei sa solicitati serviciul.alta optiune nu aveti? stie cineva daca se poate rezilia contractul clicknet inainte de termen?

#56
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
Da, dar in contractul ala pe care l-am semnat cu piciorutele mele  :P nu scria ca problemele se vor tine lant  :angry: dupa saptamani, luni de zile cu probleme te cam saturi si iti vine sa iti bagi picioarele in clicknetul lor de rahat care in fapt la mine e un fel de dial-up in varianta 2009 :wacko:

#57
brais

brais

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2009
problema la mine nu este cand downloadez. merge tot timpul cu 400k doar ca e pingul prea mare uneori(adica mai tot timpul).

#58
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View PostClaudiuGG, on Feb 13 2009, 15:19, said:

Da, dar in contractul ala pe care l-am semnat cu piciorutele mele  :P nu scria ca problemele se vor tine lant  :angry: dupa saptamani, luni de zile cu probleme te cam saturi si iti vine sa iti bagi picioarele in clicknetul lor de rahat care in fapt la mine e un fel de dial-up in varianta 2009 :wacko:
Sunt de aceiasi parere "dial-up in varianta 2009"  :death:

#59
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
fratilor,nu mai mintiti lumea ca RTC-ul nu e bun!datorita RTC (la care am abonament de 6 mb/s pina in noiembrie)beneficiez de 10mb/s!!!!si numai cu 9,5 euro pe care ii platesc in plus ISP-ului local!cei 12,5 euro+tva pe care ii platesc RTC-ului moka (pe modem am deja pinze de paianjen)sper sa fie folositi pt. plata  acelor angajati din echipa RTC pe care toti sintem invidiosi ca nu le putem lua locul in echipa,sau pt. imbunatatirea serviciilor RTC pe segmentul bussines.amin!

Edited by maryus75, 13 February 2009 - 17:25.


#60
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View Postmaryus75, on Feb 13 2009, 17:24, said:

fratilor,nu mai mintiti lumea ca RTC-ul nu e bun!datorita RTC (la care am abonament de 6 mb/s pina in noiembrie)beneficiez de 10mb/s!!!!si numai cu 9,5 euro pe care ii platesc in plus ISP-ului local!cei 12,5 euro+tva pe care ii platesc RTC-ului moka (pe modem am deja pinze de paianjen)sper sa fie folositi pt. plata  acelor angajati din echipa RTC pe care toti sintem invidiosi ca nu le putem lua locul in echipa,sau pt. imbunatatirea serviciilor RTC pe segmentul bussines.amin!
Voi sa nu mai mintiti lumea ca RTC este bun! Pentru ca daca era bun nu zicea nimeni nimic!
Cred ca voi (cei de la RTC) sunteti invidiosi nu noi pentru ca nu am avea de ce.
Sunteti invidiosi ca pierdeti clienti si spuneti ca avem noi ceva cu RTC!!! :curse:


Spuneti ce vreti despre RTC chiar nu ma intereseaza si nu am chef sa ma cert aiurea , doar spun adevarul credeti ce vreti nu ma deranjeaza pretul doar proasta calitate a serviciilor si din pacate nimeni nu poate sa faca nimic in legatura cu asta...

#61
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View Postas0das, on Feb 13 2009, 17:45, said:

Voi sa nu mai mintiti lumea ca RTC este bun! Pentru ca daca era bun nu zicea nimeni nimic!
Cred ca voi (cei de la RTC) sunteti invidiosi nu noi pentru ca nu am avea de ce.
Sunteti invidiosi ca pierdeti clienti si spuneti ca avem noi ceva cu RTC!!! :curse:


Spuneti ce vreti despre RTC chiar nu ma intereseaza si nu am chef sa ma cert aiurea , doar spun adevarul credeti ce vreti nu ma deranjeaza pretul doar proasta calitate a serviciilor si din pacate nimeni nu poate sa faca nimic in legatura cu asta...
lol,ai citit postul meu tot sau numai prima propozitie? :D

#62
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View Postmaryus75, on Feb 13 2009, 18:32, said:

lol,ai citit postul meu tot sau numai prima propozitie? :D
Din pacate am citit tot dar eram prea nervos atunci cand am postat reply-ul :))

#63
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcipy1185, on Feb 13 2009, 15:15, said:

nu v-a obligat nimeni sa semnati contractul :). voi cu piciorutele voastre ati mers la ei sa solicitati serviciul.alta optiune nu aveti? stie cineva daca se poate rezilia contractul clicknet inainte de termen?
citeste contractul. daca nu l-ai citit la semnare citeste-l macar acum!

View PostClaudiuGG, on Feb 13 2009, 14:57, said:

bine ca stiu sa faca contracte pe 2, 3 ani la niste preturi aberante  :ciocan: dar cand apare o problema iti scot ochi cu negarantarea  :ciocan: . niste hoti care trateaza abonati ca pe niste sclavi prin contractele care le practica  :mellow:
gramaticaaaaaaa !!!!!

#64
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009

View Postas0das, on Feb 13 2009, 17:45, said:

Voi sa nu mai mintiti lumea ca RTC este bun! Pentru ca daca era bun nu zicea nimeni nimic!
Cred ca voi (cei de la RTC) sunteti invidiosi nu noi pentru ca nu am avea de ce.
Sunteti invidiosi ca pierdeti clienti si spuneti ca avem noi ceva cu RTC!!! :curse:


Spuneti ce vreti despre RTC chiar nu ma intereseaza si nu am chef sa ma cert aiurea , doar spun adevarul credeti ce vreti nu ma deranjeaza pretul doar proasta calitate a serviciilor si din pacate nimeni nu poate sa faca nimic in legatura cu asta...

Sefu Romtelecom este lider pe business date in Romania. Pricepi ? Cel mai mare jucator, detine cei mai mari clienti din piata (perduti de RDS si UPC). Cum explici tu asta ?

Romtelecom sa zicem ca nu este ok, de ce au venit la ei aceste firme ? De ce sunt lideri pe business.

#65
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007

View Postunchiujim, on Feb 13 2009, 23:16, said:

citeste contractul. daca nu l-ai citit la semnare citeste-l macar acum!

gramaticaaaaaaa !!!!!


View Postalinmihaimarian, on Feb 13 2009, 23:20, said:

Sefu Romtelecom este lider pe business date in Romania. Pricepi ? Cel mai mare jucator, detine cei mai mari clienti din piata (perduti de RDS si UPC). Cum explici tu asta ?

Romtelecom sa zicem ca nu este ok, de ce au venit la ei aceste firme ? De ce sunt lideri pe business.

Ce imi plac mie oameni care vorbesc mult dar nu spun nimic  :death:

#66
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postrazyell_3x, on Feb 13 2009, 23:22, said:

Ce imi plac mie oameni care vorbesc mult dar nu spun nimic  :death:
gramatica asta nu e chiar asa de grea da tre sa mergi la scoala.... in fine oameni se scrie corect in acel context
oamenii !

#67
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View Postalinmihaimarian, on Feb 13 2009, 23:20, said:

Sefu Romtelecom este lider pe business date in Romania. Pricepi ? Cel mai mare jucator, detine cei mai mari clienti din piata (perduti de RDS si UPC). Cum explici tu asta ?

Romtelecom sa zicem ca nu este ok, de ce au venit la ei aceste firme ? De ce sunt lideri pe business.
Nu ne intereseaza...
Am deschis topicul acesta sa ne lamurim cei care avem problema asta ce se intampla de merge asa , nu sa ne certam si sa ne contrazicem aiurea chiar nu ne intereseaza de RTC ca e pe primul loc sau ca are cei mai multi clienti bravo lor , eu vreau doar sa mearga netul cum imi mergea acum 2 saptamani nu sunt pretentios sa mearga 100%...
Se pare ca unii vorbesc aiurea...

Edited by as0das, 13 February 2009 - 23:45.


#68
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Aceeasi placa Flavia! Ne cam plictisesti. Apropo ti-am facut o propunere aici dar vad ca taci chitic. Ore de ce?

#69
jonex

jonex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 16.03.2006

View Postalinmihaimarian, on Feb 13 2009, 23:20, said:

Sefu Romtelecom este lider pe business date in Romania. Pricepi ? Cel mai mare jucator, detine cei mai mari clienti din piata (perduti de RDS si UPC). Cum explici tu asta ?

Romtelecom sa zicem ca nu este ok, de ce au venit la ei aceste firme ? De ce sunt lideri pe business.

Sefu' iti cam dai cu stangu'n drepu. Banuiesc ca acele firme au si banda garantata si platesc acele sume pe care tu si cu celalat angajat RTC care aveti sub supraveghere acest forum, le tot amintiti. Si cu ce ma incalzeste pe mine, simplu utilizator casnic care plateste un abonament clicknet deloc mic, ca o companie poate din Cucuietii din Vale a renuntat la RDS si e acum la RTC. Compania aia cu siguranta nu-mi baga nici un euro in buzunar, garantat asta, nu imi plateste nici o factura si nici nu ma intreaba de sanatate. Sau poate trebuie sa fiu mandru ca undeva, pe un server sau pe o teava, bitii mei beau o bere cu bitii acelei companii.

Cu ce poti sustine afirmatia ta - RTC e lider pe date business si care sunt acele companii sa stiu sa-mi iau la rost bitii cu cine umbla? Ca poate ii prind cu unii de la vre-o falimentara ca ii ia naiba.

#70
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pai daca n'are replica baga aceeasi placa. Stii cum vine asta? Ca si cum ai suna la RC sa le zici ca nu-ti merge netu iar ei sa-ti spuna ca sunt lideri pe business...

Edited by Florinbv, 14 February 2009 - 00:44.


#71
alexakabud

alexakabud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.08.2007

View Postas0das, on Feb 14 2009, 00:40, said:

Nu ne intereseaza...
Am deschis topicul acesta sa ne lamurim cei care avem problema asta ce se intampla de merge asa , nu sa ne certam si sa ne contrazicem aiurea chiar nu ne intereseaza de RTC ca e pe primul loc sau ca are cei mai multi clienti bravo lor , eu vreau doar sa mearga netul cum imi mergea acum 2 saptamani nu sunt pretentios sa mearga 100%...
Se pare ca unii vorbesc aiurea...


  <_<  nu ai cu cine... ei stiu una si buna  -_-  ...cumva, atata timp cat le vine banul, nu cred ca le pasa. Cand nu va mai veni, o sa le pese  ^_^

#72
belerophon

belerophon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.12.2007
Am o conexiune, Clicknet 6 Mbps, care pana de curand mergea cu 600 kb/s, asta pana in urma cu aproape 3 saptamani, de cand viteza nu mai depaseste 420 kb/s. In ultimele 5 zile am facut cate o sesizare zilnic.  Intai au spus ca trimit o echipa care sa verifice spusele mele la fata locului; nu a venit nimeni. Au spus, apoi, ca mai fac verificari si ca ma va contacta cineva; nici asta nu s-a intamplat. Deja, a treia oara, incepusera sa-mi explice ca nu se poate face nimic, si ca daca nu-mi convine nu-mi ramane decat sa trec la un abonament inferior, apoi aceeasi promisiune ca se va mai incerca ceva si voi fi sunat. Fireste ca nu m-a sunat nimeni. La urmatorul apel am intrebat cum se face ca zilnic imi promit acelasi lucru si nu se intampla nimic iar interlocutorul meu evita sa-mi dea un raspuns. Am cerut sa vorbesc cu un sef al lui si mi s-a refuzat aceasta cerere, am cerut o adresa de email sau un nr de telefon unde sa pot face o reclamatie si a refuzat sa-mi dea aceste informatii. Am multumit frumos si am incercat sa ma descurc singur. Dupa aceea am facut o sesizare scrisa  direct la Romtelecom, la care inca nu am primit un raspuns. Astazi, intr-un moment de ratacire i-am sunat din nou si am dat peste aceeasi persoana care refuzase sa-mi dea un supervisor la telefon. Chiar daca i-am dat numarul ultimei sesizari, habar nu avea despre ce este vorba, ma intreba cate leduri sunt aprinse la modem. Cand a inteles cata de cat, mi-a cerut sa dau restart la calculator pentru ca, in felul asta, spunea el, s-ar putea ca viteza sa-si revina. Cand, in sfarsit, a inteles care e problema, si si-a dat seama ca am mai vorbit a inceput cu aceeasi placa. I-am cerut din nou sa vorbesc cu seful lui, moment in care mi-a inchis telefonul.
Cu ultimele ramasite de luciditate am mai scris o reclamatie la ANPC, reclamatie care priveste mai mult atitudinea personalului RTC, dar in care nu-mi pun nici un fel de sperante, iar in cateva zile ii voi spune la revedere acestui provider, cu toate cele trei abonamente pe care le platesc la el, de voce, tv si internet.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate