Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Ecografie Doppler

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lili2007

lili2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 02.08.2007
Salut,
Trebuie sa fac un Doppler la picior si as fi vrut sa stiu daca in Bucuresti exista vreun spital sau policlinica unde se poate face examinarea in baza trimiterii de la medicul de familie.. Ca la particular e foarte scump.
Cunoaste cineva un medic bun ? Ca anul trecut cand am facut , s-a uitat 3 minute si m-a intrebat "cand vin la operatie"? ( pentru varice ). Inafara de aspirina nu mi-a recomandat nimic. Si am mai platit si o gramada de bani pe ceva ce stiam.

Multumesc,

#2
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

Quote

Ca la particular e foarte scump.

eu astazi am fost, insa la Iasi, la un cabinet particular si am dat 100 lei. nu mi s-a parut deloc foarte scump. am inteles ca un rmn este intr-adevar "foarte scump", peste 1000 lei, insa pentru sanatate nu imi dau seama ce ar insemna asta, la urma urmei.

#3
carmen_p09

carmen_p09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.03.2012
tatal meu are probleme cu circulatia sangelui, ulcer varicos. a facut pana acum 2 ecografii doppler. una la angiomed (parca asa se numeste clinica) , la un medic al carui nume in scapa acum, aici am ajuns trimisi de la spitalul militar si una la euroclinic, la dr Dana Nedelcu, unde am fost trimisi de un medic de la Clinica Varicoline, cu mentiunea  ca e cea mai buna din tara si merge "orbeste" pe mana ei, fiind trimisi de si la concurenta l-am crezut si-am reptat experienta. dna dr ne-a contraindicat operatia, spre deosebire de primul medic, care ne-a dat verde pt operatie (acesta fiind si scopul medicului de la militar).

de atunci a trecut ceva vreme, intre timp dna dr s-a mutatla Delta Hospital, iar tatal meu nu s-a operat nici pana azi, tot incearca diverse variante de tratament. speram ca intr-o zi sa scape definitiv de rana care cand se trece, cand revine :(

stiti vreun fel de remedii naturiste pt ulcer varicos? (pe care sa le fi incercat si sa fi dat rezultate?)
multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate