Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Dublarea vitezei la ClickNet

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#37
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
@Florinbv este ok ce spui tu dar situatia se schimba la cei ~350.000 de client Cablelink tot de la RDS. Cei drept nu platesi fixul, fiind inclus.

Edited by Farrell, 28 January 2009 - 23:15.


#38
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
De cand urmaresc discutiile pe aici Romtelecom este atacat si tot creste, devine lider pe date business.

Asta arata ca se abereaza extrem de mult.

#39
HTU

HTU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.11.2008
1 nu mai posta cu n'spe nick-uri.
2 daca-ti spune cineva un lucru neplacut dar adevarat despre tine nu inseamna ca te ataca.
3 ce daca ar deveni lider pe date business ?  despre business vorbesc oamenii astia sau despre home user ?

Ce faci tu se numeste frectie la picior de lemn.

#40
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postalinmihaimarian, on Jan 28 2009, 23:28, said:

De cand urmaresc discutiile pe aici Romtelecom este atacat si tot creste, devine lider pe date business.

Asta arata ca se abereaza extrem de mult.
Stii care e chestia cu lideri pe business, la RTC iti faci abon. pe firma pe ADSL Clicknet 2Mbs/512kbs down/up la 15euro + tel.fix. Nu asa ceva avea al 100.000-lea abonat din Oradea? Si pe vremea aia primea si imprimanta gratis :)

View PostHTU, on Jan 29 2009, 00:44, said:

Ce faci tu se numeste frectie la picior de lemn.

Ce e adevarat, asta a dus la oferte excelente din partea concurentei de curand :D

Edited by Blackhawk, 29 January 2009 - 08:42.


#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postvilly_83, on Jan 28 2009, 20:13, said:

Abonament 2mb 7,5E+fixul 7,9E=15,4+TVA in jur de 18 Euro, care inseamna la cursul euro de 4,2 in jur de 75 lei, e cam mult totusi.Internetul merge binisor dar la 7,5E se putea totusi o viteza macar de 4mb.Faza tare e telefonul care e 7,9E exagerat dupa parerea mea, si de aici mai scot ei ceva, ca fara el nu se poate net.Asteptam sa finalizeze contractul si apoi mai vad ce fac...daca o sa fie tot asa sigur le spun la revedere.
Daca esti inca sub contract, pentru fix poti trece la abonamentul minim de 6,8 euro, ai minute incluse in retea seara intre 18 si 22.
Daca ai trecut de perioada contractuala si folosesti telefonul mai mult pentru a primi apeluri, au o oferta de retentie de 3,5 euro fara minute incluse. Nu e publica si se ofera doar celor care solicita rezilierea, in functie de situatie.

#42
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

View Postdanutz1, on Jan 29 2009, 09:38, said:

Daca esti inca sub contract, pentru fix poti trece la abonamentul minim de 6,8 euro, ai minute incluse in retea seara intre 18 si 22.
Daca ai trecut de perioada contractuala si folosesti telefonul mai mult pentru a primi apeluri, au o oferta de retentie de 3,5 euro fara minute incluse. Nu e publica si se ofera doar celor care solicita rezilierea, in functie de situatie.
Pai uite acum am sunat la ei
Tel fix nelimitat in retele fixe,seara si in weekend + internet 4 MB 12.50 euro Tva inclus
PS pt noi abonati si banuiesc ca si pt cei carora le-a expirat perioada contractuala

Edited by csachiri, 29 January 2009 - 14:23.


#43
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcsachiri, on Jan 29 2009, 14:22, said:

Pai uite acum am sunat la ei
Tel fix nelimitat in retele fixe,seara si in weekend + internet 4 MB 12.50 euro Tva inclus
PS pt noi abonati si banuiesc ca si pt cei carora le-a expirat perioada contractuala
oferta e veche (de prin toamna) initial a fost regionala pt ca apoi sa devina nationala ,expira pe 31 ian. 2009.daca mai doreste cineva aceasta oferta sa-mi dea pm.conditia este sa nu aveti contracte active pe voce sau net.

#44
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007

View Postalinmihaimarian, on Jan 28 2009, 02:04, said:

Pai legat de dublare dupa mine pe actualul ADSL nu se mai justifica o dublare. Exista 20Mbps, cine vrea poate sa ceara asa ceva.

View Postfirasg, on Jan 28 2009, 21:18, said:

eu am cerut asa ceva si n-au vrut sa ma treaca pe abonamentul de 20Mbps pentru ca vezi domne linia nu tine mai mult de 18Mbps. Lucru adevarat de altfel.
Degeaba le-am explicat ca ma multumesc si cu 18Mbps, n-au vrut si gata.

o solutie ar fi sa faca abonamente personalizate cum exista la unii provideri din vest...
spre exemplu sa se stabileasca un pret mediu (P) de ~10 RON/Mbps, RTC verifica in centrala cat suporta linia ~Y Mbps si daca doresti platesti P x Y (se mai poate aplica si o reducere de X% in functie de ordinul de marime a lui Y)
in acest moment exista multi abonati ale caror linii suporta intre 8 si 18Mbps si ar fi dispusi sa plateasca...insa nu exista abonamente intermediare,
iar totul se poate face automat folosind sistemele informatice pe care RTC le detine in prezent.
Eu unul nu vad niciun motiv pentru care RTC nu poate adopta acest tip de abonamente

#45
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrazvan1986, on Jan 30 2009, 09:04, said:

...
in acest moment exista multi abonati ale caror linii suporta intre 8 si 18Mbps si ar fi dispusi sa plateasca...insa nu exista abonamente intermediare,
...
Eu unul nu vad niciun motiv pentru care RTC nu poate adopta acest tip de abonamente
Dovada este faptul ca majoritatea liniilor nu suporta vitezele mentionate de tine! Daca abonatii ar fi dispusi sa plateasca viteze mai mari ar fii o multime aici pe forum care si-ar etala vitezele de 8 si 20Mbps de la RTC. Nu se justifica diferenta de pret dintre abonamentul Clicknet de 6 si 8Mbps!

#46
SkreLLn

SkreLLn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 13.06.2007
unde locuiesc eu am vrut de multe ori sa-mi pun 8 mbps dar nu suporta linia.. ca stau nush unde etc :|
shit

#47
rqbwins

rqbwins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 25.10.2004
Romtelefonul nu are cum sa ofere internet de mare viteza pana nu are infrastructura facuta.
Trag fibra optica in satele ascunse de lume si in orase mari cum e clujul vecinul are cablu de telefon de la romtelecom din timpul lui Ceausescu.(acele groase din aluminiu)
Lider pe piata de comunicatii pe naiba.
Am un abonament de internet de la o alta firma (nu dau nume ca sa nu fiu atacat ca fac reclama).In contract se specifica o viteza de 50 de megabiti dar eu ajung non stop la viteza aceea si chiar depasesc si ajung la 80 de megabiti.Primesc mesajul pe calculator " disk overloaded " de la viteza cu care imi vin datele.
De 8 luni de cand il am mi-a picat netul o data timp de 20 de minute.Si pretul e pe la 12 euro cu alte cateva facilitati incluse.
Asta inseamna un serviciu de calitate.Voi ce credeti ca o firma care a furat de la clientii lui timp de 20 de ani o sa se lase de furat dintr-o data?

#48
HTU

HTU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.11.2008

View Postrqbwins, on Jan 30 2009, 12:33, said:

Am un abonament de internet de la o alta firma (nu dau nume ca sa nu fiu atacat ca fac reclama).In contract se specifica o viteza de 50 de megabiti dar eu ajung non stop la viteza aceea si chiar depasesc si ajung la 80 de megabiti.Primesc mesajul pe calculator " disk overloaded " de la viteza cu care imi vin datele.
De 8 luni de cand il am mi-a picat netul o data timp de 20 de minute.Si pretul e pe la 12 euro cu alte cateva facilitati incluse.
Asta inseamna un serviciu de calitate.
  


    FARA COMENTARII  !!!


Eu zic sa dai totusi numele firmei.

Edited by HTU, 30 January 2009 - 15:04.


#49
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View PostHTU, on Jan 30 2009, 15:02, said:

FARA COMENTARII  !!!


Eu zic sa dai totusi numele firmei.
si eu!al naibii de nu ma mut la tine in  :OK: oras

#50
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Oare cauzele nu sunt din deciziile UE?

#51
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
N-am vazut niciodata 'disk overloaded'. Da' 'disck full' aproape zilnic vad :)

#52
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

View Postunchiujim, on Jan 28 2009, 00:16, said:

e naspa pe dracu  ! e concurenta si e super , lumea se aboneaza la clicknet chiar daca rsd a lasat un colacel de ftp deasupra usii apartamentului.,culmea romanii mai vor si stabilitate, calitate si sunt chiar dispusi sa plateasca pt asta.am impresia ca bruma de angajati ramasa la rsd dupa concedierile masive de la sf anului trecut ,tremura de suparare ca cei de la rtc nu au dat faliment.iarfaza cu rsd la case o fi valabila la casele cu Ferrari in curte ,etc,dar nu pt bobor... . la mine in oras cei de la rsd can aud de case te trimit direct la rtc (multumesc !!!)deoarece ei nu vin LA CASE decat cu ffff rare excepti(p.c. r.).aceasta e realitatea din orasul meu. :D
ai dreptate.si in BUZAU e aceeasi situatie.rds-ul a cablat foarte multe blocuri dar nu am vazut nici macar un apartament cu ftp si coaxial in casa,functional.cel putin la blocuri.un fost coleg lucreaza la ei si mi-a spus ca situatia e naspa.nu vin abonatii asa cum se asteptau ei,ba chiar deloc.cei care au plecat acum 2,3 ani de la Rtc la alte firme,se intorc incet dar sigur la Rtc.o da UPC-ul telefonie gratis dar nu functioneaza.am parerea ca daca Rtc-ul ar putea sa scada sau sa dea gratis vocea nu ar mai fi nici un abonat la o firma concurenta.pentru cine nu crede,in afara de a sari in sus,sa mearga la un magazin Rtc si la un  sediu UPC si sa vada diferenta de noi clienti.punctul forte al Rtc ramane timpul de reactie la deranjament(foarte mic).la alte cateva firme din Bz,incepand de vineri pana luni,nu prea te mai baga nimeni in seama.in cursul saptamanii,mai ai ceva sanse,daca esti nascut sub o zodie norocoasa.

#53
bodyyoo

bodyyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.03.2009
am internet de la romtelecom -click net si imi mere ft bine ma rog ei spun ka dowloadeaza ku 6100 de kb pe sec si mi imi dawnloadeaza ku 5 mb cel mult dar momantan sunt multumit de el voi cum sunteti? multumiti sau nemultumiti ? astept raspunsuri

#54
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Da dar ce abonament ai la ei?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate