Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dublarea vitezei la ClickNet

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#1
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Sunt sanse anul acesta sa se mai dubleze viteza la aceleasi preturi in serviciul ClickNet?

#2
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Ei na! Poate cresteri, desi nu prea cred. Dublari nu cred ca vor mai fi. Daca s-ar face dublari nu prea multi se vor bucura de ele din cauza linilor proaste (lungi).

#3
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
mi-a zis cineva care lucreaza la RTC ca s-ar dubla iar  :rolleyes:

#4
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Ar fi bine sa se adevereasca.

#5
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2008
Cei de la RTC, cand au venit de  mi-au bagat net, au zis ca sigur o sa-mi creasca viteza anul asta.De fapt eu am vrut un abonament mai mare dar ei m-au sfatuit sa-l las asa de 2mb ca o sa-mi creasca viteza si platesc tot cat dau acum sau poate mai scad si ei ceva :)
   Acum sa vedem, poate au fost vorbe aiurea sa ma prosteasca, ca ei venise cu contractele facute deja de 2mb.

#6
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Si cei care au 20mbps ce le mai maresc? avand in vedere ca platesc cel mai scump abonament (prea scump)

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Ma tem ca nu o sa va mai creasca viteza pentru ca s-au atins limitele deja.
Adica daca de la 2 ar face 4 si asa mai departe, ar trebui sa reduca valoarea abonamentelor cu trafic mai mare si sa isi micsoreze incasarile, pe fondul unei cresteri foarte mici a numarului de noi abonati in ultima perioada

#8
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

 onlyone, on Jan 26 2009, 21:29, said:

... pe fondul unei cresteri foarte mici a numarului de noi abonati in ultima perioada
Sustii si cu ceva comunicate oficiale sau e doar parerea ta personala?

#9
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
vor fi ceva schimbari la clicknet in acest an. peste cateva luni expira contractele pe 2 ani la cei care s-au abonat la prima super campanie a lor si sunt sigur ca nimanui nu-i mai convine acum sa plateasca peste un milion pe 7 mega down si sub 1 mega up! daca nu isi regleaza oferta, nu-i vad prea bine...

#10
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Pasarea malai viseaza! RTC are foarte putini clienti in zonele acoperite de alti operatori, in special RDS, deci zonele aglomerate. Daca DMTul arata ca o linie duce max 4Mbps e putin probabil ca pe acea linie sa duca 8Mbps. In prezent liniile RTC duc in marea majoritate 5-7Mbps. RTC s-a straduit mult sa ofere internet si nu a luat atat in considerare posibilitatea de a trece de 8Mbps intr-un asa de scurt timp. Dar RDS si UPC au aruncat aceste viteze pe piata, chiar daca fictive (in cazul UPC) si RTC s-a vazut iar cu cele mai mici viteze. Ca sa mareasca acum vitezele ar trebui instalate inca un 1/4 DSLAMuri din numarul total pe care il au. Au bagate o gramada de DSLAMuri in zonele aglomerate (blocuri) unde era deja prezent RDSul, care nu sunt ocupate deloc sau au 2-3 porturi folosite!
O eventuala marire/dublare de viteza va fi decisa de DT, iar acestia se vor instala abia in martie-aprilie. Pe urma urmeaza o evaluare a potentialului tehnic si vom vedea ce decizie vor lua...

#11
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

 Farrell, on Jan 27 2009, 08:48, said:

Pasarea malai viseaza! RTC are foarte putini clienti in zonele acoperite de alti operatori, in special RDS, deci zonele aglomerate. Daca DMTul arata ca o linie duce max 4Mbps e putin probabil ca pe acea linie sa duca 8Mbps. In prezent liniile RTC duc in marea majoritate 5-7Mbps. RTC s-a straduit mult sa ofere internet si nu a luat atat in considerare posibilitatea de a trece de 8Mbps intr-un asa de scurt timp. Dar RDS si UPC au aruncat aceste viteze pe piata, chiar daca fictive (in cazul UPC) si RTC s-a vazut iar cu cele mai mici viteze. Ca sa mareasca acum vitezele ar trebui instalate inca un 1/4 DSLAMuri din numarul total pe care il au. Au bagate o gramada de DSLAMuri in zonele aglomerate (blocuri) unde era deja prezent RDSul, care nu sunt ocupate deloc sau au 2-3 porturi folosite!
O eventuala marire/dublare de viteza va fi decisa de DT, iar acestia se vor instala abia in martie-aprilie. Pe urma urmeaza o evaluare a potentialului tehnic si vom vedea ce decizie vor lua...


Am abonamentul moka 8Mb si am cerut expres sa il scada la 6Mb pentru ca nu suporta linia ....deci sa te bucuri daca se dubleaza in momentul in care ai abonamentul de 1,2 sau 3 Mb .... mai mult de 6 Mb poate doar daca vin si iti pun si alt cablu.

#12
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Farrell

cu parere de rau iti spun ca nu ai dreptate. tocmai acele dulapuri din zonele de blocuri stau pline. chiar daca este concurenta mai mare sunt si mai multi clienti. nu stiu cine ti-a spus tie ca Romtelecom are clienti mai ales in zonele unde nu este concurenta, nu este asa. Daca este o constatare a ta e ok, daca ti-a spus un angajat Romtelecom este foarte grav (abereaza grav pe seama companiei la care lucreaza).

De mariri de viteza nu stiu nimic insa se doreste o trecere pe VDSL.

#13
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 alinmihaimarian, on Jan 27 2009, 21:09, said:

... daca ti-a spus un angajat Romtelecom este foarte grav (abereaza grav pe seama companiei la care lucreaza).
de ce ar minti angajatul rtc?
in CT de exemplu in afara de zona de case, unde mai gasesti adsl, la blocuri foarte rar dai de unul, deci e clar ca ce zice omul mai sus e cam adevarat.
iar rds a inceput sa traga fibra si la case, deci treaba e naspha.

#14
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
La alti operatori dupa trecerea perioadei initiale se mentioneaza "prelungirea contractului pe perioada nelimitata", asa ca nelimitat sau determinata pe 1,2,3ani e tot aia. Conteaza daca clauzele de reziliere se aplica doar la perioada initiala sau nu :)

Nu cred ca e cazul oricum, mai degraba e vorba de incompetenta sau metode jalnice a unui agent etc.

Edited by Blackhawk, 27 January 2009 - 21:30.


#15
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009

 onlyone, on Jan 27 2009, 21:25, said:

de ce ar minti angajatul rtc?
in CT de exemplu in afara de zona de case, unde mai gasesti adsl, la blocuri foarte rar dai de unul, deci e clar ca ce zice omul mai sus e cam adevarat.
iar rds a inceput sa traga fibra si la case, deci treaba e naspha.

Mda, deci sa intelegem in zonele de blocuri din Constanta nu exista ADSL ? Mai sunt 10-15 abonati la case? Cand reziliaza si ei ?

Probabil si sediul Romtelecom a fost cumparat de RDS sau cum sta treaba pe acolo ?

Cate aberatii ai emis, nu te-ai plictisit.....

#16
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 onlyone, on Jan 27 2009, 21:25, said:

de ce ar minti angajatul rtc?
in CT de exemplu in afara de zona de case, unde mai gasesti adsl, la blocuri foarte rar dai de unul, deci e clar ca ce zice omul mai sus e cam adevarat.
iar rds a inceput sa traga fibra si la case, deci treaba e naspha.
e naspa pe dracu  ! e concurenta si e super , lumea se aboneaza la clicknet chiar daca rsd a lasat un colacel de ftp deasupra usii apartamentului.,culmea romanii mai vor si stabilitate, calitate si sunt chiar dispusi sa plateasca pt asta.am impresia ca bruma de angajati ramasa la rsd dupa concedierile masive de la sf anului trecut ,tremura de suparare ca cei de la rtc nu au dat faliment.iarfaza cu rsd la case o fi valabila la casele cu Ferrari in curte ,etc,dar nu pt bobor... . la mine in oras cei de la rsd can aud de case te trimit direct la rtc (multumesc !!!)deoarece ei nu vin LA CASE decat cu ffff rare excepti(p.c. r.).aceasta e realitatea din orasul meu. :D

#17
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Trist pentru toti jucatorii din piata, Romtelecom nu a dat faliment si culmea acum face parte din cel mai mare grup telecom din Europa, aluturi de operatorul mobil cu cea mai mare crestere de pe piata si de cel mai mare lant de retail telecom din Romania.

Cum este viata asta uneori....cum se intoarce ca un bumerang.

#18
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 unchiujim, on Jan 28 2009, 00:16, said:

e naspa pe dracu  ! e concurenta si e super , lumea se aboneaza la clicknet chiar daca rsd a lasat un colacel de ftp deasupra usii apartamentului.,culmea romanii mai vor si stabilitate, calitate si sunt chiar dispusi sa plateasca pt asta.
Da fix  :lol: , ca e batut in cap sa plateasca dublu pentru un sfert din teava de pe "colacel" doar asa 4 fun. Romanu vrea sa dea jos [ultimul film in format blu-ray in 20`j de minute nu in cinspe ore si sa plateasca cat mai putin! zi ca nu e asa?  ;)

Daca va dati jos (tu si clona de mai sus) ochelarii de cal de la ochi veti vedea ca situatia reala nu e asa roza precum vreti voi sa o vopsiti pe aici. Lumea deja devine nemultumita in consecinta incepe sa deschida astfel de topice, vedeti cum ii aburiti incat sa creada ca sunt multumiti.

Edited by Bobby_ro, 28 January 2009 - 00:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate