Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Dreptul la despagubire

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
andreuta

andreuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 23.05.2008
Buna ziua

Am intrat  cu camionul pe care il conduc  intr-o groapa nesemnalizata aflata in mijlocul drumului
S-a indoit geanta masinii si cauciucul s-a facut praf.  :cursing:
Am luat de la politie procesul verbal in care politia a scris ca nu am adaptat viteza la conditiile de carosabil si eu sunt de vina.
Pina aici ok. ...Eu fiind plecat in cursa seful meu s-a dus la asigurari( masina are casco) unde i s-a spus ca in acest caz nu se despagubeste.

Eu am auzit ca au fost cazuri similare  in care s-a despagubit paguba.

SI acuma rog pe cineva care stie ceva concret sa-mi spuna...ca vreau sa ma duc personal la aia de la asigurari sa ma cert eu cu ei.

DECI stie cineva concret ce ar argumente legale sau de alta natura sa le spun...???

Multumesc

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postandreuta, on Jan 25 2009, 17:42, said:

Buna ziua
Am intrat  cu camionul pe care il conduc  intr-o groapa nesemnalizata aflata in mijlocul drumului
S-a indoit geanta masinii si cauciucul s-a facut praf.  :cursing:
Am luat de la politie procesul verbal in care politia a scris ca nu am adaptat viteza la conditiile de carosabil si eu sunt de vina.
Pina aici ok. ...Eu fiind plecat in cursa seful meu s-a dus la asigurari( masina are casco) unde i s-a spus ca in acest caz nu se despagubeste.
Eu am auzit ca au fost cazuri similare  in care s-a despagubit paguba.
SI acuma rog pe cineva care stie ceva concret sa-mi spuna...ca vreau sa ma duc personal la aia de la asigurari sa ma cert eu cu ei.
DECI stie cineva concret ce ar argumente legale sau de alta natura sa le spun...???
Multumesc

Daca politia te-a gasit vinovat de producerea evenimentului, singura solutie este sa il dai in judecata pe administratorul drumului si sa le ceri despaguri in valoare de daunele produse.
Procesul o sa dureze, dar o sa cistigi, daca ai martori, pentru ca ei nu au, groapa nefiind semnalizata.
Procesul va dura ceva timp, dar daca ai timp de pierdut aiurea prin instante, vei avea satisfactia cistigarii procesului.
Despre despagubirile acordate de societatea asiguratoare CASCO, inainte de a le solicita plata reparatiilor trebuie sa vezi ce este mentionat in cuprinsul tuturor clauzelor mai ales la categoria "excluderi".
Poate ca in polita este ceva stipulat ca exclus de la despagubire si pe asta mizeaza ei.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate