Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 

Oferta Cosmote Business

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#1
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007
Am fost azi sa am interesez de o oferta pe sectiunea business le cei 3 operatori: Vodafone, Orange si Cosmote. La Vodafone am primit 4000 minute nationale la 320 Euro, la Orange 5000 min nationale la 300 Euro iar la Cosmote surpriza 5000 min nationale la 500 Euro. La astea se adauga abon pentru fiecare nr in parte: 4 Euro/ nr la Vodafone, 3 Euro/nr laOrange si, bineinteles 11,9 Euro/nr la Cosmote!!!!
Stau si eu si ma gandesc: mai frate da nu-i de mirare ca fac "multe" abonamente pe business astia de la Cosmote! Fratilor!!!! Desteptarea!!!! Mai taiati din craca ori va moare si capra!!!!!

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.214
  • Înscris: 08.12.2006

View Postparintily, on Jan 16 2009, 20:49, said:

Am fost azi sa am interesez de o oferta pe sectiunea business le cei 3 operatori: Vodafone, Orange si Cosmote. La Vodafone am primit 4000 minute nationale la 320 Euro, la Orange 5000 min nationale la 300 Euro iar la Cosmote surpriza 5000 min nationale la 500 Euro. La astea se adauga abon pentru fiecare nr in parte: 4 Euro/ nr la Vodafone, 3 Euro/nr laOrange si, bineinteles 11,9 Euro/nr la Cosmote!!!!
Stau si eu si ma gandesc: mai frate da nu-i de mirare ca fac "multe" abonamente pe business astia de la Cosmote! Fratilor!!!! Desteptarea!!!! Mai taiati din craca ori va moare si capra!!!!!
O intrebare, din pura curiozitate, tu ai reprezentat o firma prospera in fata celor 3 operatori, sau ai fost insotit de un oficial al firmei respective care a cerut oferta?
Si inca o intrebare, cu cine ai discutat aceste oferte si la ce nivel? Adica, ai discutat tot cu cineva mai mare ce se ocupa de partea de oferte bussines sau ai discutat cu o fatuca sau un baietandru de dupa tejghea????

Intreb doar din pura curiozitate.

#3
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postcuculea, on Jan 16 2009, 22:23, said:

O intrebare, din pura curiozitate, tu ai reprezentat o firma prospera in fata celor 3 operatori, sau ai fost insotit de un oficial al firmei respective care a cerut oferta?
Si inca o intrebare, cu cine ai discutat aceste oferte si la ce nivel? Adica, ai discutat tot cu cineva mai mare ce se ocupa de partea de oferte bussines sau ai discutat cu o fatuca sau un baietandru de dupa tejghea????

Intreb doar din pura curiozitate.
Ce fel de firma am reprezentat eu nu te priveste! Am spus ca am fost sa cer o oferta nu sa fac pe "catelul"!
Am intrebat, la toate cele 3 reprezentante, persoana care e considerata "seful de reprezentanta".
Oricum, era o preconsultare, discutiile "cu cartile pe masa" se fac cu un reprezentant de la Bucuresti!

Editat de parintily, 17 ianuarie 2009 - 08:14.


#4
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.214
  • Înscris: 08.12.2006

View Postparintily, on Jan 17 2009, 08:13, said:

Ce fel de firma am reprezentat eu nu te priveste! Am spus ca am fost sa cer o oferta nu sa fac pe "catelul"!
Am intrebat, la toate cele 3 reprezentante, persoana care e considerata "seful de reprezentanta".
Oricum, era o preconsultare, discutiile "cu cartile pe masa" se fac cu un reprezentant de la Bucuresti!
scuza-ma, nu am vrut sa te irit sau sa par indiscret.

Intrebarea mea era alta, eu te intrebam daca tu ai reprezentat o firma sau te-a trimis sefu sa te interesezi, asa, pur si simplu, sa dai o tura pe la magazine.

#5
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.458
  • Înscris: 03.04.2007

View Postcuculea, on Jan 16 2009, 22:23, said:

O intrebare, din pura curiozitate, tu ai reprezentat o firma prospera in fata celor 3 operatori, sau ai fost insotit de un oficial al firmei respective care a cerut oferta?
Si inca o intrebare, cu cine ai discutat aceste oferte si la ce nivel? Adica, ai discutat tot cu cineva mai mare ce se ocupa de partea de oferte bussines sau ai discutat cu o fatuca sau un baietandru de dupa tejghea????

Intreb doar din pura curiozitate.
Pai daca formulezi asa normal ca iriti,aia de dupa tejghea...(sau baza pieamidei cum imi place mie sa-i numesc),no ofence.
In alta ordine de idei,cel putin la Vodafone,abonamentele business NU SE INCHEIE IN MAGAZIN !!! este REGULA.
Daca o persoana intra si doreste asa ceva,reprezentantul de vanzari este OBLIGAT sa anunte DCM-ul,care ulterior va contacta telefonic persoana juridica,urmand ca acel/e abonament/e sa fie NEGOCIATE si semnate de catre cei de la VANZARI DIRECTE.
O zi faina.

Editat de csachiri, 17 ianuarie 2009 - 09:05.


#6
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.214
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcsachiri, on Jan 17 2009, 09:04, said:

Pai daca formulezi asa normal ca iriti,aia de dupa tejghea...(sau baza pieamidei cum imi place mie sa-i numesc),no ofence.
In alta ordine de idei,cel putin la Vodafone,abonamentele business NU SE INCHEIE IN MAGAZIN !!! este REGULA.
Daca o persoana intra si doreste asa ceva,reprezentantul de vanzari este OBLIGAT sa anunte DCM-ul,care ulterior va contacta telefonic persoana juridica,urmand ca acel/e abonament/e sa fie NEGOCIATE si semnate de catre cei de la VANZARI DIRECTE.
O zi faina.
Exact la asta vroiam si eu sa ajung, sa aflu exact cu cine a discutat, in calitate de ce a fost el la reprezentantele companiilor....

Nu inteleg de ce am iritat , nu m-am legat de fatuca sau de baietandrul de dupa tejghea (astia fiind cimpalacii...ca nu pot sa ii numesc altfel, care sunt in magazin , se ridica foarte greu de pe scaun cand intri tu sa ceri niste detalii, sunt deosebit de scarbiti in a oferi relatii despre cate ceva.....cred ca ma intelegi ce vereau sa spun), deci unde este problema cu mcii studenti angajati pe juma de norma care nici nu stiu pe ce lume sunt si nu au nicio legatura cu COSMOTE, in afara de faptul ca poarta un tricou verde cu inscriptia CSOMOTE si nimic mai mult.

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
La noi la firma a venit reprezentatul zonal sa negocieze contractul.Unul de la Bacau.Nu s-a negociat cu cei de la Piatra Neamt.

#8
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007
Am mers mai mult ca sa vad ce oferte sunt oferite "in prima faza" si sa compar cu ce am eu. Bineinteles ca nu acestea vor ramane! Dar trebuie sa pleci de la ceva.
cuculea, in general ai dreptate, dar cand ai mai multe numere in grup, si nu pleci capul cand vine "Maria Sa" angajatul de la reprezentanta, se schimba socoteala.
La mine a fost altfel deoarece i-am "incaierat" odata, cand au vrut  sa para "jmecheri".

#9
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 250
  • Înscris: 21.01.2009

View Postcuculea, on Jan 17 2009, 08:30, said:

scuza-ma, nu am vrut sa te irit sau sa par indiscret.

Intrebarea mea era alta, eu te intrebam daca tu ai reprezentat o firma sau te-a trimis sefu sa te interesezi, asa, pur si simplu, sa dai o tura pe la magazine.

Omu' vroia doar sa sublinieze ca in acest moment pe business Cosmote nu sta deloc ok.
Abonamentele tip share nu sunt deloc up to date.
Este clar insa ca strategia este sa castige in cantitate nu in calitate... si desi am mai auzit intrebarea asta o repet si eu: cate firme mari stiti voi ca au cont la cosmote?

#10
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007
Sincer? Chiar slab de tot!

#11
derbemad

derbemad

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 06.05.2007
Fratilor , cred ca anul acesta vom asista la o "revolitie" pe segmentul business din partea Cosmote , ex: Germanos nu mai are agenti de vanzari directe , au fost preluati de Cosmote , eu zic ca este un prim pas ... care sa-mi sustina afirmatia.

#12
nightwolf2004

nightwolf2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 25.05.2004

View Postderbemad, on Jan 28 2009, 00:10, said:

Fratilor , cred ca anul acesta vom asista la o "revolitie" pe segmentul business din partea Cosmote , ex: Germanos nu mai are agenti de vanzari directe , au fost preluati de Cosmote , eu zic ca este un prim pas ... care sa-mi sustina afirmatia.
si daca au mutat niste oameni crezi ca au vreo sansa? :)

#13
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Firma din domeniul constructiilor (probabil 80% din anagajati muncitori) a migrat la Cosmote de la Orange. Cateva sute de telefoane.

Contractul este confidential dar pot sa va spun ca tarifele sunt mai mici decat ce ofera DigiMobil la persoanele fizice(ab de 2 euro).
Parerea mea este insa ca vor lasa Romtelecom sa se ocupe business dupa ce vor lansa reteaua mobila. Romtelecom are o imagine foarte buna pe business si este lider absolut pe telefonia fixa(nu prea exista concurenta pentru ei pe fix, poate doar Vodafone ....) si date.

Editat de alinmihaimarian, 07 februarie 2009 - 16:34.


#14
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postalinmihaimarian, on Feb 7 2009, 16:33, said:

este lider absolut pe telefonia fixa(nu prea exista concurenta pentru ei pe fix, poate doar Vodafone ....) si date.
Tu vorbesti doar de business sau cat de absoluti sunt? Sau fara concurenta pe fix.. (hint: rds+digi :P) sau date rezidential.. (hint 300.000 abonati mai putin decat primul clasat :P) Ce inseamna absolut? Monopol nu mai e.
p.s. Cosmote chiar nu conteaza in acest moment

Editat de Blackhawk, 07 februarie 2009 - 16:45.


#15
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Vezi cate firme au activitate in Romania , si cati clienti pe fix are Romtelecom pe business fix (in raportul OTE sper sa gasesti asta). Dupa mai discutam.
Eu am vorbit de business nu de rezidential.

Este foarte usor sa le oferi si mobil firmelor cand au si fix(si cand aproape toti sunt la tine). Asa ca ma gandesc ....ce sens mai are Cosmote pe business dupa ce Romtelecom intra e mobil ? A....aaaa am uitat , PTT nu ofera nimeni in Romania.

Prima data cand am vazut ca Romtelecom a castigat licenta am zis ....hmmm....ce vor face cu ea? Apoi au sarit Orange si Vodafone disperati....stiau eu ce potential imens va avea Romtelecom.
In plus firmele nu sunt interesate de telefoane de fite sau alte tampenii deci nu vor face mofturi la terminalele special CDMA 420.

#16
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.245
  • Înscris: 27.11.2005
O retea ca cosmote nu are business decit in mintea ta Flavia.

Poate  2 shaormani clienti  :P sunt businessmani in viziunea lor  :lol:  :lol:  :lol:

#17
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 338
  • Înscris: 17.01.2009

View PostJean Gary Diablo, on Feb 7 2009, 17:20, said:

O retea ca cosmote nu are business decit in mintea ta Flavia.

Poate  2 shaormani clienti  :P sunt businessmani in viziunea lor  :lol:  :lol:  :lol:

Pacat ca un angajat la o firma ca ALU gandeste asa. Esti oftica ca atunci cand si-a selectat Cosmote firma cu care va implementa reteaua au fost alesi Ericsson ?
Cu siguranta da....asta era prin 2005 sau 2004.....trist ....trist....



View PostCrrisinel, on Feb 7 2009, 17:23, said:

Te oftici dar iti va trece. Mai ales cand nu vei mai lucra la ei pt ca vor declara falimentul...  :naughty:

E disperat pentru sunt sanse mari ca ALU sa inchida filiala din Romania datorita pierderilor de 3.9 miliarde euro in doar 3 luni la venituri de 4.9 miliarde euro , in scadere cu 5.3%. Oamenii capabili isi vor gasi usor de lucru la concurenta dar el ....este cam disperat.
http://www.financiar...-mld.-euro.html   ...pentru cine nu crede.

#18
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 27.09.2008

View PostJean Gary Diablo, on Feb 7 2009, 17:20, said:

O retea ca cosmote nu are business decit in mintea ta Flavia.

Poate  2 shaormani clienti  :P sunt businessmani in viziunea lor  :lol:  :lol:  :lol:

Nici eu nu am auzit sa existe clienti business la Cosmote.Si  motivul principal  e ca lumea nu are incredere .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate