Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...
 Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...
 Covorase scari/trepte

Apartament Iași

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 

Tutorial semnare Online

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostkkLM, on Jan 15 2009, 20:42, said:

kaloom, ai un TY de la mine, nu stiu ce face dar cred ca face bine ;).
Pentru putin man.
Numai bine!!!

PS: Acum ca am avut ceva timp liber m-am intretinut si eu.....

#20
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,953
  • Înscris: 10.06.2008
Dar oare daca semnez cu signsis o aplicatie care imi zice ca are certificatul expirat va mai face probleme?

#21
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postjoystick, on Jan 15 2009, 23:32, said:

Dar oare daca semnez cu signsis o aplicatie care imi zice ca are certificatul expirat va mai face probleme?
Cand iti spune ceva de genul ''certificat expirat'' eu unul ma gandesc la data cand a fost semnat certificatul aplicatiei respective......
Numai bine!!!

#22
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,953
  • Înscris: 10.06.2008
Asa si?
O "resemnez" cu un certificat de-al meu care expira in 10 ani! Pentru a nu ami da data telefonului inapoi!

#23
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postjoystick, on Jan 16 2009, 16:24, said:

Asa si?
O "resemnez" cu un certificat de-al meu care expira in 10 ani! Pentru a nu ami da data telefonului inapoi!
Si.....

#24
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
Apoi nu vei mai avea probleme cu instalatul in peste 95% din cazuri, joystick.

#25
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,953
  • Înscris: 10.06.2008

View Postkaloom, on Jan 16 2009, 16:40, said:

Si.....

Era o intrebare...citeste postul anterior. Dar nu te mai obosi! O sa testez si gata!

#26
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postjoystick, on Jan 16 2009, 19:41, said:

Era o intrebare...citeste postul anterior. Dar nu te mai obosi! O sa testez si gata!
'' Si '' in spaniola...... care in romana inseamna ''Da''.Hmm nu mi-am dat seama in ce limba ma exprim(imi cer scuze), dar dupa atata timp iata ca am comiso.
Numai bine !!!

PS: Nu stiu pentru cati ani , dar treaba e ca functioneaza... si le vine bine celor care nu pot instala aplicatii...ma refer la cei cu noul firmware ce nu se poate ha***

Edited by kaloom, 16 January 2009 - 20:07.


#27
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Eu am incercat sa semnez aplicatii cu signsis, l-am rugat pe cOre sa imi trimita certificat pt imei-ul si telefonul meu (nokia 5800), totul ok, pina am vrut sa instalez ceva semnat, imi apare acelasi mesaj "certificat expirat", desi am incercat tot ce se poate, data inapoi, setari prin telefon sa nu se uite dupa certificat, etc. Intrebarea mea este, oare am ceva sanse sa semnez aplicatii cu ajutorul site-ului chinez?
THX

#28
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postmojook, on Jan 16 2009, 21:05, said:

Eu am incercat sa semnez aplicatii cu signsis, l-am rugat pe cOre sa imi trimita certificat pt imei-ul si telefonul meu (nokia 5800), totul ok, pina am vrut sa instalez ceva semnat, imi apare acelasi mesaj "certificat expirat", desi am incercat tot ce se poate, data inapoi, setari prin telefon sa nu se uite dupa certificat, etc. Intrebarea mea este, oare am ceva sanse sa semnez aplicatii cu ajutorul site-ului chinez?
THX
Eu tot ce-am instalat am semnat pe acea pagina din china...
Numai bine!!!

#29
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Intre timp m-am inregistrat si eu pe site-ul chinezesc, astept sa valideze imei-ul si sa incerc semnarea de aplicatii, sper sa functioneze.

#30
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Se pare ca sunt condamnat sa nu pot instala mai nimic in plus pe 5800, imei-ul mi-a fost validat, totul ok pina aici, dar aplicatiile semnate pe site nu vor nici cum sa se instaleze, imi da acelasi mesaj, certificat expirat.
Any help?

#31
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Este sigur sa dau IMEI-ul pe acel site ? Mi-e teama sa nu ma trezesc cu surprize :D .
Si practic ce face site-ul : incarc pe site o aplicatie unsigned si el mi-o face signed ?

Edited by OClaudiu, 18 January 2009 - 11:55.


#32
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostOClaudiu, on Jan 18 2009, 12:54, said:

Este sigur sa dau IMEI-ul pe acel site ? Mi-e teama sa nu ma trezesc cu surprize :D .
Si practic ce face site-ul : incarc pe site o aplicatie unsigned si el mi-o face signed ?
Ai raspuns singur la intrebare!
Numai bine!!!

View Postmojook, on Jan 18 2009, 12:24, said:

Se pare ca sunt condamnat sa nu pot instala mai nimic in plus pe 5800, imei-ul mi-a fost validat, totul ok pina aici, dar aplicatiile semnate pe site nu vor nici cum sa se instaleze, imi da acelasi mesaj, certificat expirat.
Any help?
Nu esti condamnat ;) ..... vezi aici: http://forum.softped...m...t&p=5841636 ... mai este un user care a avut aceeasi problema si a rezolvato singur.Problema e ca ai facut un update de firmware cu un productcode ce nu accepta sa instalezi ce aplicatii vrei tu. Sper sa-ti fie de folos.
Numai bine!!!

Edited by kaloom, 18 January 2009 - 12:09.


#33
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Dupa cate am inteles, trebuie sa reinstalez noul firmware alegand un alt product code?

#34
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
In final am reusit sa ii dau de capat, am reinstalat din nou update de firmware, cu phoenix, alegand de data asta un nou product code, cel de israel red. Dupa terminare (foarte repede, cateva minute), am reusit sa instalez orice aplicatie doresc (bineinteles semnata in prealabil).

#35
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postmojook, on Jan 18 2009, 16:58, said:

In final am reusit sa ii dau de capat, am reinstalat din nou update de firmware, cu phoenix, alegand de data asta un nou product code, cel de israel red. Dupa terminare (foarte repede, cateva minute), am reusit sa instalez orice aplicatie doresc (bineinteles semnata in prealabil).
Ma bucur pentru tine man.... ai vazut ca e posibil????
Numai bine!!!

#36
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
THX!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate