Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Cum !,Unde? pot schimba bacnotele retrase

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008
Am inceput sa fac curatenie si am gasit 10 bancnote a 1.000.000 vechi , se mai poate  face ceva cu ei?

#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,084
  • Înscris: 22.06.2004
citat de pe bnr.ro:

La data de 1 iulie 2005, moneda națională a României, leul, a fost denominată astfel încât 1 leu nou echivalează cu 10 000 lei vechi.

Leii vechi au avut putere circulatorie pâna la data de 31 decembrie 2006.

În perioada 1 februarie 2007 - 31 decembrie 2008 bancnotele imprimate pe suport de polimer și monedele metalice din vechea emisiune monetară vor putea fi preschimbate fără taxe și comisioane la Banca Naționala a României - sucursalele București, Iași, Cluj și Timiș, prin prezentarea la ghișeu sau remitere prin poștă, precum și la ghișeele unităților BRD - Groupe Société Générale.

După data de 3 ianuarie 2009 vechile însemne monetare vor putea fi preschimbate numai la sucursalele BNR menționate mai sus.

Preschimbarea se va putea face pe o perioadă nelimitată de timp.



ps: felicitari. esti mai bogat cu 1000 de lei:))))

#3
camir

camir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.11.2007
Dar cu banccnotele de 100 lei din 1966 ? Am dasit si eu prin casa vreo 60 de buc.

#4
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,084
  • Înscris: 22.06.2004

View Postcamir, on Jan 10 2009, 18:22, said:

Dar cu banccnotele de 100 lei din 1966 ? Am dasit si eu prin casa vreo 60 de buc.


pe aia poti lua 100 de yuani

#5
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008
Cu remiterea prin posta cum se face? ,sau adresa din Iasi a BNR , eu sunt momentan in Focsani. , asa dadeam o fuga la BRD :(

View Postconu71, on Jan 10 2009, 17:35, said:

citat de pe bnr.ro:

La data de 1 iulie 2005, moneda națională a României, leul, a fost denominată astfel încât 1 leu nou echivalează cu 10 000 lei vechi.

Leii vechi au avut putere circulatorie pâna la data de 31 decembrie 2006.

În perioada 1 februarie 2007 - 31 decembrie 2008 bancnotele imprimate pe suport de polimer și monedele metalice din vechea emisiune monetară vor putea fi preschimbate fără taxe și comisioane la Banca Naționala a României - sucursalele București, Iași, Cluj și Timiș, prin prezentarea la ghișeu sau remitere prin poștă, precum și la ghișeele unităților BRD - Groupe Société Générale.

După data de 3 ianuarie 2009 vechile însemne monetare vor putea fi preschimbate numai la sucursalele BNR menționate mai sus.

Preschimbarea se va putea face pe o perioadă nelimitată de timp.



ps: felicitari. esti mai bogat cu 1000 de lei:))))


#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postibm_570, on Jan 10 2009, 13:39, said:

Cu remiterea prin posta cum se face? ,sau adresa din Iasi a BNR , eu sunt momentan in Focsani. , asa dadeam o fuga la BRD :(
Se face exact cum scrie in citatul ala de mai sus: Dupa 3 ianuarie nu se mai face prin posta... Dooh...

#7
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View PostSuperDuper, on Jan 10 2009, 20:49, said:

Se face exact cum scrie in citatul ala de mai sus: Dupa 3 ianuarie nu se mai face prin posta... Dooh...

Ok ,trebuie sa mă duc la Iași sa ii schimb , e bun ca mă duc de curând ;)  , mersi de ajutor .

#8
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008
Pentru cei care nu stiu , se mai pot schimba la BRD fara nici un comision :)  

.....Uraaaaaaaa ,mai bogat cu 1000 ron :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate