Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Achizitie SH 6000euro

- - - - -
  • Please log in to reply
307 replies to this topic

#235
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
nu am folii si pe fata ...doar spate ...arata beton
legat de frane ... "pentru cursa libera a franei nu placutele sunt vinovate ci sistemul de franare, care nu este aerisit sau mai trebuie completat nivelul lichidului." asta e ceva usor de rezolvat  ?:D

e inmatriculata si a mai trecut de rar ... prprietarul a zis ca sunt omologate toate ... si mi-a si spus ca vine cu mine la rar ca cunoaste pe cineva de acolo in caz ca sunt probleme
sper sa fie asa :D

#236
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
da, mergi la primul service si ii pui sa verifice cursa libera si eventual sa aeriseasca instalatia (cel mai bine le spui ca nu esti multumit de cum franeaza, sa verifice ei franele :P vor sti ce sa-ti faca inafara sa-ti ia banii :lol: ).
Cand am luat ford-ul frana foarte bine doar ca prindea jos. nu am dat importanta. Apoi, cand am schimbat kit-ul de ambreiaj am schimbat si lichidul de frana (ambreiajul meu fiind hidraulic s-a pierdut ceva lichid si am fost nevoit sa fac operatia asta). acum, frana prinde sus si pedala e usoara la prima apasare (poti sa o apesi pana jos dar risti sa musti din volan la viteze mai mari :D ) dar la a 2-a incepe sa se intareasca.

#237
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
da ... asa ceva e si cu golful meu(:X)
franeaza bine doar ca prinde undeva mai jos

inseamna ca nu e mare branza :D
multunesc de info :D

"vor sti ce sa faca inafara sa-ti ia banii" =)) :)))
:)))

#238
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
pentru placute poti sa dai o roata jos si sa vezi cat de "carnoase" sunt (grosimea lor). Apoi printr-un search pe google vei afla si grosimea la care se recomanda schimbarea acestora.

#239
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
aha

dar oricum voi "vizita" un  mecanic (tatal unui coleg) si sper ca imi va scpune cum sta treaba.

o cotiera as vrea sa-i cumpar...
casetofonul este cel original (cu caseta :() si nu stiu ce sa fac ... cumpar un modulator fm ... sau il schimb cu totul cu un mp3 player sony cu usb si toate minunatiile :D ....
sau ...daca as avea bani (sau cand voi avea) ar fi super un navigator dinala care ocupa 2 locuri de casetofon .... (GPS DVD TV MP3 ...sau all in one ...cum s-o numi) ...

Edited by bwsmihai, 24 January 2009 - 01:30.


#240
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Modulatorul FM este apa de ploaie. Cand functioneaza motorul auditia va fi distorsionata din cauza parazitilor. Plus de asta calitatea e mult inferioara fata de orice harb de CD Player.
Ca marca de CD Player nu recomand Sony. Sunt varza cele pana in 7 mil cel putin (sunet prea urat, claritate nema).
Din toate playerele care mi-au trecut prin mana cel mai mult mi-au placut sunetul produs de Pioneer DEH-50UB si Panasonic CQ-C7301N.
Pioneer-ul reproduce fidel sunetul, modelul de la panasonic face mult zgomot.

#241
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
ok ... bine de stiut;
o sa tin minte
:D

dupamasa voi posta poze cu masina :D
acum merg sa dorm :D

#242
nic_otava

nic_otava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.02.2006

 bwsmihai, on Jan 24 2009, 01:29, said:

casetofonul este cel original (cu caseta :() si nu stiu ce sa fac ... cumpar un modulator fm ...

Felicitari pentru achizitie!
Eu as lasa sistemul audio stoc si as cauta un adaptor cu caseta, apoi un Ipod (sau mp3 player din ala mic). Am auzit o combinatie din asta si mi s-a parut excelenta.
Modulatorul FM, uita-l.

SPor!

#243
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
mersi
ar fi ceva si cu adaptorul caseta ... :D

#244
Demon23

Demon23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.10.2007
Felicitari pentru achizitie,multi km fara incidente. E cineva pe forum care vinde cotiera (noua) pentru Golf 4 link .

Edited by Demon23, 24 January 2009 - 16:26.


#245
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
mersi mult

cotierele de aici sunt cam scumpe .... :|

#246
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Zicea cineva pe la-nceputul topicului ca abia așteaptă baietii destepti un tinerel la care să-i ia banii ... se pare c-au reusit :D. În loc sa stai pe curu tau si sa mai strangi din buci 3-4 luni ca sa mai strangi 1-500 euro să iei o masina buna te-ai repezit gramada.

Si deja ai planuri sa investesti in masina  :lol:

#247
silviu_n

silviu_n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 11.12.2008
Mihai, felicitari, s-o stapanesti sanatos!
Daca masina arata bine si a fost bine intretinuta atunci te poate duce inca 170.000 de km. Cred ca ai ales bine.

#248
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 23.06.2006
multa fericire alaturi de masina si sa mergi incetul cu incetul ...

#249
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Hai dorele ca e deja seara si nu ai pus pozele alea :(

#250
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 23.06.2006

 bwsmihai, on Jan 24 2009, 01:19, said:

e inmatriculata si a mai trecut de rar ... prprietarul a zis ca sunt omologate toate ... si mi-a si spus ca vine cu mine la rar ca cunoaste pe cineva de acolo in caz ca sunt probleme
sper sa fie asa :D

ai numere de genul SM xx XYZ  ?? sau numere rosii ?

#251
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
s-o stapanesti sanatos si multi km fara probleme. Pretul mi se pare cam mare, maxim as fi dat 5000 pe o masina ca asta, la cursul actual. Trebuia sa ii bagi treaba cu radio-ul cu caseta, cu franarea, cu scaunul nereglabil. Lasa mai mult la pret sigur, la ce greu se vand masinile acum. Asa cum s-a zis mai sus, masina alba la G4 poate fi suspectata ca fiind de firma.

Dar important e sa mearga bine, daca are km reali si ai putin noroc, nu prea o sa bagi mare lucru in ea.

#252
bwsmihai

bwsmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.09.2007
va trebui sa merg pana la rar ca masina e din jud. Salaj ...
pt. hyp3rion : cumparati tu masina cu 5.500 de euro pe care nu trebuie sa pui nimica .... + ca ce am zis eu ca vreau sa pun sunt doar chestii de comfort si figuri :D
filtru de aer, filtru de motorina mai trebe sa-i pun si placute de frana probabil

pt ceilalti: multumesc mult, bafta si voua
pozele nu le-am pus ca nu gasesc cablu de date X(
incerc acuma :|

daca era maisna de firma se vedea pe ea ... garantez;
in legatura cu scaunul nereglabil ... el a spus ca a facut comanda pt o rotita (care s-a rupt) si ca ii vine saptamana viitoare ... sper sa fie adevarat :D
am gasit o solutie oricum ... am reusit sa reglez volanul putin mai sus :)))
cu franarea o sa rezolv inainte sa merg la rar;
la rar a zis ca vine tot el cu mine ca are ceva cunostinte peacolo si ma rezolva;

mi-e totusi frica de ceva .... momentan am 2 folii pe geamuri si a spus ca are inca 2 acasa pentru masina (pentru geamurile din spate) care o sa mi le dea maine sau poimaine ....
asta nu inseamna ca nu sunt omologate la rar si ca va trebui sa platesc in +?
in fine ... daca a spus ca merge el la rar si rezolva ...sper sa fie asa

Edited by bwsmihai, 25 January 2009 - 09:06.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate