Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Atei celebri vs. teisti celebri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#37
marxo

marxo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 02.10.2009

 12345m, on 3rd February 2010, 00:48, said:

Ciprian.......comentariile tale sunt total irelevante :nonobad: oamenii aia au demonstrat pe parcursul vietii ca au ceva materie cenusie si deci imi este mult mai usor sa iau in considerare parerile lor decat comentariile tale care nu au nici o valoare dupa cum iti poti da singur seama.Evident exista sansa ca tu sa fii mai inteligent decat oricare dintre ei si sa ai o cultura sufiicient de dezvoltata incat sa ii poti contrazice cu niste argumente solide.....dar inca nu ai dovedit nimic....incearca data viitoare sa vii cu ceva mai rational :coolspeak:
PS:greselile de scriere vin cel mai probabil din faptul ca am scris in graba asa ca nu va luati de aspectul asta

Si Ptolemeu a demonstrat ceva .....si Einstein la fel ....toti au fost in eroare ...si noi la fel .......Oare cit de tare vor ride de noi urmasiii....asa cum ridem noi de omul de Neanderthal sau cum ridem de ... egipteniii piramidelor ...

Dar cum va ride de noi specia....prezisa de EVOLUTIE (ca stiinta!) ...de dupa noi ?....ei vor ride de noi ....asa cum ridem noi de maimute ???...hahaha


Universul e un clovn ....e comic ....nu e rau ...se distreaza cu noi .....insa ...CU ADEVARAT

....CU ADEVARAT ....putini (ca si mine!)...care pot ride impreuna cu UNIVERSUL !



Hahahahaha.........

PS: Ne vedem dupa ....................MOARTE ...seriosilor (ca nu avem mult de asteptat ...viata e doar o farima =zero in comparatie cu ce-i dincolo !)....sa nu uitam ca si asta e comic ....insa aici si mai putini pot ride !

Cine va ride de noi peste 10^100000000000000000 ani (sau credem in nimicnicia noastra ca dupa noi dispare totul ?).......nici macar ....Universul nu va mai ride denoi ...si asta-i trist ...cu ADEVARAT trist .......hahahaa.....NIMICNICIE E TOTUL ...si un

HOHOT IMENS !


:coolspeak:

Edited by marxo, 03 February 2010 - 01:53.


#38
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
@marxo, ce fumezi? Si de ce nu te sinucizi sa ajungi mai repede dincolo, daca tot esti asa de convins?

#39
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
"dzeu e o gluma proasta" - Mosotti, ateu celebru

#40
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

 Mosotti, on 5th February 2010, 13:38, said:

"dzeu e o gluma proasta" - Mosotti, ateu celebru

:roflmaofast:

#41
marxo

marxo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 02.10.2009

 Nightm4re, on 5th February 2010, 13:29, said:

@marxo, ce fumezi? Si de ce nu te sinucizi sa ajungi mai repede dincolo, daca tot esti asa de convins?


De lene ...ajung sigur dincolo si fara ...EFORTUL asta !

TU ...nuuuuuu ?

Mai ramii un mileniu ? ..buhhhhhahahaha
:naughty:

Edited by marxo, 06 February 2010 - 00:10.


#42
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

Quote

@marxo, ce fumezi? Si de ce nu te sinucizi sa ajungi mai repede dincolo, daca tot esti asa de convins?
Daca te sinucizi, se zice ca ajungi in iad. :)

 12345m, on 3rd February 2010, 00:48, said:

Ciprian.......comentariile tale sunt total irelevante :nonobad: oamenii aia au demonstrat pe parcursul vietii ca au ceva materie cenusie si deci imi este mult mai usor sa iau in considerare parerile lor decat comentariile tale care nu au nici o valoare dupa cum iti poti da singur seama.Evident exista sansa ca tu sa fii mai inteligent decat oricare dintre ei si sa ai o cultura sufiicient de dezvoltata incat sa ii poti contrazice cu niste argumente solide.....dar inca nu ai dovedit nimic....incearca data viitoare sa vii cu ceva mai rational :coolspeak:
PS:greselile de scriere vin cel mai probabil din faptul ca am scris in graba asa ca nu va luati de aspectul asta
Concluzie: Nu ma poti analiza obiectiv.
Eu nici n-am vrut sa demonstrez ceva,a fost un dialog imaginar pe care l-am facut din plictiseala, sa ma mai "amuz", mai bine zis sa-mi provoc un zambet.
E democratie, unii cred in D-zeu unii nu.
E democratie, toti suntem egali.
Daca ar fi dupa cum zici tu, atunci: Daca invie Einstein si zice 1+1=1235626 si eu zic ca nu-i corect, tu il crezi pe Einstein pentru ca el, e cu n clase peste mine si a realizat ceva in viata , spre deosebire de mine care in momentul asta sunt nimeni .(stiu ca exemplul e cam exagerat, dar cam asa reiese din logica ta)
Probabil ca am inteles ceva gresit. Daca e asa, te rog lamureste-ma.
(daca am fost putin mai ofensiv, scuze)

L.E: As vrea sa semeni mai mult cu Geoff Mather

Quote

"A spune că ateismul necesită credință este la fel de cretin ca a spune că necredința în zâne și spiriduși necesită credință. Chiar dacă însuși Einstein mi-ar zice că este un spiriduș pe umărul meu, tot i-aș cere dovezi și nu aș greși cerându-i-le." - Geoff Mather
N-am nimic de comentat. E chiar fain citatul.

Edited by -Ciprian, 10 February 2010 - 21:18.


#43
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
"the most impressive arguments for God’s existence are those that are supported by recent scientific discoveries" Antony Flew

Problema îi că nu știu unde să-l încadrez pe acesta, la atei sau la deiști

#44
alexdm

alexdm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 10.04.2009

 m3th0dman, on 14th March 2010, 20:08, said:

"the most impressive arguments for God’s existence are those that are supported by recent scientific discoveries" Antony Flew
Și totuși teiștii sunt incapabili să prezinte măcar una singură. :)

#45
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

 m3th0dman, on 14th March 2010, 20:08, said:

"the most impressive arguments for God’s existence are those that are supported by recent scientific discoveries" Antony Flew

Problema îi că nu știu unde să-l încadrez pe acesta, la atei sau la deiști
Mai conteaza unde-l incadrezi?

#46
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
"Trebuie să ai nevoie de mai multă credință pentru a crede în abiogeneză decât pentru a crede într-un Creator."

L.E.: Citatul îi luat de undeva, nu eu l-am debitat cum a înțeles cineva.

 alexdm, on 15th March 2010, 08:12, said:

?i totu?i tei?tii sunt incapabili să prezinte măcar una singură. :)
Și ateii ce dovadă empiritcă și irefutabilă pot aduce (măcar una singură)?

 Billy, on 15th March 2010, 09:28, said:

Mai conteaza unde-l incadrezi?
Având în vedere titlul, ar trebui să spun ce-i ateu celebru sau teist celebru.

Edited by m3th0dman, 17 March 2010 - 00:53.


#47
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 m3th0dman, on 15th March 2010, 12:30, said:

"Trebuie să ai nevoie de mai multă credință pentru a crede în abiogeneză decât pentru a crede într-un Creator."


Și ateii ce dovadă empiritcă și irefutabilă pot aduce (măcar una singură)?
Prima nu iti dauneaza cu nimic si nu te face sa fi ingust la minte, insa a doua....

Tu ce dovada empirica si irefutabila ai ca nu exista Allah\Mos Craciun etc sau ca zeul tau este cel adevarat?

#48
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

 Nightm4re, on 15th March 2010, 14:24, said:

Tu ce dovada empirica si irefutabila ai ca nu exista Allah\Mos Craciun etc sau ca zeul tau este cel adevarat?

 alexdm, on 15th March 2010, 08:12, said:

Și totuși teiștii sunt incapabili să prezinte măcar una singură. :)

Acum răspunde tu.

#49
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 m3th0dman, on 15th March 2010, 15:08, said:

Acum răspunde tu.
De dovedit nu pot dovedi nimic, la fel ca tine. Eu nu cred pentru ca mi se pare inutil sa cred\nu ma ajuta cu nimic.

Edited by Nightm4re, 15 March 2010 - 15:22.


#50
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Un argument (nu dovadă) ar fi faptul că omul îi prea complex să fi apărut prin reacții aleatoare decât printr-un design inteligent.

Edited by m3th0dman, 17 March 2010 - 00:52.


#51
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 m3th0dman, on 15th March 2010, 15:26, said:

Un argument (nu dovadă) ar fi faptul că omul îi prea complex să fi apărut prin reacții aleatoare decât printr-un design inteligent.
Dar daca universul este infinit in timp si spatiu?

Edited by Nightm4re, 15 March 2010 - 15:33.


#52
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010

 m3th0dman, on 15th March 2010, 12:30, said:

Și ateii ce dovadă empiritcă și irefutabilă pot aduce (măcar una singură)?
Esti moderator pe aria de stiinta ? Interesant. Ar trebui sa stii care-s caracteristicile stiintei. Una din ele este progresivitatea. In stiinta nu apesi pe butonul credintei din batrani si hop - a venit "raspunsul".
Care-i legatura dintre lipsa momentana a unui raspuns stiintific in general si pozitia ta de adept al ID (inteligent design) ? Nu cumva folosesti ignoranta in favoarea iratiunii (nu stiu cum...deci zeul intra in scena) ? De cand "nu stiul" firesc al stiintei determina in mod corect certitudinea "explicatiilor" religioase ? Ti se pare ca ateul isi bazeaza necredinta doar pe lipsa de dovezi privind creatorul inteligent ? Te asigur ca nu.

Edited by Stabo, 15 March 2010 - 18:00.


#53
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

 m3th0dman, on 15th March 2010, 12:30, said:

"Trebuie să ai nevoie de mai multă credință pentru a crede în abiogeneză decât pentru a crede într-un Creator."
Asta e un citat celebru al vreunei celebritati testo-deiste? Sau a unui ilustru student in anul intai?

#54
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

 Stabo, on 15th March 2010, 17:58, said:

Esti moderator pe aria de stiinta ? Interesant. Ar trebui sa stii care-s caracteristicile stiintei. Una din ele este progresivitatea. In stiinta nu apesi pe butonul credintei din batrani si hop - a venit "raspunsul".
Care-i legatura dintre lipsa momentana a unui raspuns stiintific in general si pozitia ta de adept al ID (inteligent design) ? Nu cumva folosesti ignoranta in favoarea iratiunii (nu stiu cum...deci zeul intra in scena) ? De cand "nu stiul" firesc al stiintei determina in mod corect certitudinea "explicatiilor" religioase ? Ti se pare ca ateul isi bazeaza necredinta doar pe lipsa de dovezi privind creatorul inteligent ? Te asigur ca nu.

Problema îi că aici nu sunt pe aria de știință; părerea mea îi că nu există absolut nici o legătură între știință și ce discutăm aici.
Și progresivitatea nu-i o caracteristică a științei.



 Nightm4re, on 15th March 2010, 15:28, said:

Dar daca universul este infinit in timp si spatiu?
Sugerezi că în Univers există materie combinată în toate formele posibile iar noi suntem un caz extrem de fericit în care materia astfel formată are conștiință?

 ain, on 15th March 2010, 18:07, said:

Asta e un citat celebru al vreunei celebritati testo-deiste? Sau a unui ilustru student in anul intai?
L-am citit undeva, dar habar n-am unde.

Edited by m3th0dman, 15 March 2010 - 19:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate