Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Orange young

- - - - -
  • Please log in to reply
398 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Cand ai implinit 24 de ani , "Orange-Ro" te taie de pe lista "Orange Young" , e doar un mic si insensibil cadou la implinirea varstei de 24 de ani !

#20
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Daca pe un numar de telefon aveam activat Orange Young dar implinesc cei 24 ani si mi se ŽŽrezileazaŽŽ aceasta optiune, mai pot, sa introduc un alt CNP (in care persoana are 19 ani) pe acelasi numar de telefon pe care aveam vechea optiune Orange Young?

#21
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu , no , niet , nein , nu mai este posibil , este chiar atat de greu sa cititi si sa pricepeti (clar si fara echivoc ) regulamentul de utilizare si conditiile pentru inscirere in programul "Orange Young" ?

Edited by Teophileos, 04 January 2009 - 01:15.


#22
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
nici acum nu am primit smsul .. mai astept ssau mai incerc odata?

#23
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

View Postpimpey, on Jan 4 2009, 11:47, said:

nici acum nu am primit smsul .. mai astept ssau mai incerc odata?

probabil nu ai parcurs si ultimul pas de Confirmare. se intampla des asta. se poate si sa fie multe activari de astfel de optiuni si sa se proceseze greu, dar nu ai ce pierde daca incerci inca o data, pt ca daca initial ai reusit sa faci solicitarea pana la capat, acum iti va spune ca ai o astfel de solicitare in curs de procesare, daca nu ai dus-o pana la capat acum te va lasa, dar nu uita si ultimul pas Confirmare. oricum de 2 ori nu te va lasa sa ai activa optiunea. sa ne spui cum a fost

#24
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postcapuera, on Jan 4 2009, 13:36, said:

probabil nu ai parcurs si ultimul pas de Confirmare. se intampla des asta. se poate si sa fie multe activari de astfel de optiuni si sa se proceseze greu, dar nu ai ce pierde daca incerci inca o data, pt ca daca initial ai reusit sa faci solicitarea pana la capat, acum iti va spune ca ai o astfel de solicitare in curs de procesare, daca nu ai dus-o pana la capat acum te va lasa, dar nu uita si ultimul pas Confirmare. oricum de 2 ori nu te va lasa sa ai activa optiunea. sa ne spui cum a fost

am primit mesaj , optiune 30 de min nat , 500 orange , 500 sms a fost activata :X

intrebarea mea este cand primesc aceste minute s.a ? cand imi incepe abonamentul s.a

acum sa scot optiunea de smsuri deoarece platesc cam 80 ROn doar din abonament+optiune :((

euroul masiiiiiiiiiiiii

#25
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
imi raspunde cineva sau ?

mie imi incepe abonamentul pe 19 .. minutele o sa intre pe 19 sau ?

#26
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
500min /31zile in ianuarie, ies vreo 16 min/zi
din 4(inclus) sunt vreo 15 zile pana in 18 adica 16 X 15 vreo 240minute
in 19 vor intra 500 dar in 4 doar 240.
pe factura din 20ian vei avea de plata si cele 240 pe care l-ai primit in 4 si cele 500 ce vor intrat in 19

#27
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postmedley, on Jan 7 2009, 22:05, said:

500min /31zile in ianuarie, ies vreo 16 min/zi
din 4(inclus) sunt vreo 15 zile pana in 18 adica 16 X 15 vreo 240minute
in 19 vor intra 500 dar in 4 doar 240.
pe factura din 20ian vei avea de plata si cele 240 pe care l-ai primit in 4 si cele 500 ce vor intrat in 19
Sunt convins ca s-a mai discutat pe aici, dar am o intrebare scurta: pe site-ul Orange zice ca Orange Young e pentru tineri cu varstele intre 18 si 25 de ani. Asta inseamna 25 de ani inclusiv sau exclusiv?

#28
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
mie la young imi apar ca variante: oferta de primavara dar si oferta de toamna... doar ca ma restrictioneaza cnp`ul ala si nu pot sa vad ce oferte sunt

#29
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
ar trebui sa fie inclusiv 25 de ani.

#30
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postmedley, on Mar 2 2009, 21:34, said:

ar trebui sa fie inclusiv 25 de ani.
Asa credeam si eu, numai ca cineva de la RC mi-a zis de 24... In fine, cred ca voi incerca pur si simplu sa o activez - si probabil ca va merge. Ramane insa problema morala - exploatez un bug sau regulamentul chiar se refera la 25 de ani?  :P

And thx a lot, medley :)

Later edit: vad ca in dreptul optiunilor vechi (de toamna trecuta) scrie clar - daca ai intre 18 si 24 de ani, in vreme ce in dreptul celor noi scrie 'Daca ai intre 18 si 25 de ani', asa ca este foarte plauzibil sa se fi schimbat regulamentul intre timp.

Later later edit: beta testingul continua: am incercat sa activez mai intai optiunile din oferta de primavara, apoi, pentru ca nu mi-a mers, am incercat cu cea de toamna. Nici asa n-a mers, in ambele cazuri primind mesajul: 'Ai deja activata o optiune dintr-o alta oferta. Cele doua oferte sunt incompatibile. Inainte de a putea activa aceasta optiune, dezactiveaz-o pe cea veche'. Acum aici am o nelamurire, pentru ca nu am activata nici o optiune Young in momentul de fata. Exista cumva o regula ca nu poti activa Orange Young daca ai una din optiunile acelea cu 240 de minute nationale / 300 de minute Orange din oferta curenta de abonare?

Edited by alemat, 02 March 2009 - 20:52.


#31
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
nu sunt sigur de cand e 25 sau macar ca e 25 corect scris acolo(my bad). inainte era 24 (intre 14-24 si 18-24).
poate are legatura cu faptul ca voda are pana la 26 si se vrea micsorarea diferentelor dintre cele 2 programe.
raspunsul corect si sincer e ca nu stiu daca e 25 corect. pana sa intrebi juram ca e 24, dar ma lamuresc si revin zilele urmatoare.

later edit- in ce priveste incompatibilitatea ofertei actuale(sau macar a unei parti) cu young-ul.
pe site zice asa la young la abonati: oferta Orange Young nu este compatibila cu alte opțiuni promoționale. banuiesc ca se refera si la optiunile mentionate de tine(mai ales ca sunt optiuni nu abon de sine statatoare ca cele de 6-8-9). se pare ca ti-ai raspuns singur la intrebarea cu privire la compatibilitatea ofertei young la abon cu optiunile promotionale.
singura ambiguitate ar putea sa vina din formularea " cu alte optiuni promotionale" si daca asta inseamna cu alte optiuni din young sau cu orice alte optiuni promotionale. insa tind sa cred ca se refera la orice alte

Edited by medley, 02 March 2009 - 21:14.


#32
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postmedley, on Mar 2 2009, 21:49, said:

nu sunt sigur de cand e 25 sau macar ca e 25 corect scris acolo(my bad). inainte era 24 (intre 14-24 si 18-24).
poate are legatura cu faptul ca voda are pana la 26 si se vrea micsorarea diferentelor dintre cele 2 programe.
raspunsul corect si sincer e ca nu stiu daca e 25 corect. pana sa intrebi juram ca e 24, dar ma lamuresc si revin zilele urmatoare.
K, thx a lot :) Daca poti, intreaba, te rog, si daca exista o incompatibilitate intre Orange Young si optiunile din oferta curenta de conectare (vezi postul meu de mai sus...).

Later edit: am citit ce ai scris mai sus, makes sense. Insa anul trecut am avut activata o optiune din Young-ul de toamna peste aceleasi optiuni promotionale luate prin retention (am renuntat la optiunea Young cu pricina prin dezactivare la 411 pentru ca nu eram in tara si nu o puteam folosi). Incompatibilitatea asta o fi o chestie mai recenta...

Edited by alemat, 02 March 2009 - 21:21.


#33
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
E pana la 25 de ani acum si youngul actual e incompatibil cu optiunile promotionale la care faceai referire.

#34
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postmedley, on Mar 3 2009, 12:29, said:

E pana la 25 de ani acum si youngul actual e incompatibil cu optiunile promotionale la care faceai referire.
Ok, thanks a lot for asking around :)

#35
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Stie cineva daca pot sa cumpar cateva minute nationale cu 1-2 euro? Am cautat dar nu am gasit. Am My Orange, Young si platesc 23 de centi pe minut.

#36
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
suna la selfcare *100# , alege 1 -Alege , apoi 2 - Orange Young , apoi Oferta de toamna , intre alte posibilitati / optiuni ai si cea de  10 minute nationale la 2 euro , in plus primesti si 200 minute si 200 de mesaje in Orange , valabile 30 de zile de la data activarii !

Edited by Teophileos, 05 March 2009 - 14:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate