Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Orange young

- - - - -
  • Please log in to reply
398 replies to this topic

#1
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
Cu ce trebuie sa ma duc la Orange ca sa beneficiez de aceasta oferta : 30 de minute naționale + 500 de minute în rețea + 500 de mesaje scrise în rețea, cu 5,5 euro/lună  

Pot sa activez oferta direct de acasa ?

#2
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
daca ai pana in 24 ani , cnp nefolosit si credit suficient pe cartela. nu e nevoie si de drum in shop. decat daca vrei neaparat sa te introduca ei manual in orange stundent dupa care sa iti activezi singur optiunea de young fara a mai fi nevoie de cnp. daca tu crezi ca merita un drum, fa-l.

#3
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 20:05, said:

daca ai pana in 24 ani , cnp nefolosit si credit suficient pe cartela. nu e nevoie si de drum in shop. decat daca vrei neaparat sa te introduca ei manual in orange stundent dupa care sa iti activezi singur optiunea de young fara a mai fi nevoie de cnp. daca tu crezi ca merita un drum, fa-l.

am 18 ani , abonamentul pe numele meu si vreau optiunea aia .

am facut cum scrie la ei pe site *100# , am dat Alege , Orange Young si dupa asta imi apare Oferta de Toamna mai departe nu am continuat ca poate-mi baga nush ce oferta pe care nu o vreau :/

#4
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
intra la oferta de toamna  si vezi ce apare ca nu se activeaza nimic de la sine.o sa iti spuna ce se activeaza, o sa te roage sa confirmi si abia apoi se activeaza.
daca apare optiune pe care o doresti, activeaz-o, daca nu apare, atunci spune-ne ce apare si vedem.

#5
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 20:38, said:

intra la oferta de toamna  si vezi ce apare ca nu se activeaza nimic de la sine.o sa iti spuna ce se activeaza, o sa te roage sa confirmi si abia apoi se activeaza.
daca apare optiune pe care o doresti, activeaz-o, daca nu apare, atunci spune-ne ce apare si vedem.

okey... mersi am dat mai departe si mi-am ales optiunea dorita.

acum sa calculez sa vad ca-mi cat imi vine de plata pe luna :D

cu abonamentul simplu imi vine 520 de mii :/

app ca sa dezactivez Optiunea cu Mesaje scrise 30 .. ce trebuie sa fac ? o pot dezactiva de acasa sau la orange shop ?

l.e mi-a zis ca o sa primesc un SMS de activare si de unde ca nu mi-au trimis nimic, sa mai trimit odata sau ?

Edited by pimpey, 03 January 2009 - 20:53.


#6
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
trebuie doar sa ai rabdare si te rog sa nu te apuci de vorbit pana nu vine sms-ul. nu poate dura o vesnicie :D
in privinta dezactivarii opt de 1e cu 30sms-uri fie apel la 411 fie in shop. dureaza mai putin in shop, asa ca daca ai drum, il recomand.

#7
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 20:58, said:

trebuie doar sa ai rabdare si te rog sa nu te apuci de vorbit pana nu vine sms-ul. nu poate dura o vesnicie :D
in privinta dezactivarii opt de 1e cu 30sms-uri fie apel la 411 fie in shop. dureaza mai putin in shop, asa ca daca ai drum, il recomand.

pai deja am de plata in plus x( , din nou omg

deci am un kkt de abonament de 10 euro :| si nu pot sa-l scot .. vorbesc minutele in 2 zile (abonament flexibil sau de familie nush) :|

#8
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
atunci musai vizita in shop, ca doar nu e batut in cuie tipul ala de abonament, sunt alternative.

#9
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 21:07, said:

atunci musai vizita in shop, ca doar nu e batut in cuie tipul ala de abonament, sunt alternative.

am fost la orange shop , mi-a zis acel omul de acolo ca nu pot sa fac nimic din cauza ca am 2 cartele , ori fac pe ambele carte 2 abonamente de 3,5 Euro , ori raman cu abonamentul de 10 euro si cu cateva zeci de minute :| , cred ca 100 in orange sau 60 nationale :( cred :D .

p.s tot nu am primit mesajul

Edited by pimpey, 03 January 2009 - 21:09.


#10
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
de cand ai numerele? cand au fost activate?

#11
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 21:23, said:

de cand ai numerele? cand au fost activate?

pai abonamentul asta cred ca -l am de 4 ani .

dar de 6 -7 luni mi-am facut un nou tip de abonament Flexibil sau family ca tot timpul uit de 10 euro

#12
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
s-a prelungit oferta curenta, mergi in shop si macar un nr(cel mai vechi) tot o sa poti sa il schimbi cu optiunile noi.
si macar ramane unul de 3e gol si celalalt cu minute mai multe. cine stie, poate poti sa le schimbi pe amandoua.

#13
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
eu vreau sa scap de o cartela si sa-mi pun pe cartela veche abonamentul de 3.5 euro

#14
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
te cred, dar tine cont de perioada contractuala ramasa pe numarul de care nu mai ai nevoie, de costuri in functie de ce schimbare alegi si mai ales de faptul ca noi vorbim aici degeaba si pe presupuse cat timp nu mergi in magazin pentru ceva concret, in functie de ce vrei, ce se poate si cat costa. asadar to the shop!

Edited by medley, 03 January 2009 - 21:39.


#15
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

View Postmedley, on Jan 3 2009, 21:39, said:

te cred, dar tine cont de perioada contractuala ramasa pe numarul de care nu mai ai nevoie, de costuri in functie de ce schimbare alegi si mai ales de faptul ca noi vorbim aici degeaba si pe presupuse cat timp nu mergi in magazin pentru ceva concret, in functie de ce vrei, ce se poate si cat costa. asadar to the shop!

okey . atunci ramane sa ma duc la orange shop si sa astept acel SMS .. care cred ca nu mai vine :/

#16
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Întrebare: în situația în care împlinești în luna „X” 24 ani iar ziua de naștere e pe 12 și ziua de facturare e pe 19, minutele din oferta de toamnă se „termină” pe 12 sau pe 19 în luna respectivă?
Logic ar fi pe 19, dar întreb să nu am surprize.
Mulțumesc.

#17
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 13.12.2006

View Posttzotzolyno, on Jan 3 2009, 22:49, said:

Întrebare: în situația în care împlinești în luna „X” 24 ani iar ziua de naștere e pe 12 și ziua de facturare e pe 19, minutele din oferta de toamnă se „termină” pe 12 sau pe 19 în luna respectivă?
Logic ar fi pe 19, dar întreb să nu am surprize.
Mulțumesc.
optiunea se dezactiveaza cand faci 24 ani? sau ramane in continuare pana la adanci batraneti?
uite ca asta n-am mai intrebat la shop....of, si in august fac 24

#18
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostVipeR85, on Jan 3 2009, 22:58, said:

optiunea se dezactiveaza cand faci 24 ani? sau ramane in continuare pana la adanci batraneti?
uite ca asta n-am mai intrebat la shop....of, si in august fac 24
Ar fi fost ok să fie până la adânci bătrâneți. Dar nu e așa. D'aia întreb.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate