Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Sfat achizitie masina

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007
pot sa confirm ce spune colegul undercoverbrother legat de astra h motor 1.4 benzina.
detin un exemplar din octombrie(cumparat de nou), am facut 12000 km pana in prezent fara probleme(doar parbrizul ciobit,dar asta e alta poveste).
cel mai mic consum extraurban obtinut a fost de 5% ,viteza legala(60 localitati - 100 afara) si singur in masina.
in bucuresti consumul este de 8% la o viteza medie de 28km/h(trafic lejer),iar consumul mediu pe ultimii 10800 km este 7.5%.
in concluzie...foarte multumit de  masina.

#38
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
consumul depinde mult si de stilul de condus: daca schimbi mai rar si urci in ture greu, da scoti consumul respectiv. Daca insa bagi piciorul tare si schimbi repede, atunci creste si consumul cu pana la vreo 2 litri/100km in oras.

#39
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007
perfect adevarat.eu doar am confirmat ce a spus undercoverbrother...masina se misca ok cu motorul de 1.4 si nu are un consum exagerat.
ca o paranteza...consumul pe care il scot de obicei in extraurban este de 7%(mers cu 80-90 localitati si 130 afara)

#40
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
lancerul clasic nu are nici o problema
am un coleg care are cu el 35.000 km si nimic nu a crapat
masina e frumoasa inaintru iar cei 98 cp sunt ok
per total eu as recomanda lancerul . totusi intra pe forum la mitsu si vezi daca sunt probleme cu aceasta varianta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate