Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Sursele Ateilor & Teistilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#91
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Post9a3ef6097, on Dec 26 2008, 19:02, said:

Nu sunt stupefiat si nu stiu ce argumente astepti.

Sarbautori bericite!! Si sarbatori fericite!!!! Craciun fericit!!! Hai sa fim seriosi Ubuntule umil! Doamne ajuta!

Edited by DayDreamer, 26 December 2008 - 19:08.


#92
N-B-A

N-B-A

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 14.06.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:29, said:

Vezi ca tre' sa ai peste 100 de kile....acum, de frumos stiu ca esti urat, te compatimesc, sper sa nu ''dau la rata cand te vad''....rezidule, am facut facultate in cluj 4 ani, tu te joci cu civintele, dar daca da Dumnezeu sa te prind o sa regreti...moimistule...sugaciule prost..lasa o adresa, wc-ule, sa vezi cum iti rup capu'-mizerius!!!


hahahahahahahahahahahahahah
cata religiozitate de sarbatori hahahahahahahahahaha
nu ma mira ca ai facut o facultate de 4 ani... sincer si asa mi se pare mult...  :lol: te-au invatat aia bine sa coci colacii??
sper sa nu dai la rate cand ma vezi... vezi ca sunt foarte urat.... mai urat decat avatarele mele...
calmeaza-te visatorule, ca-ti pocneste vreo vena in cap  :lol:  :lol: desi mai rau decat acum nu ai cum sa ajungi, am auzit ca dupa un atac cerebral ramai cu deficit mobil, si nu e bine, poate nu mai poti sa ma bati...
hai ca eu am o facultate de 6 ani... poti sa ma prinzi pana o termin daca te grabesti... da-te jos din incarcatorul cu fruca de la metro si vino... bate din usa in usa si ma vei gasi!

vezi ca nu sunt numai din cluj... stau peste tot prin tara... dar stii tu... "cauta si vei gasi" :)

Edited by N-B-A, 26 December 2008 - 19:11.


#93
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Ma voi vreti sa va bateti pt ceva ce nu exista...dumnezeu,dupa parerea mea va risipiti energia inutil

#94
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 17:08, said:

Ba seitan, tu mai ai tupeul sa te uiti in oglinda dupa ce vii cu texte de genul asta???
Acel text e declaratia de misiune a site-ului indicat de @itinerar.


View Postitinerar, on Dec 26 2008, 17:30, said:

Vă recomand tuturor celor ce sunteţi pe forum să vă uitaţi pe site-ul acesta. Când l-am văzut pe mine chiar ma întristat atât de mult că am plâns. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9nd0O-2r1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Văzându-L pe Prinţul vieţii, pe Creatorul nostru în aceste suferinţe, mi-am dat seama cât de vinovată sunt. El a luat preţul ce trebuia plătit de mine. Asta mi-a demonstrat încă o dată că Dumnezeu este DRAGOSTE. :thumbup:
Ai mai jos un link cu lista institutiilor de care ai nevoie, in functie de locul unde te afli :

http://www.studentie...urgie-u560.html

#95
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 19:00, said:

Probabil ca esti stupefiat daca iti zic ca am studiat informatica, dar asta am studiat...am avut si performante(olimpiade etc.)la limba romana, istorie etc...dar nu conteaza...astept argumetele tale...
Shape...ce faci tata???;)

Mai usor cu alcoolul.....ce frumos ca dupa 40 de zile de post si de vorbit frumos ti-ai dat arama pe fata.....:)

#96
metacristi

metacristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 26.08.2006

View PostDayDreamer, on Dec 16 2008, 16:45, said:

Atasez o carte, in 2 parti, din pacate nu este tradusa integral in limba romana, probabil ca se gaseste pe internet...In Romania-ne miscam mai incet :)...

Ne miscam atat de incet incat multi n-au auzit inca de faptul ca asazisul Creationism Stiintific (inclusiv Intelligent Design-ul) e considerat a fi pseudo-stiinta chiar si in 'patria' sa de origine USA (vezi cazul Kitzmiller v. Dover)...Nu as fi intervenit aici insa vazand siguranta dogmatica a unora cred ca e necesar sa spun cateva cuvinte in aparea valorilor Iluminismului. Da Teoria Evolutionista e o teorie insa in acelasi timp poate fi considerata si un fapt, realitatea e ca exista o multime de argumente pro Evolutie prin Selectie Naturala si nici un exemplu concludent de complexitate ireducibila (asta nu exclude posibilitatea ca o forma de teleologie sa fie acceptata de stiinta in viitor...daca vor exista suficiente ratiuni obiective desigur). Exista o literatura bogata in Occident (noi suntem in amortire, putini iau atitudine impotriva ingerintelor din ce in ce mai evidente ale Bisericii in Politica si Stiinta) cu privire la acest subiect si concluzia e doar una...supernaturalismul metodologic nu e (inca) stiinta si nici nu poate fi considerat a fi pe picior de egalitate cu naturalismul metodologic...  

http://ncseweb.org/n...-argumen-002994
http://www.tfn.org/s...t.pdf?docID=861
http://www.scribd.co...45802-philsci-2
Scientific American January 2009 (editie dedicata Teoriei Evolutiei)
documentarul lui Richard Dawkins 'The Genius of Charles Darwin' (era pe youtube acum vreo 2 luni)
http://www.cotidianu...smul-58419.html
http://www.adamford....thoutBounds.pdf

Edited by metacristi, 27 December 2008 - 01:07.


#97
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostN-B-A, on Dec 26 2008, 19:06, said:

hahahahahahahahahahahahahah
cata religiozitate de sarbatori hahahahahahahahahaha
nu ma mira ca ai facut o facultate de 4 ani... sincer si asa mi se pare mult...  :lol: te-au invatat aia bine sa coci colacii??
sper sa nu dai la rate cand ma vezi... vezi ca sunt foarte urat.... mai urat decat avatarele mele...
calmeaza-te visatorule, ca-ti pocneste vreo vena in cap  :lol:  :lol: desi mai rau decat acum nu ai cum sa ajungi, am auzit ca dupa un atac cerebral ramai cu deficit mobil, si nu e bine, poate nu mai poti sa ma bati...
hai ca eu am o facultate de 6 ani... poti sa ma prinzi pana o termin daca te grabesti... da-te jos din incarcatorul cu fruca de la metro si vino... bate din usa in usa si ma vei gasi!

vezi ca nu sunt numai din cluj... stau peste tot prin tara... dar stii tu... "cauta si vei gasi" :)

Hai sa fim seriosi si sa abordam forumul in mod amical!!! Mai glumeste omul! Era o gluma-chestia cu intalnirea din Cluj!Succes la facultate! Craciun fericit!

View PostSecuristu, on Dec 26 2008, 20:06, said:

Shape...ce faci tata???;)

Mai usor cu alcoolul.....ce frumos ca dupa 40 de zile de post si de vorbit frumos ti-ai dat arama pe fata.....:)


Nu's Shape. asta e, in principiu-am glumit, dar lasa ca si interlocutorii mei au vorbit urat de teism, in special de crestinism; cu scuzele de rigoare adresate tuturor-un sincer ''Craciun fericit''!!! Toate cele bune!

Edited by DayDreamer, 27 December 2008 - 01:23.


#98
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Post9a3ef6097, on Dec 23 2008, 20:10, said:

Robert Beckford, care e profesor universitar teolog la Universitatea Oxford Brooks are urmatoarele documentare pe care le-am gasit pe youtube:
Who wrote the Bible? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/suseKsLEWKo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Hidden history of Jesus [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hhef6wa2Mpc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Secrets of the 12 disciples [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hbR8Xwb07Cg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Primele doua filme pot fi gasite si pe torrente.

#99
N-B-A

N-B-A

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 14.06.2008

View PostDayDreamer, on Dec 27 2008, 01:22, said:

Hai sa fim seriosi si sa abordam forumul in mod amical!!! Mai glumeste omul! Era o gluma-chestia cu intalnirea din Cluj!Succes la facultate! Craciun fericit!

mersi :))))
stai linistit ca nu ma supar...  :lol:

sarbatori fericite!

#100
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006
LazyPawn indicase urmatorul documentar BBC Atheism - A Rough History of Disbelief. Sunt 3 episoade de o ora. Foarte interesant.
Poate fi gasit pe tor***ts.

#101
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006
Stenger V.J., God. The failed hypothesis. How science shows that god does not exist

Attached Files



#102
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Postain, on Feb 1 2009, 22:43, said:

LazyPawn indicase urmatorul documentar BBC Atheism - A Rough History of Disbelief. Sunt 3 episoade de o ora. Foarte interesant.
Poate fi gasit pe tor***ts.
De acelas autor (Jonathan Miller), sub egida BBC, ar mai fi:
The Atheism Tapes
continand 3 episoade de o ora continand interviuri cu Colin McGinn, Steven Weinberg, Arthur Miller, Richard Dawkins, Denys Turner si Daniel Dennett. Aceeasi sursa.

#103
gnothi

gnothi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.03.2009
activism? atavism?  :lol:

#104
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Postgnothi, on Mar 4 2009, 18:37, said:

activism? atavism?  :lol:
Nu, Shape, un -ism mai dureros. Rationalism.

#105
gnothi

gnothi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.03.2009

View Postain, on Mar 4 2009, 18:41, said:

Nu, Shape, un -ism mai dureros. Rationalism.
doar atât? credeam că e un istm...

#106
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

View PostDayDreamer, on Dec 15 2008, 22:47, said:

Despre excluderea teoriei evolutionismului din programa scolara din Romania.

Articol: Teoria lui Darwin a fost scoasa din programa elevilor romani.

Sursa:  http://www.descopera...elevilor-romani

normal ca a fost scoasa... pentru ca aia mici trebuie indobitociti de mici ... sa nu cumva sa gandeasca in altfel decat vrea statul...

#107
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postain, on Mar 4 2009, 18:36, said:

De acelas autor (Jonathan Miller), sub egida BBC, ar mai fi:
The Atheism Tapes
continand 3 episoade de o ora continand interviuri cu Colin McGinn, Steven Weinberg, Arthur Miller, Richard Dawkins, Denys Turner si Daniel Dennett. Aceeasi sursa.


   Oooops! Ia te uita...cui ii ziceam de...propaganda!
   Ain...d-asta-mi esti? :rolleyes:

#108
arpisz

arpisz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,896
  • Înscris: 25.04.2008

View PostFumatorul, on Mar 4 2009, 21:46, said:

Oooops! Ia te uita...cui ii ziceam de...propaganda!
   Ain...d-asta-mi esti? :rolleyes:
asa si ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate