Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

LAPTOP MSI VR603-T3225-159.99 LEI!

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Fratilor...nu e deloc ieftin laptopul asta, mai ales in conditiile in care nu ai GARANTIE ! :eek: pretul e doar "normal"...
Mai uitati-va si voi pe site-uri la preturi......shopmania.ro...price.ro.......si comparati, veti gasi destule calculatoare in pretul asta cu specificatii asemanatoare, ba chiar si cu windows cu licenta inclus...

#20
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
Cum sa nu ai garantie. Si inca 2 ani de zile. Daca in acest timp se defecteza si nu-l pot repara iti da altul sau iti returneaza banii. Eu am probleme cu un pixel mic, albastrui deschis, care a aparut dupa ceva ore de functionare. Mai are cineva problema asta? Daca nu inseamna ca sunt singurul ginionist. Nu stiu daca mi-l schimba deoarece eu l-am schimbat o data tot din cauza unui pixel.
In rest se misca bine. Am mai pus un Sniper-Art of Victory si LOTR-Return of the King care merg bine la setari maxime.
Doar ca la jocuri se cam incinge dincolo de 50 grade C.
La pretul asta nu gasesti cu Proc 2000Hz, HDD 250GB, video G45 +camera web si cititor carduri 3 in 1.
Crede-ma ca am invartiti toate magazinele locale si magazinele virtuale de specialitate.

Edited by nicub, 19 December 2008 - 11:33.


#21
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Mi-am luat si eu un VR603. Am pus Vista si a fost OK cu driverele existente pe CD.
Am trecut la XP am dezactivat AHCPI din bios am instalat XP, am pus driverele mai putin cel pentru camera web. Nu l-am gasit pe siteul MSI.
Voua va merge camera in XP? Cu ce drivere?
Bluetooth nu are, dar cred ca are un raport pret/performante f bun.
Poate are cineva driver XP  pentru webcam?

#22
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Buna. Tocmai am instalat Win XP Prof pe laptop. Am instalat driverele de pe site-ul MSI. Lucreaza bine.Am si eu un pixel cred ca defect , e alb.Dar nu ma deranjeaza. La Plus (in Botosani) cind l-am cumparat, am intrebat de garantie si mi-au spus ca nu au reprezentata pentru service si nici cine sa se ocupe de laptop in caz de defect si nu dau garantie, dar poate fi schimbat sau se returneaza banii. Nu prea as crede chestia cu returnatul banilor dar daca asa zic ei, asa o fi. Nu are bluetooth, are wireless ceea ce e mai bine, si mai si functioneaza. Deocamdata se comporta bine sper sa mearga asa si in continuare. Apropo are placa video Intel G4500 parca. Nu stiu ce device-uri ar putea fi utilizate pe portul PCI-e extern. Numai bine.

#23
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
Toate driverele le gasesti pe site-ul MSI adica  aici http://global.msi.co...mp;prod_no=1663
Ai acolo mai multe variante pentru BIOS, Firmware, Driver, Utility. La camera nu e driver separat. Pur si simplu e recunoscuta dupa ce instalezi celelalte drivere. Poti verifica cu yahoo messenger. Poti descarca de la utility, soft separat pt camera web pt XP sau Vista
Il instalezi si o sa te "vezi" pe desktop.
http://global.msi.co...mp;prod_no=1663
Si eu am o problema cu un pixel. Mie mi-au zis ca daca nu sunt multumit sa ma duc cu el dupa sarbatori ca-mi da altul sau banii inapoi.

#24
thor29b

thor29b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
Pana acum am constatat ca cei care au cumparat MSI-uri de la PLUS au probleme cu cate un pixel.
Sincer si eu am vrut sa-mi iau unul dar mi-au spus ca nu se face proba si am crezut ca e ceva necurat. Acum sunt sigur ca au pus in vanzare laptopuri cu defecte (mici) si daca au pretul mic asta pt ca sunt REFURBISHED. In concluzie are cineva laptop luat din PLUS fara pixeli defecti?

#25
simi_n22

simi_n22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.11.2006
Si eu am luat o bucata,si sunt foarte multumit,fara pixeli morti etc. Acum voi vreti MERCEDES cu banii de LOGAN......

#26
Danielmltr

Danielmltr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.04.2007
Am luat si eu exact in ziua in care a aparut. Totul imi place la el numai placa video nu. Este praf. Jocurile mai bune nu merg deloc. Intrati pe linku asta http://www.systemreq...referrer/srtest si vedeti care e componenta care trebuie schimbata. La toate jocurile e placa video dar nu inteleg ceva (sa dati si voi sa probati) De ex sa luam gta IV pe care il si am instalat acum in pc. dau la siteu ala imi zice ca nu trec minimum cu placa iar sub placa toate puterile ei sunt bune.Oare de ce. Cu placa asta nu se pot juca jocurile bune cel putin gta IV, Prince of persia (cel nou) far cry 2 etc....merg cu incetinitoru. N-ar fi problema de bani sa-mi iau alta placa dar problema cea mai nasoala e ca nu se poate schimba am scris tot pe softpedia si mi-a zis cineva ca nu se poate. Deci stie cineva vreo smecherie chiar nu se poate schimaba?
Despre laptop: In primu si in primu rand nu are nici un fel de pixel mort se aude perfect nu am nici un fel de probleme cu el. Cel care a aparut inainte l-am luat tot in prima zi cum a aparut si am fost foarte multimit de el pana l-am dat (doar 1150 lei) cam putin da merge. Si l-am luat pe asta din prima clipa am fost curios daca are cititor de card pentru ca daca nu avea trebuia sa iau unu pe usb (folosesc foarte mult cardurile) dupa aia am observat ditamai memoria de 2gb si ganditi-va ca se mai pot pune 2 gb in total 4gb zboara tot numai jocurile nu(fara placa video buna). Procesoru e intel pentium dual core t3200 pai al dinainte era amd sempron cata diferenta. Dupa sarbatori imi iau 2 gb ram si sa vad ce fac si placa aia video totusi eu nu cred ca nu se poate schimba. Sarbatori fericite si tot ce va doriti.

Edited by Danielmltr, 25 December 2008 - 02:19.


#27
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
O placa video integrata nu se poate inlocui, e un chip lipit pe placa de baza (PCB) si n-ai ce-i face.

#28
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Buna. Am cumparat laptopul VR603 MSI de la Plus. Am instalat XP-ul pe el si lucreaza perfect.Ce nu am reusit, a fost chestia cu AHCI. Am cautat pe Google diferite metode dar nu a mers niciuna. Din cei care au acest laptot a reusit careva sa instaleze AHCI si daca da, cum.
Multam mult si LA MULTI ANI la toti cei de pe forum.

#29
Danielmltr

Danielmltr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.04.2007

View PostTimeWriter, on Dec 25 2008, 23:31, said:

O placa video integrata nu se poate inlocui, e un chip lipit pe placa de baza (PCB) si n-ai ce-i face.
Nici sa ii adaug una in plus? si s-o folosesc pe aia noua? Si scuzati ca pun o intrebare poate tampita; Placi video pe usb exista?

#30
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Din cate stiu eu, ASUS cocheta cu ideea unei placi video pe USB, insa nu am mai auzit nimic de aparitia acestui produs pe piata... Incearca sa sapi pe net poate gasesti ceva concret.


Stima.

#31
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Buna. In primul rind vreu sa transmit la toti LA MULTI ANI si toate cele bune. Nu am reusit sa instalez cu AHCI activ winXP asa ca am instalat Win Vista Ultimate. Ruleaza neasteptat de bine cu Vista Ultimate. Drept sa spun nu credeam. Asa ca ramin cu Vista. Binenteles ca sa instalat cu AHCI activat fara probleme. Am facut si un update de BIOS. Pe site a aparut ultima versiune de BIOS 1.0D. Pe laptop era versiunea 1.0C. Totul e OK. Sper sa functioneze asa si in continuare. Cu stima.

Edited by casmir, 01 January 2009 - 19:27.


#32
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Orice placă video pe USB (chiar și nVidia 295 GTX) ar fi mai slabă chiar și decat acea placă integrată care o aveți voi acum ! Acest lucru se datoreaza vitezei foarte mici a interfeței USB, adică maxim 30 MB/s . O placă video performantă depașește 50 GB/s (da, am scris bine).
S-ar putea însă să existe alternative pe express card, însă nu merită să vă complicați, acele alternative sunt foarte scumpe (pot depăși până și prețul notebook-ului) și nu merita efortul.

Edited by TimeWriter, 03 January 2009 - 17:44.


#33
sheriffu

sheriffu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.12.2008

View Postcasmir, on Jan 1 2009, 19:25, said:

Buna. In primul rind vreu sa transmit la toti LA MULTI ANI si toate cele bune. Nu am reusit sa instalez cu AHCI activ winXP asa ca am instalat Win Vista Ultimate. Ruleaza neasteptat de bine cu Vista Ultimate. Drept sa spun nu credeam. Asa ca ramin cu Vista. Binenteles ca sa instalat cu AHCI activat fara probleme. Am facut si un update de BIOS. Pe site a aparut ultima versiune de BIOS 1.0D. Pe laptop era versiunea 1.0C. Totul e OK. Sper sa functioneze asa si in continuare. Cu stima.

eu stiu ca atunci cand am instalat XP, am intrat in bios, am dat disable la AHCI si asta a fost tot... acum merge OK... daca vreau sa instalez Vista trebuie sa fac invers... chiar sunt curios pana la urma cu s-ar comporta acest laptop si cu Vista pe 64. LA MULTI ANI! si un an plin de 'succesuri'

View PostDanielmltr, on Dec 25 2008, 01:57, said:

Am luat si eu exact in ziua in care a aparut. Totul imi place la el numai placa video nu. Este praf. Jocurile mai bune nu merg deloc. Intrati pe linku asta http://www.systemreq...referrer/srtest si vedeti care e componenta care trebuie schimbata. La toate jocurile e placa video dar nu inteleg ceva (sa dati si voi sa probati) De ex sa luam gta IV pe care il si am instalat acum in pc. dau la siteu ala imi zice ca nu trec minimum cu placa iar sub placa toate puterile ei sunt bune.Oare de ce. Cu placa asta nu se pot juca jocurile bune cel putin gta IV, Prince of persia (cel nou) far cry 2 etc....merg cu incetinitoru. N-ar fi problema de bani sa-mi iau alta placa dar problema cea mai nasoala e ca nu se poate schimba am scris tot pe softpedia si mi-a zis cineva ca nu se poate. Deci stie cineva vreo smecherie chiar nu se poate schimaba?
Despre laptop: In primu si in primu rand nu are nici un fel de pixel mort se aude perfect nu am nici un fel de probleme cu el. Cel care a aparut inainte l-am luat tot in prima zi cum a aparut si am fost foarte multimit de el pana l-am dat (doar 1150 lei) cam putin da merge. Si l-am luat pe asta din prima clipa am fost curios daca are cititor de card pentru ca daca nu avea trebuia sa iau unu pe usb (folosesc foarte mult cardurile) dupa aia am observat ditamai memoria de 2gb si ganditi-va ca se mai pot pune 2 gb in total 4gb zboara tot numai jocurile nu(fara placa video buna). Procesoru e intel pentium dual core t3200 pai al dinainte era amd sempron cata diferenta. Dupa sarbatori imi iau 2 gb ram si sa vad ce fac si placa aia video totusi eu nu cred ca nu se poate schimba. Sarbatori fericite si tot ce va doriti.

Pana la urma atunci cand cumparam un laptop ar trebui sa ne gandim la cel il folosim si ce stie sa faca de banii la care il achizitionam. Acest laptop nici nu stiu cat de original MSI este - cu toate am gasit driverele destul de repede fata de alti prieteni care au dat ceva bani pe To$iba. Ideea e ca asa cum am mai scris, si eu am fost tentat sa vad cam ce poate face. Si am ajuns la concluzia ca de farcry 2 nici nu incape vorba. O sa incerc si eu totusi un GTAsa pe care il tot joc la un calc mai vechi pe AGP cu un ati9600. Am incercat si 'crysis' care totusi se vede fata de 'grid' care nici in meniu nu intra. Un 'gost reacon aw' mi-a mers destul de bine si HL2. Eu zic ca e de ajuns. Si cred ca nu degeaba sunt laptopuri si la peste 30 mil, deci pret dublu. Asa ca cine vroia sa se joace pe acest laptop, cred ca mai bine isi cumpara un calculator. Ar mai fi multe de spus, dar eu zic ca la configuratia pe care o are, trebuie sa fie fiabil incat sa tina cativa ani. Bafta!

#34
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
LA 1600 ron face destule. Si pina la urma nu iei laptop ca sa joci jocuri pe el. Pentru asta sunt PC-urile. Laptopul e facut pentru cu totul altceva. Oricum cu Vista Ultimate se misca normal. Nu am probleme cu el. Sunt multumit la banii pe care i-am dat pe el.O sa incerc sa-i adaug inca 2G de ram. Am facut si update de bios.

#35
casmir

casmir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.03.2006
Buna. Uite ca am reusit sa instalez si win xp pe SATA pe laptop. Cu ajutorul NLite + driverele pentru ICH9M-E/M de pe site-ul INTEL. Lucreaza perfect , plus ca am reusit sa anulez activarea pentru window xp care trebuia facuta pina in 30 de zile de instalare. Am gasit pe internet cum se procedeaza, trebuiesc facute citeva mici modificari in registri. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3xnWDxXJERs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . O zi buna la toata lumea.

#36
zoli1966

zoli1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 07.07.2006
Am luat si eu astazi de la Plus un MSI VR-603, mi se pare o alegere buna.Caut de o luna un laptop, care sa-l folosesc mai ales pe wireless, dar la orice promotie stocul era epuizat. La Metro era un Fujitsu cam cu aceleasi parametri, fara webcam, procesor 2290 sau 2190?, la 1664 ron, dar n-am mai apucat. Am si eu o intrebare:Care dintre driverele wlan existente pe site-ul MSI e bun, ca sint trei.
Pixeli morti n-am, la garantie au spus, ca se schimba sau se dau banii, cea ce cred pentru ca anul trecut am luat un aparat de aer cond., de care nu eram multumit , si dupa o luna mi-au dat banii, dupa ce am spus ca e cam zgomotos. Nici nu s-au uitat la el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate