Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Universul Stargate

- - - - -
  • Please log in to reply
1366 replies to this topic

#55
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Bine ai venit dictator printre fanii Stargate  :D  :D  :D
Catre veverita ... ce pot sa spun eu ... vorba lu' Danubius "unii le place sa vada serialul la televizor" ... "n-o sa mai joace Richard Dean Anderson" ... cine a spus asta ? ... uite ce spun eu din cele 22 de episoade ale sezonului 9 RDA va juca cam 5 episoada, asa ca cade parerea ta in legaura cu fanii RDA ca nu vor mai viziona Stargate.

Edited by Nozavi, 17 April 2005 - 19:48.


#56
goa_uld

goa_uld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.04.2005
Salve. :D

Sunt si eu un mare admirator al seriilor Stargate. :coolspeak:  Insa , din pacate, datorita job-ului meu nu am prea apucat sa vad prea multe episoade.  Acuma mi-am facut rost de primele 4 serii , urmand sa le primesc si pe celelalte, si nu am subtitrarile aferente, in limba romana. :huh:
Stiti cumva de unde le pot lua?

Va multumesc .

#57
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Pai subtitrarile le poti gasi chiar aici la Softpedia da un searcher si vei gasi sigur ... daca nu cauta
Sper ca am fost de ajutor.

Edited by Celestin, 14 April 2005 - 00:51.


#58
goa_uld

goa_uld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.04.2005
Mersi mult Good Thor. :coolspeak:

Orice "Ceva" inseamna mai mult decat nimic.
Sunt sigur ca o sa ma ajute.

O zi buna.

#59
goa_uld

goa_uld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.04.2005
Good Thor, pagina este exceptionala numai ca, nu pot downloada (sau nu ma pricep?!) deoarece apare mesajul "Downloads are temporarily OFF-LINE. Changing servers."

#60
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004

goa_uld, on Apr 3 2005, 11:12, said:

Good Thor, pagina este exceptionala numai ca, nu pot downloada (sau nu ma pricep?!) deoarece apare mesajul "Downloads are temporarily OFF-LINE. Changing servers."

<{POST_SNAPBACK}>


Scuze ... dar sunt confuz ... unde apare acel mesaj ? "Downloads are temporarily OFF-LINE. Changing servers." ?

Oricum acel mesaj spune ca Serviciul de Download este inchis temporar ... motivul este ca se schimba serverul :death:

Edited by Good Thor, 03 April 2005 - 11:17.


#61
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
S'au terminat de 2 weeks. Saptamana trecuta s'a terminat si Galactica. Revin ambele Stargateuri in July, de Galactica nu stiu cand, dar probabil tot pe acolo. n'am inca listingurile din July pe televizor ca sa stiu daca SG1 e sau nu cu Ricky Dean in continuare sau nu. vom vedea.

#62
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Poate ma ajutatzi si pe mine...

Cum se numea rasa aia de alieni care a creat stargate-urile ??? Am lapsus... :)

Multumesc anticipat.

#63
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Anticiii din galaxia Pegasus ... nu este clarificat decat asta.

Pe urma aceasta tehnologia a inceput sa fie folosit de Goa'uld, Asgard, Nox, Tolan, Aschen ... majoritatea au facut cateva modificari cum ar fi formele stargate-urilor de exemplu Goa'uld au facut stargate-urile maronii din acel material Naguadah .. Tolan a facut stargate-ul din alt material de culoarea argintiului si mai subtirel ... asta sunt doar cateva exemple

Edited by Good Thor, 10 April 2005 - 17:19.


#64
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

Good Thor, on Apr 10 2005, 17:14, said:

Anticiii din galaxia Pegasus ... nu este clarificat decat asta.

Pe urma aceasta tehnologia a inceput sa fie folosit de Goa'uld, Asgard, Nox, Tolan, Aschen ... majoritatea au facut cateva modificari cum ar fi formele stargate-urilor de exemplu Goa'uld au facut stargate-urile maronii din acel material Naguadah .. Tolan a facut stargate-ul din alt material de culoarea argintiului si mai subtirel ... asta sunt doar cateva exemple

<{POST_SNAPBACK}>


:w00t: :surprise:

Asgard ma interesa... mersi

#65
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Mda ... nu Asgard a facut stargate-urile ... Anticii au facut ... vezi sa nu informezi gresit pe altii.

#66
teduro

teduro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 30.03.2004
Fratilor de cand va caut :coolspeak: , trei luni nu am mai accesat forumul asta. Mor dupa serialul asta da am lacune mari ca am vazut decat franturi de serii. Pe cand o intalnire, daca nu s-a discutat depre asa ceva propun una. Salutari!

Edited by teduro, 11 April 2005 - 17:25.


#67
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Comunitatea Poarta Stelara incearca sa organizeze o intalnire a fanilor Stargate ... unul dintre organizatori sunt eu :D ... pentru mai multe detalii contactati-ma. ;)

#68
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

Good Thor, on Apr 11 2005, 11:37, said:

Mda ... nu Asgard a facut stargate-urile ... Anticii au facut ... vezi sa nu informezi gresit pe altii.

<{POST_SNAPBACK}>


OK ms... da tot Asgard is baza  :D

#69
tzitza

tzitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 07.01.2004
vazut tot ce a iesit pina acum (SG-1 1-8 si SGA 1):coolspeak:
Bolnav dupa ele  :D
nu mai am rabdare pina in july
Aici, la tv, s-a terminat sg1 seria 8 si a inceput atlantis.
Pe dvd sunt seriile de la 1 la 7 si costa cam 70 AUD/serie. Luna asta apare si seria 8. Atlantis nu stiu.

Galactica nu imi place in mod deosebit, e la tv si daca il prind ma uit, dar nu stiu nici acum in ce zi este ca nu ma atrage asa rau ca sg.

#70
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Galactica e mult mai bine facut. Plus ca e interesant foc. iar felul in care e filmat ma termina. o singura chestie regret ca SciFi nu e in hd. abia ashtept sa reinceapa.

#71
alex

alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 18.02.2002

Good Thor, on Apr 11 2005, 17:27, said:

Comunitatea Poarta Stelara incearca sa organizeze o intalnire a fanilor Stargate ... unul dintre organizatori sunt eu :D ... pentru mai multe detalii contactati-ma. ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Da si tu mai multe detalii... unde, cand?  :coolspeak:

#72
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004

alex, on Apr 13 2005, 22:40, said:

Da si tu mai multe detalii... unde, cand?  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>



Momentan se stie ca va fi in parcul Cismigiu ( din Bucuresti ... am pus asta pentru cei care nu stiu unde este Cismigiul :death: ) ...  inca nu stiu cand va fi aceasta intalnire.

Cand se va stabili mai exact unde si cand se va da detalii la Poarta Stelara Forum

Adresa acestui forum este http://www.poartastelara.ro/forum/

Edited by Nozavi, 17 April 2005 - 19:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate