Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
989 replies to this topic

#847
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
dă-ți cu părerea despre ce ai văzut cu ochii tăi, e cel mai corect

#848
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,034
  • Înscris: 07.11.2006

View Postargentum, on 28 august 2015 - 06:12, said:

decembrie? mexic?
acasa? zapada?
daca tu spui ca pacificul e preferabil caraibelor, eu ce sa spun...

View Postrottweiler2007, on 28 august 2015 - 06:39, said:

merg în mexic de 8 ani și numai în decembrie, crăciun & revelion
am fost peste tot



View Postargentum, on 28 august 2015 - 16:40, said:

asta e opinia ta. eu am sa spun de ce nu merg la pacific.


Opiniile lui rottweiler 2007 sunt de luat in seama.si nu doar pentru America de Nord sau Caraibe.
Totusi n-am inteles ideea cu Cancun.
Am fost in decembrie 2013 intre 03 si 13 decembrie,am avut parte de 30 de grade constant in aer si apa?Apa a fost senzationala.Cu S mare.
cum nu sunt prea sperios din fire,am avut curajul sa ma duc pe cont propriu in dreapte si in stanga,doar cu sotia.Ce-o fi o fi.
N-am vazut gangsteri,n-am vazut criminali in schimb am vazut oameni asemenea noua care isi vedeau de treaba.
De asemenea,americanii de pe plaja (contrar parerilor) au fost extraordinari.Prietenosi,amabili,iubitori de copii si familie si in nici un caz nu au fost asa cum sunt descrisi de romanii infatuati:inculti,prosti si plini de ei.
Pe plaja am cunoscut o familie din Argentina.Sergio mi-a spus ca ei isi fac regulat concediile in Mexic si lucru interesant vis-a-vis de ceea ce spui rottweiler 2007,este faptul ca cea mai propice perioada pentru Mexic este decembrie.

ps.
Anul urmator (2014) am fost in R.Dominicana.
Tot ce pot sa spun,in comparatie cu Mexic,se rezuma la o singura fraza:bani aruncati.

#849
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
Si eu am fost in Cancun in decembrie...a fost fantastic, vreme exceptionala, apa perfecta, valuri mari....anul urmator niste prieteni s au ars....

#850
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Decembrie e luna friguroasa. Daca ai nimerit cald ai fostr norocos.ratele hotelurilor sunt la jumatate,e sfarsit de sezon de uragane,de asta vin multi localnici si latinos.incearca sa mergi cand e spring nbrake la americani sa Vezi cum se dubleaza pretul. Altfel decembrie nu e exact cea mai buna luna de mers in zona

Am fost in Dec si a fost ok pt mine, dar am avut max 24 grade. decat in zapada mai bine in nisip, dar doar sa stii la ce sa te astepti.

cea mai buna luna cred ca este martie.

Edited by argentum, 28 August 2015 - 21:24.


#851
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
eu am fost de două ori în zona cancun
prima oară am ajuns pe 25 dec 2007, au fost peste 30 grade pînă pe 29 dec, din 29 decembrie și pînă pe 4 ianuarie au fost 9 grade iarapoi vremea și-a revenit la peste 30 grade
a doua oară am ajuns pe 23 dec 2012, în prima seară am stat cu haine de toamnă pe noi (atenție, eu nu mi-s un tip friguros) iar în zilele care au urmat ziua erau maxim 25 grade, apa în piscină la GPK era sloi iar apa mării era așa ș-așa, eu am intrat dar prietenii mei nu, pt mine era ok

am citit că după ianuarie încolo vremea devine mai bună pt zona cancun

cea mai bună vreme a fost mereu la acapulco, ixtapa și huatulco, de la 30 grade în sus spre 45 grade la soare iar seara și noaptea cam 27 grade

nu-mi place să-mi dau cu părerea despre ceva nu am văzut și nu-mi place asta la nimeni

Edited by rottweiler2007, 29 August 2015 - 05:34.


#852
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ramaneti, va rog, la subiect, si lasati intepaturile !

#853
littleboy7

littleboy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.02.2013
Bună! Ne dorim o vacanta în yucatan în decembrie dar citind comentariile voastre nu mai sunt sigur:(
Pana la urma, se poate face plaja și baie la început de decembrie pe Riviera Maya?
Ce alte destinații ar fi mai potrivite (mai calduroase) pt aceasta luNa? Preferabil caraibe, dar merg și pe alte destinații. .Mulțumesc!

#854
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postlittleboy7, on 31 august 2015 - 07:03, said:

Bună! Ne dorim o vacanta în yucatan în decembrie dar citind comentariile voastre nu mai sunt sigur:(
Pana la urma, se poate face plaja și baie la început de decembrie pe Riviera Maya?
Ce alte destinații ar fi mai potrivite (mai calduroase) pt aceasta luNa? Preferabil caraibe, dar merg și pe alte destinații. .Mulțumesc!
așa cum ai putut citi mai sus, pe riviera maya se poate face baie în mare dacă ai noroc
deci ducîndu-te în decembrie pe riviera maya îți riști banii
vrei olinclusiv + baie în mare după 20 decembrie în mexic? alegi ixtapa sau huatulco
nu vrei olinclusiv dar vrei baie, alegi acapulco

despre alte zone caraibiene întreabă pe topicul acestora, aici e topicul de mexic

#855
littleboy7

littleboy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.02.2013
Mulțumesc! Ne dorim caraibe..și în prima jumătate de decembrie..de asta am întrebat axat pe Riviera Maya..;)

#856
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
daca vrei neaparat caraibe si iti pare frig pe riviera maya, lumea spune ca cel mai cald in decembrie, in caraibe ar fi holguin in cuba.

#857
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
A fost vreun cutremur care-a mutat Caraibele in Mexic (sau Mexicul in Caraibe) si nu stiu eu ?   :huh:
Daca nu, haideti sa luam Atlasul Geografic in brate si sa nu parasim incinta, OK ?

#858
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
nu prea inteleg. ce vrei sa spui? yucatan (riviera maya) e in caraibe

#859
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Si-ati inceput s-o luati spre Cuba.   :)

#860
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
o, si tu acum... doar s'a emis o opinie in contextul discutiei, nu se vrea deturnarea discutiei.

#861
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

View PostBarboso, on 31 august 2015 - 16:29, said:

A fost vreun cutremur care-a mutat Caraibele in Mexic (sau Mexicul in Caraibe) si nu stiu eu ?   Posted Image


Mexicul e in Caraibe si nu stii tu (sau nu stiai pana acu') Posted Image

Peninsula Yucatan are deschidere la marea Caraibilor. Nu doar Dominicana e in Caraibe.

Edited by AlexEn, 31 August 2015 - 18:46.


#862
littleboy7

littleboy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.02.2013
Am mai citit pe forumuri și am căutat cam cum e vremea în perioada respectiva și cred ca ar fi ok.problema e ca anul acesta e foarte multa sargasa on toata zona caraibelor:( (am citit și văzut poze).Mersi de răspunsuri.

#863
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
am fost in iunie si la GP era destula, dar angajatii isi faceau treaba (in ritmul locului) si tot curatau la ea. altfel, oricum aveai vreo 2-3 palme inaltime si cativa metri la mal, in functie de zi si ceva "calupuri" prin apa de de mai deranjau la inot. in general nu a fost ceva sa ma deranjeze nemaipomenit.
am fost in playa del carmen, da cu alte treburi si nu m'am mai dus la plaja sa vad cum e acolo, dar pe plaja la tulum am vorbit cu niste italience, ce stateau in playa si au venit pana la tulum (e destula distanta) ca sa aiba parte de o plaja buna. de pe internet am inteles ca au fost si zile in care aveai strat de cel putin jumatate de metru, intra piciorul zdravan.

#864
littleboy7

littleboy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.02.2013

View Postargentum, on 31 august 2015 - 21:55, said:

am fost in iunie si la GP era destula, dar angajatii isi faceau treaba (in ritmul locului) si tot curatau la ea. altfel, oricum aveai vreo 2-3 palme inaltime si cativa metri la mal, in functie de zi si ceva "calupuri" prin apa de de mai deranjau la inot. in general nu a fost ceva sa ma deranjeze nemaipomenit.
am fost in playa del carmen, da cu alte treburi si nu m'am mai dus la plaja sa vad cum e acolo, dar pe plaja la tulum am vorbit cu niste italience, ce stateau in playa si au venit pana la tulum (e destula distanta) ca sa aiba parte de o plaja buna. de pe internet am inteles ca au fost si zile in care aveai strat de cel putin jumatate de metru, intra piciorul zdravan.

:(Mulțumesc!
Nu suna prea bine..și din ce am citit nu se anunță schimbări prea curând.  E un risc sa merg așa și ajungând acolo sa fiu dezamagit. Mai studiez problema și poate mă reorientez pt anul acesta și las mexicul pt la anul.Mulțumesc pt răspunsuri! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate