Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
989 replies to this topic

#865
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 littleboy7, on 01 septembrie 2015 - 06:34, said:

:(Mulțumesc!
Nu suna prea bine..și din ce am citit nu se anunță schimbări prea curând.  E un risc sa merg așa și ajungând acolo sa fiu dezamagit. Mai studiez problema și poate mă reorientez pt anul acesta și las mexicul pt la anul.Mulțumesc pt răspunsuri! Posted Image

Crezi ca la anul va fi diferit in Mexic?Posted Image

#866
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
foarte posibil sa nu fie nici'o problema la anul. foarte posibil ca in cateva luni totul sa fie curat si la fel de posibil sa o mai tina un an. am inteles ca e ceva oarecum ciclic (din timp in timo, nu neaparat la un numar exact de ani), tine de temperatura apei, curenti etc si anul asta s'a dezvoltat mai mult iarba si a fost impinsa spre coasta. altfel, acolo ai parte de o apa turcoaz fara pic de probleme.
imi aduc aminte de vremuri cand se incarcau cu wole-le scoicile aduse la mal pe litoralul romanesc (o furtuna prin anii 80) si miroseau de numa numa, mai ales dupa ce se ridica soarele pe cer si le lua caldura.

#867
littleboy7

littleboy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.02.2013

 argentum, on 01 septembrie 2015 - 16:08, said:

foarte posibil sa nu fie nici'o problema la anul. foarte posibil ca in cateva luni totul sa fie curat si la fel de posibil sa o mai tina un an. am inteles ca e ceva oarecum ciclic (din timp in timo, nu neaparat la un numar exact de ani), tine de temperatura apei, curenti etc si anul asta s'a dezvoltat mai mult iarba si a fost impinsa spre coasta. altfel, acolo ai parte de o apa turcoaz fara pic de probleme.
imi aduc aminte de vremuri cand se incarcau cu wole-le scoicile aduse la mal pe litoralul romanesc (o furtuna prin anii 80) si miroseau de numa numa, mai ales dupa ce se ridica soarele pe cer si le lua caldura.

Exact! Și din acuza acestei incertitudini consider ca e mai bine sa nu risc acum ținānd cont ca alte destinații așteaptć:) mć voi reorienta.Mulțumesc de sfaturi!

#868
bodanelu

bodanelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 26.05.2004

 bodanelu, on 24 august 2015 - 20:35, said:

Ceva recomandari de unde sa cumpar o vacanta pentru mexic in ianuarie? Sau cand e momentul oportun sa caut?

Am experienta dominicana unde am cumparat bilete in ultimele minute la niste supre preturi. Asta pe site-urile/agentiile de afara. Ceva recomandari si pentru mexic?

Poate sa ma ajute cineva cu ce am intrebat mai sus?

#869
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
dă și tu un serci pă net și scrie așa: oferte mexic

aici nu avem voie să scriem nume de agenții de turism

#870
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
care e cea mai buna perioada a anului de mers in cancun ?multumesc mult!

#871
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 ramiz, on 10 septembrie 2015 - 13:38, said:

care e cea mai buna perioada a anului de mers in cancun ?multumesc mult!

după părerea mea, februarie - martie - aprilie

Edited by rottweiler2007, 10 September 2015 - 13:40.


#872
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 rottweiler2007, on 03 septembrie 2015 - 12:17, said:


aici nu avem voie să scriem nume de agenții de turism

De cand?Cum adica nu avem voie?Ce rost au atunci aceste discutii?

#873
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 adisz, on 11 septembrie 2015 - 14:39, said:


De cand?Cum adica nu avem voie?Ce rost au atunci aceste discutii?
știu că e greu să citești, dar ăsta e regulamentul forumului softpedia - http://forum.softped...ment-traveling/

#874
stefanhp

stefanhp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.01.2012
Salut! As vrea sa stiu cum este mai bine sa cumpar excursie pentru parcul Xcaret: de pe net sau de la intrare in parc? Voi ce pachet ati ales,cu masa inclusa sau fara,si la ce pret? Multumesc

#875
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Nu te grabi cu cumparatul de pe net.
Eu am cumparat excursiile de pe plaja.Pretul lor?A fost 40% din pretul agentiei de turism sau cam 75-80% din pretul de pe net.Si nu am apelat la o agentie dubioasa sau no name.
Pana la urma tu decizi.Dar si ce am amintit este o varianta de luat in seama.

Edited by adisz, 12 October 2015 - 08:01.


#876
stefanhp

stefanhp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.01.2012
Salut! Avem cazare in Xcaret Grand Occidental in Riviera Maya dar avem de gand sa mergem si in Playa del Carmen si pe plajele din Cancun. Stiti cumva daca este nevoie sa avem la noi pasapoartele pentru cand iesim din resort? Ar fi suficient sa avem buletinele in aceste zone? Eu as vrea sa las pasapoartele in seif la hotel sa fiu sigur ca nu se intampla ceva cu ele (pierdute/furate). Voi v-ati luat pasapoartele cu voi cand ati mers in excursiile organizate si neorganizate?

Edited by stefanhp, 21 October 2015 - 19:11.


#877
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 stefanhp, on 21 octombrie 2015 - 19:11, said:

Salut! Avem cazare in Xcaret Grand Occidental in Riviera Maya dar avem de gand sa mergem si in Playa del Carmen si pe plajele din Cancun. Stiti cumva daca este nevoie sa avem la noi pasapoartele pentru cand iesim din resort? Ar fi suficient sa avem buletinele in aceste zone? Eu as vrea sa las pasapoartele in seif la hotel sa fiu sigur ca nu se intampla ceva cu ele (pierdute/furate). Voi v-ati luat pasapoartele cu voi cand ati mers in excursiile organizate si neorganizate?

Cartea de identitate este egala cu zero in Mexic.Este nevoie de pasapoarte.Ca sa-ti dau un exemplu,la granita dintre doua regiuni (echivalentul judetelor la noi),exista un fel de vama si paza militarizata.Poate au chef de un control.Asta cand vei merge spre Chichen Itza.
Plajele sunt cam identice in aceea zona.
Ai impresia ca Mexic este o tara de hoti?Daca da,inseamna ca comentariile idioate si panicarde si-au atins telul in ceea ce te priveste.

#878
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 adisz, on 23 octombrie 2015 - 10:16, said:


Cartea de identitate este egala cu zero in Mexic.Este nevoie de pasapoarte.Ca sa-ti dau un exemplu,la granita dintre doua regiuni (echivalentul judetelor la noi),exista un fel de vama si paza militarizata.Poate au chef de un control.Asta cand vei merge spre Chichen Itza.
Plajele sunt cam identice in aceea zona.
Ai impresia ca Mexic este o tara de hoti?Daca da,inseamna ca comentariile idioate si panicarde si-au atins telul in ceea ce te priveste.

greșești! citește cu atenție! el vrea să circule prin mexic cu buletinul! deci nu cu cartea de identitate ci cu buletinul, o avea omul buletin d-ăla cu pagini

#879
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Ma bate gandul la o vacanta in America centrala. Nu am fost pana acum deci e cazul sa colorom harta si pe acolo. Cum nu ma intereseaza statul in resort, AI si altele de genul ce as vrea este sa inchiriem o masina si sa facem Mexic, Guatemala si Belize. Are cineva experienta cu un astfel de traseu?

#880
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Īn cīte luni?

#881
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

 mufa, on 10 iunie 2016 - 19:29, said:

Īn cīte luni?

Un pic sub o luna. Daca te referi la durata calatoriei.
La un traseu de genul asta ma gandeam dar pecont propriu cum am zis:

https://www.gadventu...adventure/3117/



#882
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
salutare oameni.

vreau sa merg in mexic ceva de genul 28.04 - 12.05. NU merg pentru plaja, este doar ceva secundar plaja.

este ok cu vremea / marea / aglomeratia? parca nu e sezon ploios atunci...

si unde sa stau? vad ca laudati GPK dar costa 3500 USD?!? pentru perioada aia...really?

recomandari alternative? de unde sa cumpar, cum sa cumpar?

multumesc in avans.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate