Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

ciuperca Kefir?

- - - - -
  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#109
timisoaratmro

timisoaratmro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.12.2007
Va salut,

sunt si eu din Timisoara.

Daca sunt "crescatori" de ciuperci prin Timisoara, va rog sa-mi dati de veste.


Multumesc.

#110
laviniaaissa

laviniaaissa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2010
Ma intereseaza si pe mine kefirul de apa. Sunt din Iasi. Multumesc

#111
zsoltfulop

zsoltfulop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.12.2010
Am si eu ciuperci de cristal - kefir de apa. Daca pot sa fiu de ajutorul cuiva atunci luati legatura cu mine prin adresa de email : [email protected] sau nr de tel. 0745984597

View Postcalutul, on 4th August 2010, 11:02, said:

Cauta pe www.chefir-bio.com poate gasesti ce te intereseaza....



Sunt din Reghin. Daca mai ai nevoie de ciuperci anuntama. E-mail: [email protected]

#112
alx_albu

alx_albu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2010

View Postnaturasiculoare, on 13th June 2007, 14:03, said:

Am eu ciuperca de kefir.
Ti-o pot pune la dispozitie.
Cine mi-a dat-o, mi-a spus ca este ciuperca caucaziana, dar - de fapt - este la fel ca si ciuperca tibetana oe care am cultivat-o in urma cu doi ani.
Este foarte important faptul ca nu este voie sa viznzi ciuperca de kefir ci numai sa o daruiesti.
Va aparea un artico saptamana viitoare referitor la acest aspect.

sora mea a dezvoltat niste tumori imense in cavitatea abdominala. Cineva ne.a spus despre kefir ca o metoda de incetinire a dezvoltarii tumorilor. M.ar interesa cum e cu ciuperca de apa. Laptele contine multe proteine animale si nu il recomanda in dieta cancerului.
Poti sa ma ajuti cu niste sfaturi si poate cu niste esantioane ca sa o crestem si noi cat se poate de repede?

Alx

#113
lgpassword

lgpassword

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2009
Buna, as dori si eu granule de chefir daca se poate :). Sunt din Cluj
Adresa de mail este [email protected]

#114
RomeoNica71

RomeoNica71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.06.2010
Cultiv ciuperca de lapte din decembrie si n-am avut reactii adverse cum se spune īn prospect.Cultivīnd doua portii,pentru mine si soacra-mea,am oferit cunoscutilor trei portii si urmeaza a patra.Sunt din Suceava  [email protected]

Edited by RomeoNica71, 20 January 2011 - 10:43.


#115
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 20.02.2010

Quote

Cineva ne.a spus despre kefir ca o metoda de incetinire a dezvoltarii tumorilor. M.ar interesa cum e cu ciuperca de apa. Laptele contine multe proteine animale si nu il recomanda in dieta cancerului.
Poti sa ma ajuti cu niste sfaturi si poate cu niste esantioane ca sa o crestem si noi cat se poate de repede?

Produsele de fermentatie lactica au efect benefic similar, indiferent ca este vorba despre rejuvelac, kefir, bors proaspat sau iaurt de ovaz.

#116
cristinagab

cristinagab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2011

View Postnaturasiculoare, on 13th June 2007, 14:03, said:

Am eu ciuperca de kefir.
Ti-o pot pune la dispozitie.
Cine mi-a dat-o, mi-a spus ca este ciuperca caucaziana, dar - de fapt - este la fel ca si ciuperca tibetana oe care am cultivat-o in urma cu doi ani.
Este foarte important faptul ca nu este voie sa viznzi ciuperca de kefir ci numai sa o daruiesti.
Va aparea un artico saptamana viitoare referitor la acest aspect.


#117
Locoboer

Locoboer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2011
Vand chefir de apa la un pret bun....pt mai multe detalii Tel:0749095406 sau email: [email protected]

#118
zsoltfulop

zsoltfulop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.12.2010
Am ciuperci de cristal - kefir de apa. Daca pot sa fiu de ajutorul cuiva atunci luati legatura cu mine prin adresa de email : [email protected] sau nr de tel. 0745984597
Cine nu stie kefirul este foarte sanatoasa si ajuta la combaterea tuturor bolilor inclusiv bolile cronice si colesterolul !!

#119
Kraftangel

Kraftangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2011
Si eu donez ciuperca de kefir. Se inmulteste cam in 2 saptamani. Trimit si pe posta. Doar expedierea sa mi-o achitati. Eu asa am primit-o. Am dat 10 ron, de la cineva din Constanta. Eu sunt din Rm.Valcea. Mi-a trimis-o intr-o sticla de 250 gr de plastic. Din aia de sana, cu lapte in ea si a ajuns f bine. e o idee pentru cei care sunt din orase diferite. Emailul meu este [email protected]

#120
zsoltfulop

zsoltfulop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.12.2010
Am ciuperci de cristal - kefir de apa. Daca pot sa fiu de ajutorul cuiva atunci luati legatura cu mine prin adresa de email : [email protected] sau nr de tel. 0745984597
Cine nu stie kefirul este foarte sanatoasa si ajuta la combaterea tuturor bolilor inclusiv bolile cronice si colesterolul !!

#121
Chantaris

Chantaris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2011
Caut de mult timp kefir de apa, dar il vreau de la cineva care doreste sa il doneze cu toata inima, sa nu se gasndeasaca la castig de pe urma lui. Asa este cel mai corect. Cel care la facut initial nu a cerut nici un ban pentru el. Acesta este punctul meu de vedere, nu vreau sa supar pe nimeni. Fiecare este liber sa faca ce doreste. Eu sunt din Bucuresti si as vrea sa il iau personal de la cel sau cea care este dispus sa doneze. Nu am incredere in sistemul de coletarie cand este vorba despre acest produs sensibil. Va multumesc.

#122
sakura_m

sakura_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.08.2010
StMihaela si timisoaratmro eu sunt din Timisoara si ofer granule de chefir. Trimiteti-mi email la [email protected] daca mai doriti. O zi buna si frumoasa tuturor.

#123
sakura_m

sakura_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.08.2010

View Postsakura_m, on 10th February 2011, 10:28, said:

StMihaela si timisoaratmro eu sunt din Timisoara si ofer granule de chefir. Trimiteti-mi email la [email protected] daca mai doriti. O zi buna si frumoasa tuturor.
cand am sus granule de chefir ma refeream la cel de lapte.  deci, ofer granule de chefir de lapte. scuze daca s-a inteles altceva

#124
alinutza79

alinutza79

    Miozotis

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,157
  • Înscris: 27.01.2011
Ma intereseaza si pe mine granule de kefir de lapte va rog sa ma contactati pe mail / ID mess  [email protected]

multumesc anticipat

#125
hindel

hindel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.11.2010
Am kefir de apa si pot dona periodic. Doar celor din Tg-Mures, deoarece nu am timp cu ambalatul, expedieri, etc... De asemenea pot dona si kefir de lapte si Kombucha. Tel. 0742132202, intre orele 20 -21 - Ioan.

#126
Chantaris

Chantaris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2011
Chiar nu are nimeni cristale japoneze sau kefir de apa in Bucuresti?...............O persoana dispusa sa ofere............

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate