Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Browser, Care este cel mai bun ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
821 replies to this topic

Poll: Browserul vostru preferat - Browserele voastre preferate (677 member(s) have cast votes)

Ce browser vi se pare cel mai bun pe sistemele Windows?

  1. Internet Explorer (60 votes [7.86%])

    Percentage of vote: 7.86%

  2. Opera (146 votes [19.13%])

    Percentage of vote: 19.13%

  3. Firefox (320 votes [41.94%])

    Percentage of vote: 41.94%

  4. Safari (11 votes [1.44%])

    Percentage of vote: 1.44%

  5. Chrome (217 votes [28.44%])

    Percentage of vote: 28.44%

  6. Altul (9 votes [1.18%])

    Percentage of vote: 1.18%

Vote

#19
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View Postprogy, on Nov 12 2008, 23:46, said:

Nope. Nu are "Paste and go" built in, iar daca filtrezi lista de bookmark-uri, nu-ti arata din ce folder face parte bookmark-ul gasit. Asta ca sa fac referire doar la maruntisuri legate de navigare.

Mai corecta mi se pare afirmatia ca fiecare are plusuri si minusuri.

P.S. Ia incearca un Acid si cu unul si cu celalalt si vezi daca-i peste Opera ...  ;)

Si cine foloseste bookmarks ? Paste and go ce face ? Opera are niste briz-briz-uri idoate dupa mine ....

#20
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Normal... Mozilla Firefox - pentru cunoscatori sau pasionatii de calculatoare, dar sincer va spun ca treaba sta altfel...
Ganditi-va cati utilizatori folosesc calculatorul doar de dragul de a asculta o muzica, a viziona un film, a juca un joc, a naviga pe Internet ??? Pe care... pur si simplu nu ii intereseaza partea de software (in general) atata timp cat sunt multumiti de ceea ce folosesc/au.
Nu ca as fi eu contra, dar am vazut useri care se incapataneaza sa se debaraseze de Internet Explorer (ca un exemplu) - bun sau prost conteaza ca "benzineste"   :boredlook:  :ack:

Va doresc un weekend cat mai placut.

#21
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
mozila, il folosesc de vreo 4 ani. am folosit si opera(foarte rapid, poate mai rapid ma mozila) dar vine gata preparat si nu imi convine

#22
c0re

c0re

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 06.02.2008
si eu tot pe mozilla merg   :)

#23
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003

View Postady_chesnoiu, on Nov 15 2008, 13:53, said:

Si cine foloseste bookmarks ? [...]
Cum adica? Te referi cumva la faptul ca e destul Smart Location Bar?

View Postady_chesnoiu, on Nov 15 2008, 13:53, said:

[...] Paste and go ce face ? [...]
Daca intr-o pagina ai gasit cateva link-uri doar scrise in text si trebuie sa le dai Copy, cand mergi apoi in Adress Bar, in loc sa dai Paste si apoi sa te duci sa apesi pe Go, dai direct "Paste and Go". E foarte faina chestia cand ai de facut de mai multe ori chestia asta. O extensie de firefox a dus si mai departe povestea: face autocopy in clipboard la textul selectat si apoi doar apesi pe un buton in toolbar ca sa faca Paste and Go. Practic, in loc de 4 actiuni in firefox-ul normal, ai doar doua actiuni in varianta cu Paste and Go: 1. Select text (si se face si autocopy), 2. Paste and Go si s-a incarcat pagina (sau ti-a cautat pe google daca ai dat asta in search engine bar)

View Postady_chesnoiu, on Nov 15 2008, 13:53, said:

[...] Opera are niste briz-briz-uri idoate dupa mine .... [...]
Agree. Eu unul nu pricep la ce-mi ajuta Speed Dial, daca tot am bookmark-ul pus in Personal Bar la indemana.

#24
thecodinggod

thecodinggod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.09.2008
Mozilla Firefox 3.
@offtopic:
Imi place mai mult pe XP, deoarece Firefox 3 pe XP are butoanele "Back si Forward" verzi, pe Vista fiind albastre.

#25
manide

manide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.10.2006

View Postproxxxy, on Nov 15 2008, 12:23, said:

exista ceva gen Ad-block pentru Opera?
 

Citeste...

#26
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
si internet explorer 7 are ***** si noscrist (just like firefox and the others)

#27
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Are daca instalezi o extensie.Ai dreptate,dar multa lume a cam ramas la nivelu  "...rulz IE sucks"E bun si IE-ul daca iti tii extensiile la zi la fel si versiunea de IE o ai la zi.

#28
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View Postprogy, on Nov 16 2008, 02:19, said:

Cum adica? Te referi cumva la faptul ca e destul Smart Location Bar?

Daca intr-o pagina ai gasit cateva link-uri doar scrise in text si trebuie sa le dai Copy, cand mergi apoi in Adress Bar, in loc sa dai Paste si apoi sa te duci sa apesi pe Go, dai direct "Paste and Go". E foarte faina chestia cand ai de facut de mai multe ori chestia asta. O extensie de firefox a dus si mai departe povestea: face autocopy in clipboard la textul selectat si apoi doar apesi pe un buton in toolbar ca sa faca Paste and Go. Practic, in loc de 4 actiuni in firefox-ul normal, ai doar doua actiuni in varianta cu Paste and Go: 1. Select text (si se face si autocopy), 2. Paste and Go si s-a incarcat pagina (sau ti-a cautat pe google daca ai dat asta in search engine bar)

Agree. Eu unul nu pricep la ce-mi ajuta Speed Dial, daca tot am bookmark-ul pus in Personal Bar la indemana.
Bun o optiune care te scoate cu cateva secunde libere ... Dar parca tot mai la indemana pare asa :

1. Selectezi apoi CTRL + C
2. CTRL + V in adress bar / Google
3. Enter si gata :D

#29
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003

View Postady_chesnoiu, on Nov 25 2008, 09:49, said:

Bun o optiune care te scoate cu cateva secunde libere ... Dar parca tot mai la indemana pare asa :

1. Selectezi apoi CTRL + C
2. CTRL + V in adress bar / Google
3. Enter si gata :D

Eee, vechiul stil: batranesc si sigur ... stiu eu ce zici ...  :P   Da nu-i valabil cand esti cu strudelul intr-o mana si ai de umblat repede prin pagini  :D

#30
andreea_sorina

andreea_sorina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2008
Eu am un "clasament" personal:

1. Mozilla Firefox
     Pros: Merge foarte repede, are un design atragator si permite vizualizarea pop-up fara a se restarta pagina.
     Cons: Inca nu am gasit.

2. Opera
     Pros: Merge bine, are si un pop-up blocker foarte eficient.
     Cons: Nu se prea descurca cu jocurile flash.

3. Google Chrome
     Pros: Design BETA, optiuni diverse.
     Cons: La fel ca si Opera...

4. Windows Internet Explorer
     Pros: Tinand cont ca e de la Microsoft (ma asteptam la mai bine)...Merge OK...
     Cons: Ma umple de erori banale. (exp. Internet Explorer has encountered a problem and needs to close.  :death: )

#31
RaZooR

RaZooR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 07.02.2007
Votez cu Firefox , free , multe addonuri/updates.

#32
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Deocamdata Mozilla Firefox.

#33
Krotal

Krotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 28.09.2008
Folosesc internet explorer 7,pentruca intilnesc programe care functioneaza doar cu internet explorer am renuntat la firefox,mi se pare mai practic mai ales internet explorer 8 cu google ! :rolleyes:

#34
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006
+1 mozilla

#35
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Depinde cu ce se obisnuieste omu... majoritatea cauta familiaritate in utilizare (ma refer la marea masa), asa ca celelalte caracteristici precum securitatea, functionalitatea, ergonomia sunt lasate pe planul 2.
Eu personal folosesc Firefox.

#36
eugene

eugene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 13.08.2005
...de multi ani am folosit K-Ninja iar de ceva timp KMLite care mi se pare ff rapid si are o multime de chestii foarte interesante, poate la fel ca ff si multe in plus

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate