Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

o linie ....

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
http://www.rmeurospo...earch/index.php

e o linie (se vede numai pe IE) intre header si restu, adica dupa flash..... :cursing:
pe Firefox nu se vede...   <_<

m-am uitat, nu am spatii sau alte balarii...

daca le vedeti voi sau imi explicati si mie de ce...mersi!
  :worthy:

#2
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004
<object style="MARGIN-BOTTOM: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; VERTICAL-ALIGN: 0px" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,29,0" height="152" width="776" align="bottom" border="0" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"><param name="movie" value="http://www.rmeurosport.com/site/search/0990_slice2.swf"><param name="quality" value="high"><embed src="http://www.rmeurosport.com/site/search/0990_slice2.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="776" height="152"></object></td>

Taie "VERTICAL-ALIGN: 0px" de la stilul tag-ului OBJECT ...
Also .. trece-ti sursa prin Tidy sau refa tot, ai o multime de balarii acolo, tag-uri neinchise...atribute aiurea etc, si foloseste-te de css daca tot stii ce e.
..zi-mi ca nu tu ai facut codul html ..  :ack:  :w00t:

Edited by Seinfeld, 17 January 2005 - 17:57.


#3
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
10x mate ! asta era beleaua :)  , nu nu am scris io codu, mi s-a dat un template deja facut....mersi de sfat!

#4
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004
Ce ai acolo bag seama ca e de pe template monster, in cazul ala te compatimesc ... :hug:

#5
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
ur right mate.....scriu aia cod cu picioarele...io nu stiu ce e in capul lor...bine am mai dat si peste unele frumoase dar sunt rare...

#6
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
pai cam asta e ... sunt templateuri grosolane , cu grafica cat casa si cod
fara CTC :D care costa cat cantitatea de grafice (casa , LoL!) ... si sunt
siteurile adevarate , html/css made , cod curat , siteuri cu stil , ieftine si
atragatoare :) . dar trebuie sa castige si "templatarii" din ceva , nu ? :)

#7
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004
@aolex - corect... dar unui "average user" care prefera un site rapid si sclipitor  putin ii pasa de standarde sau de CSS  sau ca site-ul va papa banda la greu hostului  doar pentru "acel frumos banner flash cu butoane ce clipesc si scot sunete".
Standardele web sunt  chestii utopice  :D

#8
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
asa am zis si io, ca nu e pt romaniashi siteurile astia si am zis la fel ca voi; las ca ei habar nu au si merge si asa; dar cand sa ma apuc de portfolio am luat-o razna dandu-mi seama ca trebuie sa le iau de la capat pe toate aproape sa le curatz si sper zic io sa le fac totusi xhtml nu? ;)

deci sfatul meu este daca tot va apucati de o treaba faceti-o bine chit ca mai stati un pic  mai mult.

R3spect!

pa!

#9
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004
So.. pana la urma ai refacut template-ul ? :drac:

#10
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
am rezolvat problema...dar nu am ajuns la el sa-l refac  :P

#11
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004
Heh.. :) vezi ca bannerul flash e pus FOARTE aiurea, de fapt contine INCA o varianta a template-ului in varianta flash, doar ca e acoperit de restul..  :w00t:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate