Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Cel mai ieftin procesor de credit carduri

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008
Buna, ma intereseaza sa vand 2 produse pe internet si vreau ca cel ce cumpara sa foloseasca carduri visa, mastercard, etc. Se exclud siteurile gen paypal care necesita ca cel ce cumpara sa se inregistreze. Siteul care imi ofera serviciul vreau sa nu perceapa comision lunar si de activare sau cel de activare sa fie foarte mic(pentru ca nu stiu daca o sa cumpere lumea ce vand eu si ar insemna bani aruncati pe taxa de activare si cea lunara).
Ok, cam asta vreau. Care ar fi cel mai ieftin site care ofera asa ceva? Mersi anticipat.

Edited by phockschann, 12 October 2008 - 18:06.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
2Checkout banuiesc.

Dar iti trebuie firma. Ti-ai face firma cand nu stii daca o sa cumpere lumea ce vinzi?

#3
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Daca produsele tale sunt digitale atunci sugerez Clickbank. Ai doar comision initial de activare si apoi nimic. Clientii pot sa cumpere prin card sau prin paypal fara sa se inregistreze. Nu-ti trebuie nici firma.

Edited by rickysyv, 12 October 2008 - 19:31.


#4
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postdon_dannielo, on Oct 12 2008, 19:09, said:

2Checkout banuiesc.

Dar iti trebuie firma. Ti-ai face firma cand nu stii daca o sa cumpere lumea ce vinzi?
am firma deja
2checkout ia 49 dolari la inregistrare
vand niste produse pentru sanatate
pana la cand gasesc o solutie ieftina ca lumea folosesc moneybookers. Protecția pentru returnarea plăților de 7.9% de la moneybookers vrea sa insemne ca daca cineva cumpara de 100 euro, pe langa 1.9 + 0.29 euro, mai imi ia si 7.9 euro pe care nu ii mai vad niciodata? Sau daca mi-i returneaza, cand mi-i returneaza?

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pai nu au si ei un FAQ ceva?

La 2CO e 5% si ti-i dau dupa 90 zile.

#6
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008
Deci nu gasesc nimic mai ieftin.

#7
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postphockschann, on Oct 13 2008, 00:55, said:

Deci nu gasesc nimic mai ieftin.
Era o intrebare de fapt: deci nu gasesc ceva mai ieftin ?

#8
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
epayment.ro ?

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postspe, on Oct 13 2008, 13:24, said:

epayment.ro ?
Cred ca glumesti. Peste 100 euro instalare, plus vreo 15 pe luna, plus comision din vanzari.

#10
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postdon_dannielo, on Oct 13 2008, 14:11, said:

Cred ca glumesti. Peste 100 euro instalare, plus vreo 15 pe luna, plus comision din vanzari.
Cei de la 2CO mi-au spus ca banii vin in fiecare saptamana, nu la 90 zile... Pana la urma cred ca aleg 2co. Altii mai rezonabili decat 5,5% nu sunt?

Am primit o oferta:"
Buna ziua,

Va prezentam valorile taxelor pentru implementarea platii online cu cardul pe site-ul dvs.

Valorile taxelor (fara TVA) practicate sunt:

q  Taxă de activare: 100lei / URL.

q  Abonament: 10 lei / lună / URL.

q  Taxa pe tranzacție incasată:  5 % din valoare tranzacționată (minim 1leu),

q  Taxa pe tranzacție returnată total 0% sau parțial 3% (minim 3lei in cazul refundului partial)

q  Taxa pentru reprezentare în cazurile de fraudă: 0lei / chargeback platit. Poate varia in functie de nivelul de chargeback

q  Fond blocat 0% (zero%) din valoarea tranzactiilor incasate in ultimele 3 luni. Poate varia in functie de nivelul de chargback

Transferul sumelor incasate se poate face lunar sau bilunar (negociabil, in functie de valorile tranzactionate).

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa ne contactati oricand pe email, yahoo (epsro) sau skype (epsro1).

O zi placuta,

Echipa EuPlatesc.ro

"

Am uitat: si sa accepte cardurile in lei. 2co se pare ca nu are in lista valutelor leul.

Edited by phockschann, 13 October 2008 - 13:43.


#11
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008
Cred ca ma opresc la euplatesc.ro , le-am zis deja sa imi trimita contractul sa il semnez.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postphockschann, on Oct 13 2008, 14:23, said:

Cei de la 2CO mi-au spus ca banii vin in fiecare saptamana, nu la 90 zile... Pana la urma cred ca aleg 2co. Altii mai rezonabili decat 5,5% nu sunt?
Eu am raspuns la intrebarea ta de mai sus, si anume ai intrebat cand se returneaza banii aia blocati pentru protectie.

Legat de Echipa EuPlatesc, nu stiu cum ai ajuns la dansii dar domeniul e cumparat in 2007 (deci copyright-ul e mincinos), firma conform mfinante.ro merge pe pierdere, CAEN-ul nu mai corespunde domeniului actual de activitate, si site-ul arata a template luat de pe net. Iar pagina asta, nu-i vad rostul (practic vorbind, nu fac vreo acuzatie).

Edited by don_dannielo, 13 October 2008 - 14:32.


#13
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
@don_dannielo  2CO iau deci $0.45 + 5.5% dintr-o tranzactie normala ? Nereturnabili adica. Si pe langa asta, daca vrei si "chargeback protection", te costa alti 5% pe care ti-i returneaza dupa 3 luni ?

Lucrezi cu ei? Cum se "descurca" pe relatia cu Romania ( cumparatori / vanzatori ) ? Multumesc de raspunsuri.

Spre deosebire de threadstarter, pe mine nu ma intereseaza numaidecat "cel mai ieftin procesor". De prea multe ori m-am convins ca (cel mai ) ieftin nu e ieftin degeaba.

#14
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postdon_dannielo, on Oct 13 2008, 15:22, said:

Eu am raspuns la intrebarea ta de mai sus, si anume ai intrebat cand se returneaza banii aia blocati pentru protectie.

Legat de Echipa EuPlatesc, nu stiu cum ai ajuns la dansii dar domeniul e cumparat in 2007 (deci copyright-ul e mincinos), firma conform mfinante.ro merge pe pierdere, CAEN-ul nu mai corespunde domeniului actual de activitate, si site-ul arata a template luat de pe net. Iar pagina asta, nu-i vad rostul (practic vorbind, nu fac vreo acuzatie).
m-ai facut sa ma gandesc mai serios...
care ar fi o alternativa atunci la fel de rezonabila ?

#15
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
paypal accepta plati si de la cei care nu au cont la ei

#16
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postretele, on Oct 13 2008, 23:39, said:

paypal accepta plati si de la cei care nu au cont la ei
sigur ? Unde scrie asta ? Da-mi te rog un link. Deci oricine poate cumpara prin paypal la fel cum cumpara prin epayment.ro?

Edited by phockschann, 14 October 2008 - 02:46.


#17
phockschann

phockschann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.10.2008

View Postphockschann, on Oct 14 2008, 03:35, said:

sigur ? Unde scrie asta ? Da-mi te rog un link. Deci oricine poate cumpara prin paypal la fel cum cumpara prin epayment.ro?
M-am uitat la demo-ul de la paypal si intradevar spune ca cumparatorii nu au nevoie de cont paypal pt a plati. La moneybookers e la fel ? Pt ca au comisioane si mai mici.

#18
tu_bizon

tu_bizon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.10.2008

View Postphockschann, on Oct 14 2008, 04:14, said:

Pt ca au comisioane si mai mici.
Esti sigur?
Sigur nu compari platile PayPal -> PayPal cu MoneyBookers -> MoneyBookers in loc de a compara Card -> PayPal cu Card -> MoneyBookers?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate