Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Fisiere audio ".dvf" (reportofon digital Sony ICD-U 60)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
asortex

asortex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 06.10.2008
Am cumparat la mana a doua un reportofon digital Sony ICD-U 60 si am facut un test de inregistrare. Problema este ca la copierea in calculator, fisierele inregistrate audio, prin microfon, imi apar cu extensia .dvf , desi pe reportofon scrie ca inregistreaza in format mp3. Probabil ".dvf" este un sistem de codare a fisierelor de catre Sony.
Daca ascult inregistrarile pe reportofon e ok insa in momentul in care le transfer in calculator, desi mi se copiaza cu extensia .dvf , cand incerc sa la ascult primesc raspunsul ca fisierele sunt "corupte" sau inaccesibile si sa selectez un alt program de pe calculator sau de pe web. Nu gasesc nici un programel free. Presupun ca persoana de la care l-am cumparat, din greseala, a sters programul care convertea fisierele audio in mp3.
Am mai incercat sa pun fisiere text in format mp3 pe reportofon iar acesta accepta. Va rog spuneti-mi ce program sa iau de pe net si sa-l instalez in reportofon (asta in care reportofonul accepta instalarea programului.)

Va rog spuneti-mi cum sa fac ca in momentul postarii , subiectul sa apara ca "New Post". Am observat ca simbolul "mapa" sau "geanta"  din fata postarii subiectului apare cu albastru deschis si nu cu albastru inchis cum ar fi normal la noile postari. Si nici simbolul "fisier" nu apare in fata postarii subiectului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate