Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 

Dacia

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008

View Postextasy_cristU, on Oct 2 2008, 14:07, said:

Mdea.....ai tras o concluzie de cacao....se mai intampla si bancilor sa le pice serverele dar bineinteles ca daca era vorba despre alta marca treceam cu vederea.Se mai intampla!!!Ceea ce este inadmisibil este cat dureaza aceasta "pana",sunt de acord sa fiti nemultumiti dar sa zici ca e masina de cacao pentru ca le-a picat sistemul e penibil.

Cine vrea masina noua in 10k euro isi i-a Logan....e atat de greu de inteles de ce se orienteaza unii spre dacia?

asta nu inseamna ca iubesc bancile...defapt ma doare undeva de sistemele lor si la banci , si la Dacia si unde vrei tu...la mine la dealer BMW nu ne a picat niciodata nici un sistem...daca ne pica cred ca e sefu cu pistolu in mana dupa aia de la IT.

pe client nu il intereseaza sistemul dealerului , defapt e ultimul lucru la care se gandeste mai ales cand are banii cash...

deci ce vb tu e cacao...nu vad de ce ai lua partea dealerului sau a bancii...tu ai bani , vrei sa cumperi ce te mai doare de problemele alora...


eu in locul colegului as merge in oras vecin sau la urmatorul dacia si as lua de acolo si apoi m as plimba cu ea prin fata nesimtitilor care nu au sistemul bun si le as spune ca si au pierdut comisionul...


cat de masina nu mai spun nimic...

#20
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,007
  • Înscris: 06.04.2007
Pai la BMW nici n-are de ce sa pice sitemul la o masina pe zi vanzare.  :rolleyes:
Plus de asta, ar fi un semn de neseriozitate pt BMW ''gemacht in Deutschland''.
La Dacia e ok, ca e RO.

#21
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Daca e ok sa vanda la cei care considera ca merge si asa. Masini se gasesc destule si nu iti pune nimeni pistolul la cap. Nu vor sa vanda, mergi la altul. Nu o sa stau sa ma milogesc dupa ei.

#22
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postsupramax, on Oct 3 2008, 09:13, said:

...la mine la dealer BMW nu ne a picat niciodata nici un sistem...daca ne pica cred ca e sefu cu pistolu in mana dupa aia de la IT.
[...]
cat de masina nu mai spun nimic...
Ce-mi plac mie cei care traiesc in lumi paralele ...


Materium, cata influenta ai asupra persoanei ? Poti s-o faci sa se razgandeasca ?

#23
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Destula, dar nu vad ce legatura are cu topicul.

#24
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Aham, gata m-am lamurit. Si in legatura cu loganul, tot tu ai sfatuit-o ?

#25
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008

View Postsupramax, on Oct 3 2008, 09:13, said:

asta nu inseamna ca iubesc bancile...defapt ma doare undeva de sistemele lor si la banci , si la Dacia si unde vrei tu...la mine la dealer BMW nu ne a picat niciodata nici un sistem...daca ne pica cred ca e sefu cu pistolu in mana dupa aia de la IT.

pe client nu il intereseaza sistemul dealerului , defapt e ultimul lucru la care se gandeste mai ales cand are banii cash...

deci ce vb tu e cacao...nu vad de ce ai lua partea dealerului sau a bancii...tu ai bani , vrei sa cumperi ce te mai doare de problemele alora...


eu in locul colegului as merge in oras vecin sau la urmatorul dacia si as lua de acolo si apoi m as plimba cu ea prin fata nesimtitilor care nu au sistemul bun si le as spune ca si au pierdut comisionul...


cat de masina nu mai spun nimic...
Nu m-ai inteles.La primul post pe acest topic nu am fost de acord cu afirmatia colegului cum ca e masina praf ca le-a picat sistemul dealerului?!?Nu are nimic de a face una cu alta si de aceea am afirmat ca nu era vorba deloc despre masina intrucat cel care a deschis topicul s-a dus sa o cumpere,era vorba despre neseriozitatea personalului si greseli stupide care intr-un final duc la pierderi ale dealerului.
Putin ma intereseaza ca pierd aia in schimb ce ma intereseaza este cresterea calitatii serviciilor umane care la noi in anumite domenii si datorita unor specimene capata un renume prost.
Sper ca intelegi ca este o discutie despre servicii si nu despre marca/model in sine. :bouncey:

#26
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postcristi.r, on Oct 4 2008, 08:46, said:

Aham, gata m-am lamurit. Si in legatura cu loganul, tot tu ai sfatuit-o ?

Pai vroia Sandero nu Logan, asa ceva are de la firma isi dorea ceva mai mic si asemanator, dat fiind ca altceva nu a condus. A fost hotararea ei, bazata si pe puterea financiara pe care o are. Si iar nu inteleg cum se leaga nelamuririle tale cu topicul.

#27
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
asta este.. daca dealerul ala e cretin.. pacat ca nu ati incercat la alt dealer , sa vedeti daca nu puteti sa o luati din alta parte

#28
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Pai am incercat, same shit, retea cazuta in toata tara. Si de aici marea mea mirare. O saptamana?! WTF!

Ah! La momentul actual chiar nu stiu in ce stadiu se mai afla.

Edited by Materium, 04 October 2008 - 15:38.


#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
atunci aia de la Dacia is cretini :lol: cum dracu sa lasi o saptamana reteaua de vanzari cazuta? Eu dupa una ca asta as fi concediat pe cei responsabili...

#30
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
dupa cum spuneam , e penibil si e lipsa de respect...

cu toate ca exista posibilitatea sa fie din cauza bancilor toata treaba...lipsa de licriditati la credite afecteaza si in Romania...;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate