Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Filtrare acces extern

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Salutare!
nu stiu daca e bine unde postez, dar am urmatoarea problema
La accesarea site-ului www.pejo.ro instant sunt blocat din cauza filtrarii de catre Astral. Am inteles ca sunt filtrari automate. Nu stiu eu prea multe, dar nu vad sau nu stiu ce se intampla de apare aceasta imagine de flood pt routere. Filtrarea nu se face in .ro ci in state.
Multumesc

Edited by morogan, 03 January 2005 - 22:58.


#2
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Am mai aflat unele.. Se pare ca Astral (de fapt externu' lor) filtreaza daca vin multe pachete in un anumit interval de timp, asta indiferent de marimea pachetelor. Asadar logic sau nu, ma blocheaza. :(  :death:

#3
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

morogan, on Jan 3 2005, 23:58, said:

Am mai aflat unele.. Se pare ca Astral (de fapt externu' lor) filtreaza daca vin multe pachete in un anumit interval de timp, asta indiferent de marimea pachetelor. Asadar logic sau nu, ma blocheaza. :(  :death:

<{POST_SNAPBACK}>



eu am net de la astral, am intrat acum pe www.pejo.ro, vad ca e un forum, in mod normal n-ar avea de ce sa te filtreze. filtru' de flood se pune daca timp de vreun minut jumate se primesc/trimit foarte multe pachete iar adresa ta de IP este sursa sau destinatie a pachetelor in cauza. navigatul pe un forum nu genereaza un astfel de comportament. vezi sa nu ai cumva virusi sau vreun prieten "bun" care nu te vrea pe forumul cu pricina si ti-a aflat adresa de IP.

#4
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
S-a modificat script-ul forumului si acum nu mai sunt probleme, deasta iti merge, de altfel ca si mie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate