Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Euro Disney Paris

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#73
Omis

Omis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.05.2009

View Postmandragora, on 11th March 2010, 13:13, said:

Am revenit luni 08.03 de la Disneyland,

Ma bucur ca excursia ta a fost OK. Cum a fost vremea? Dupa cate vad pe site-ul lor, daca mai aveai rabdare cateva saptamani vedeai si cele 3 noi atractii

#74
mpetrescu

mpetrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.12.2009
Salut, va rog sa postati si voi linkul de pe site-ul FNAC. unde se gasesc biletele, pt ca nu prea ma descurc.    Multumesc

#75
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009
Am o prietena care a fost la Disneyland si a fost foarte incantata. Din cate am aflat de la ea, cele mai rentabile, dar si ok hoteluri sunt Santa Fe 2* (imita atmosfera New Mexico - alegerea cea mai buna daca vrei un loc decent pentru cazare si ai un buget limitat), Cheyenne 2* (imita atmosfera vestului salbatic - daca as avea un copil, eu aici m-as duce!). Toate hotelurile astea sunt in parc, faceti cam 10 minute cu shuttle-ul pana in parc (este gratuit).
Din cate stiu eu, Disneyland nu are "sezon" :D. La ei este mereu sezon. De regula, ai "sanse" sa nu mai prinzi cazare la un hotel din parc in perioada vacantelor copiilor.
Daca n-ai copii si vrei totusi sa mergi (ca prietena mea), cel mai bine este sa te orientezi spre o perioada in care copii sunt la scoala, sa optezi pentru un hotel de 2* si evident, sa vanezi orice oferta speciala :D.

#76
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010

View Postmpetrescu, on 19th March 2010, 08:45, said:

Salut, va rog sa postati si voi linkul de pe site-ul FNAC. unde se gasesc biletele, pt ca nu prea ma descurc.    Multumesc

Uite aici:

http://www.fnacspect...#a1269022326397

#77
Dabator

Dabator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.07.2007
Uraaa!!! Au aparut biletele de tip "francilien" (preturi mai bune dar cu rezervare ferma pe o anumita data) intre 02/04/2010 au 30/06/2010. Credeam ca nu mai apar odata. Costa 29 EUR in cursul saptamanii si 40 in week-end. Eu mi-am facut rezervare deja. Cel mai bine de ridicat de la magazinul FNC de pe Champs Elysees - au program zilnic pana la 23:45.

#78
danamocanu

danamocanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.02.2010

View PostDabator, on 22nd March 2010, 20:39, said:

Uraaa!!! Au aparut biletele de tip "francilien" (preturi mai bune dar cu rezervare ferma pe o anumita data) intre 02/04/2010 au 30/06/2010. Credeam ca nu mai apar odata. Costa 29 EUR in cursul saptamanii si 40 in week-end. Eu mi-am facut rezervare deja. Cel mai bine de ridicat de la magazinul FNC de pe Champs Elysees - au program zilnic pana la 23:45.
te rog, spune-mi si mie cum trebuie procedat. noi (2 adulti +1 copil 11 ani) suntem in paris intre 24iunie si 1 iulie.mi-ar conveni luni, 28 iunie daca as sti ca sunt biletele mai ieftine pentru disney. poate doar pentru parc, sau ... ce presupune rezervarea? multumesc mult.

#79
iulian_ivascu

iulian_ivascu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.05.2009

View PostDabator, on 22nd March 2010, 20:39, said:

Uraaa!!! Au aparut biletele de tip "francilien" (preturi mai bune dar cu rezervare ferma pe o anumita data) intre 02/04/2010 au 30/06/2010. Credeam ca nu mai apar odata. Costa 29 EUR in cursul saptamanii si 40 in week-end. Eu mi-am facut rezervare deja. Cel mai bine de ridicat de la magazinul FNC de pe Champs Elysees - au program zilnic pana la 23:45.
Mi-am facut si eu rezervare pe FNAC pentru data de 17 iunie la 29 euro. Am primit si e-mail de confirmare, banii i-au oprit de pe card. Trebuie sa mai primesc ceva de la ei? Am citit ca merg la un sediu FNAC cu cardul de pe care s-a facut plata si C.I. si ridic biletele.

#80
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010
As avea nevoie de un sfat de la cunoscatori, va rog: o sa ajung la Disney pe 9 sau 10 iunie, ma sfatuiti sa iau bilete pentru ambele parcuri sau doar pentru 1? Mentionez ca suntem 2 adulti. Oare in acea perioada o fi aglomerat, reusim sa vedem totul in doar 1 zi? Am citit cele scrise de alti colegi de forum cum ca anul trecut au reusit sa ajunga la toate atractiile fara probleme. Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare e aglomeratia....

#81
Omis

Omis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.05.2009
In cursul saptamanii aglomeratia este mai mica, dar ea exista. Dand la o parte atractiile pentru copii raman atractiile cu adrenalina (pentru adulti). Dar si asa intr-o singura zi nu puteti sa le parcurgeti pe toate din cele doua parcuri.

#82
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010
Multumesc Omis, cam asta era si alegerea mea iar pana la urma trebuie sa mai am motiv pentru a reveni la Paris si a doua, a treia oara...

#83
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
Daca iau biletul direct la fnac, cand ajung, fara rezervare, nu ma costa ceva mai ieftin decat ar fi oricum biletul?

#84
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View Postscotty, on 12th March 2010, 00:34, said:

Pentru cei care merg la Disneyland, cat si pentru cei care vor sa viziteze Parisul eu recomand Marriott Village. Este un complex de case, cu living si bucatarie la parter si 2 camere la etaj, totul de super calitate la super pret: 169 Euro/noapte. Pot locui pana la 6 pers, deci pretul ar fi de 28 Euro/pers. Si una e sa stai intr-o camera de hotel si alta sa stai intr-o casa, sa iei micul dejun in curte. Se face curatenie in fiecare zi. Exista un autobuz care duce clientii la Disneyland unde este si gara spre Paris. Pana la Disneyland faci 5 min cu acel autobuz si pana in centrul Parisului 35 min cu trenul  (care este si metrou in acelasi timp). Am atasat niste poze. Daca cineva mai doreste alte informatii, le ofer cu placere...


Am accesat site-ul Mariot. Pare foarte bun.
Care ar fi repartizarea pentru 2 familii (4 adulti si 3 copii pana in 6 ani)?
Cat costa autobuzul pana la Disneyland?

Iti multumesc anticipat.

#85
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View Postraluca2005, on 27th March 2010, 11:14, said:

Daca iau biletul direct la fnac, cand ajung, fara rezervare, nu ma costa ceva mai ieftin decat ar fi oricum biletul?

din cate stiu eu nu, daca esti atenta vei observa pe sait fnac ca poti lua bilet doar cu minim 5 zile inainte , nu poti lua azi pt azi sau maine. acesta e un avantaj pt ei ca stiu la ce sa se astepte si un dejavantaj/avantaj pt cumparator fiindca depinde de ziua programata/pret mic.

#86
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View PostIahimardna, on 11th April 2010, 17:09, said:

Am accesat site-ul Mariot. Pare foarte bun.
Care ar fi repartizarea pentru 2 familii (4 adulti si 3 copii pana in 6 ani)?
Cat costa autobuzul pana la Disneyland?

Iti multumesc anticipat.

Ce-ati zice sa fie gratuit?

#87
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View Posto_dor, on 12th April 2010, 18:18, said:

Ce-ati zice sa fie gratuit?

Nu m-as intrista/supara.

View Posto_dor, on 12th April 2010, 18:18, said:

Ce-ati zice sa fie gratuit?

Avand in vedere ca pretul unei 'camere' pentru maxim 6 persoane este in jur de 169 EUR, intrebam cum am putea repartiza 2 familii (2 adulti + 1 copil, 2 adulti + 2 copii)?
- intr-o camera de 6? este permis
- sau in doua camere (2 * 169 EUR)?

Va multumesc inca o data.

#88
danamocanu

danamocanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.02.2010

View Postiulian_ivascu, on 25th March 2010, 14:10, said:

Mi-am facut si eu rezervare pe FNAC pentru data de 17 iunie la 29 euro. Am primit si e-mail de confirmare, banii i-au oprit de pe card. Trebuie sa mai primesc ceva de la ei? Am citit ca merg la un sediu FNAC cu cardul de pe care s-a facut plata si C.I. si ridic biletele.
spune-mi te rog ce fel de card ai folosit. eu am card de salariu BRD maestro. e ok sau trebuie un anumit tip de card international. multumesc

#89
scotty

scotty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.08.2005

View PostIahimardna, on 13th April 2010, 09:41, said:

Nu m-as intrista/supara.



Avand in vedere ca pretul unei 'camere' pentru maxim 6 persoane este in jur de 169 EUR, intrebam cum am putea repartiza 2 familii (2 adulti + 1 copil, 2 adulti + 2 copii)?
- intr-o camera de 6? este permis
- sau in doua camere (2 * 169 EUR)?

Va multumesc inca o data.

Transportul la (si de la) Disneyland este gratuit. Trebuie intrebat la receptie orarul.

O casa Marriott are 2 camere la etaj cu paturi matrimoniale si o canapea extensibila in living. Banuiesc ca pentru un copil se poate inchiria un pat pliant. Ar fi bine sa le trimiteti un mail si sa-i intrebati pretul.

#90
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007
<Iahimardna> si <scotty>: Eu nu as intreba cat costa, lasati sa va spuna ei pretul (daca exista asa ceva).
Le-as adresa rugamintea de a ma ajuta cu un sfat... chiar intrebarea dumneavoastra. Politica complexului (sa nu spun hotelului) este gratuitatea pentru copii, asa ca sunt convins ca vor gasi o solutie pentru dumneavoastra.

M-am gandit eu ca nu veti suferi daca autobuzul estre gratis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate