Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Metode de contraceptie

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Se pun si trabucele din foi de piele? :w00t:

#20
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Fugi de calendar cat poti. m-am ars odata si de atunci pilula si caciulitza au devenit my favourites. si crede-ma nu doresc nici dusmanilor sa treaca prin ce am trecut noi.

#21
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Cei care au patit-o... dati si voi mai multe detalii, deexemplu cand ati facut-o, cam in ce zile? Sigur nu ati factut-o in perioada fertila? Ati ejaculat inauntru? etc...

#22
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
nu are legatura daca inauntru sau afara, perioada fertila sau infertila.
1. chiar daca dai pe afara, pot sa ajunga cateva picaturi inainte de puctul culminant
2. daca fata e racita, sau are o mica problema de sanatate perioada aia infertila se poate decala si oricat ai sufla tu in iaurt, tot se intampla.

Pilula sau condomul raman singurele variante cu sanse cat de cat decente de reusita. daca ai cap, cu ele mergi...daca ai sete de adrenalina, bea un sprite si mergi tot pe mana lor.

#23
Playboy

Playboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2005

tra_k, on Jan 4 2005, 12:30, said:

De gustibus non ...

Sunt tipe care nu vor sa ia pastile nici sa le tai.

Intr-adevar e riscanta metoda calendarului, dar incepand de la coboratul din pat dimineata, toate sunt riscante. Daca pana la "sfarsit de luna" iti cade in cap o caramida sau te calca un marfar sau se prabuseste peste tine un avion, si nu mai are cine sa se "gandeasca la toate posibilitatile din lume"?

In plus mai creste lunar nivelul de adrenalina. Sport extrem, ce mai incolo si-ncoace!!

<{POST_SNAPBACK}>


Hmmm se vede ca nu ti-o zis nici o tipa ca ii gravida de poti glumi pe seama asta.
Eu am patit-o noroc ca o fost falsa prostia. :cursing:  Si cand am patit faza asta aveam 14 ani iti dai seama ce multa experienta !!! :death:  Ma pis pe prezervative, nu sunt bune de nimic  si nici nu simiti nimic. Pilulele is cele mai bune sau mai stiu de la maicamea si de la mai multa lume ca 2 zile inainte si 3 dupa nu o poti lasa gravida, dar exista intotdeauna un mic risc, inca nu am testat sa vad daca ii adevarata pt ca ii putin riscanta.

#24
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Cea mai buna metoda de contraceptie este abstinenta. Sau poti incerca la o manastire de taici. :naughty: Eu unul sunt pentru Sf prezervativ, desi ma mai joc si cu focul pentru adrenalina, sprite-ul nu-mi place :P.

#25
donar

donar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.05.2005
Imi dau si eu cu parerea aici.... Prietena mea a incercat pastile: desorelle, prescrise de medic. Din pacate am renuntat (tare bine era...) din cauza durerilor de cap din timpul menstruatiei si intre... Feriti-va de diversi medici care prescriu anticonceptionale pe ochi frumosi: am intalnit medic (nu cel la care am fost cu prietena) care prscria medicamente avand intelgere nescrisa cu firma importatoare.  :cursing:

Sfatul meu: daca vreti anticonecptionale, mergeti la o clinica ca lumea, si fara o dozare de hormoni (care e posibil sa va usuce la bani) nu plecati de acolo. E singura modalitate in care se pot lua pastile in mod corect.

Calendarul: am incercat si eu, dar numai in timpul menstruatiei (atunci e cel mai sigur - dar nu 100%!!!!) In rest, invatati de la cei patiti. Am patit-o cand eram mai mic... (i-a intarziat vre-o luna jumate -  IMAGINE!)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate