Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Germanos - firma lu' Peste!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce thread cretin. problema e simpla, daca esti BOU si semnezi ceva fara sa citesti, pentru ca "te gindesti ca poate ca blabla", iti meriti soarta. A GRESI E OMENESTE, A NU CITI UN CONTRACT INAINTE DE A-L SEMNA E O IMBECILITATE

#20
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
@stokarit_s: NU am cerut numarul, ci l-am ales dintr-o lista pusa la dispozitie de Germanos. Este o mare diferenta. De ce spun asta? Pentru ca un numar ales se poate intampla ca la cateva minute/ore sa se constate ca era deja luat, urmand ca mie sa-mi aloce un alt numar. ;)


View PostMosotti, on Sep 20 2008, 12:40, said:

ce thread cretin. problema e simpla, daca esti BOU si semnezi ceva fara sa citesti, pentru ca "te gindesti ca poate ca blabla", iti meriti soarta. A GRESI E OMENESTE, A NU CITI UN CONTRACT INAINTE DE A-L SEMNA E O IMBECILITATE

Tu esti moderator?! Esti cam varza! Du-te si da o laba, daca tot incepem sa ne jignim, macar sa fie reciproc. Nu prea dai bine cu mansarda si in situatia in care tu nu ai respect fata de altii, nu pot sa am nici eu fata de tine. Esti un zero. ;)

View Postabancor, on Sep 20 2008, 11:53, said:

Bre da rai sunteti! Femeia o fi gresit, se intimpla oricui, asta nu inseamna ca e incompetenta. Poate sa fie prima ei isprava de genul asta. Putea la fel de bine sa copieze gresit numele firmei sau alta data de identificare, nu neaparat numarul de telefon. Ea a redactat un contract, tu l-ai semnat, inseamna ca esti de acord cu el. M-as mira sa iti schimbe cineva numarul gratuit. Din moment ce ai semnat! Pina la momentul semnarii hirtia aia nu reprezenta nimic, se putea rupe si face alta. Daca semnai pe un numar si primeai altul mai inteleg. Sau daca te forta sa semnezi. Dar asa - ti-ai facut-o singur.

Nu cred ca redactarea eronata a unui contract se poate numi greseala. Semnarea lui - da.

1. Problema a aparut cu mult inainte de redactarea contractului si-anume la inserarea datelor, printre care si numarul de telefon. Vin si intreb: nu era si de datoria ei sa verifice amanuntit contractul, chiar inainte de a-l printa?! Inclusiv numarul de telefon? Sau chestia cu verificatul trebuia sa vina numai din partea mea?

2. Repet: era FIX ACEEASI procedura de indreptare a greselii si inainte de a semna (daca observam numarul gresit), si dupa ce am semnat. Nu trecusera decat 10 minute, la Cosmote oricum nu s-a schimbat nimic in cele 10 minute dupa ce am semnat.

3. Daca solutionarea unei probleme (destul de usoara cum era asta) nu se realizeaza de catre un angajat, nu se numeste incompetent?! Cu atat mai mult cu cat era prima data cand patea si ea treaba asta. Trebuia sa-mi spuna sa astept, sa vedem cum poate rezolva, nu sa-mi spuna ca pot plati schimbarea de numar. Asa se diferentiaza angajatii buni de altii mai putin buni.

#21
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
La mine au gresit o litera din numele firmei, foarte usor de altfel, cu certificatul de inmatriculare in fata.
Am vazut la momentul respectiv dar din cauza ca oricum lasasem actele acolo jumatate de zi, (magazinul fiind gol nu stiu de ce a durat atata) am semnat asa si am plecat. Oricum nu mai am abonamentul, i-a trecut sorocul.
Si inca ceva, eram la Internity, deci nu e doar la Germanos problema de neatentie.

#22
Im2good4U

Im2good4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.04.2006
nu cred ca era nevoie de atata caz..
nu ii iau apararea fetei de la Germanos.. dar Lao si u ai partea ta de vina.. ;)
iti scrisesem un post mai mare in care iti explicam mai multe.. dar s`a luat curentul.. si nu mai am rabdare sa scriu iar.
apropo, vezi ca pe blogul unde ai pus povestea, e o greseala:" Magazinele Germanos din Craiova 2 va asteapta cu toata increderea" - de aici se intelege ca toate magazinele din Craiova si nu e prea corect.
In principiu, daca ti`ai pus semnatura, fata e absolvita de orice vina!Se considera ca esti de acord cu tot ce e consemnat in respectivul contract.Asta ca idee pentru tine.

#23
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Da, corecta treaba cu semnatul. Eu as fi facut orice sa schimb acel numar de telefon, mai ales dupa ce realizam ca ori eu, ori sistemul a cauzat greseala. Dar eu sunt eu, altii sunt altii. :D

Nu gasesc unde scrie nimic de "Magazinele Germanos din Craiova 2 va asteapta cu toata increderea". Unde ai vazut asta?

Later Edit: am gasit. Nu eu am scris acolo, in partea de sus, ci Dl. Urban. Ordinea e un pic inversata, in sensul ca acel "2" trebuia sa fie imediat dupa Germanos, pentru ca era vorba de Germanos 2 din Craiova. ;)

Edited by Lao™, 21 September 2008 - 18:46.


#24
Im2good4U

Im2good4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.04.2006
ar trebui sa`i zici sa modifice.. daca tot i`ai dat informatia si a postat`o.. sa fie o exprimare cat mai clara ;)
iti garantez ca nu sta in puterile ei sa`ti schimbe numarul.. tocmai pentru ca(,)CosmOTE.. sau cel putin cei de la DealerHelpLine(care se ocupa de problemele dealerilor) nu ofera suport suficient.. din cauza ca sunt slab pregatiti.. extrem de slab pregatiti(incompetenti chiar.. ca m`am enervat  :cursing:  )
deci problema e mai mult la CosmOTE.. dar pentru ca Germanos este cel mai mare dealer al lor.. toate problemele se rasfrang asupra acestora.
tocmai de asta zic.. daca ai ceva de reprosat.. celor de la CosmOTE ar trebui sa le reprosezi..
si la urma urmei.. nu e problema asa mare.. numarul de telefon il salveaza in agenda majoritatea.. nu cred ca sta cineva sa`l tina minte.. si daca totusi vrea sa`l tina minte.. nu cred ca e o problema asa mare..  -_- dar inteleg de ce te`ai enervat.era mai bine daca nu te lasa sa`ti alegi :P

Edited by Im2good4U, 21 September 2008 - 20:03.


#25
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Nu mai conteaza. S-a rezolvat pana la urma. Ideea era ca si dupa ce semnasem, dar si daca nu semnam, procedura era aceeasi pt domnisoara. A lipsit buna vointa. Atat. Din punctul meu de vedere este un subiect epuizat.

#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ideea e ca esti cam prost. la revedere

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate