Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Restaurante ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
Caut si eu in Bucuresti, locuri pt iesit cu prietenii unde se poate manca la preturi normale. Cand zic normale ma gandesc o bere in jur de 5 lei nu 10 sau peste, o limonada tot pe acolo nu peste 10 si sa fie facuta din prafuri sau mai stiu eu ce, in pahar mic, iar o portie de mancare gatita nu scoasa din congelator si bagata in cuptorul cu microunde sa fie in jur de 15 lei in conditiile in care sa te saturi.
Am fost in ultimele 2 saptamani cu prietenii la diverse restaurante si terase si parca au explodat preturile. Sambata am mancat 3 salate, 4 deserturi si vreo 4 limonade (facute cu praf sau ce era acolo) cu peste 100 si ceva de lei. Si se mai asteapta si la bacsis.

Mai exista asa ceva sau tot romanul s-a lacomit si are preturi sa ii vina profitul 3-400% ca are amante de intretinut.

#2
tavernaviilor

tavernaviilor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.09.2008

 unpuisor, on Sep 9 2008, 16:29, said:

Caut si eu in Bucuresti, locuri pt iesit cu prietenii unde se poate manca la preturi normale. Cand zic normale ma gandesc o bere in jur de 5 lei nu 10 sau peste, o limonada tot pe acolo nu peste 10 si sa fie facuta din prafuri sau mai stiu eu ce, in pahar mic, iar o portie de mancare gatita nu scoasa din congelator si bagata in cuptorul cu microunde sa fie in jur de 15 lei in conditiile in care sa te saturi.
Am fost in ultimele 2 saptamani cu prietenii la diverse restaurante si terase si parca au explodat preturile. Sambata am mancat 3 salate, 4 deserturi si vreo 4 limonade (facute cu praf sau ce era acolo) cu peste 100 si ceva de lei. Si se mai asteapta si la bacsis.

Mai exista asa ceva sau tot romanul s-a lacomit si are preturi sa ii vina profitul 3-400% ca are amante de intretinut.

Taverna Viilor este locul potrivit ... Este ca o comunitate de prieteni acolo oricum ... Preturi mici, mancare excelenta, servire ireprosabila, super atmosfera ...

Muzica buna, Concerte de 4 ori pe saptamana in Bar, Proiectoare pe terasa, Plasme, Sunet Impecabil, WIFI etc etc

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Bai acesta, cand iti mai vine de reclama fa-o si tu mai pe blat. Acum o sa zbori de-aici, si nici textul nu e prea convingator.

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Daca da discount de 40-50% celor care spun parola "Softpedia", ramane. :D

#5
beligerantu

beligerantu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 04.09.2008
Restaurantul Dovinot din Mihailesti-Giurgiu. Se afla pe Sos. Buc-Alexandria, km.23. mititei si bere la cele mai mici preturi! Hepatofalk-ul (tablete) este din partea casei...

#6
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
Am intrat pe site-ul taverna viilor dar o limonada 10 lei... exact ce ziceam ca nu trebuie sa fie. Adica cat poate sa coste 2 lamai, 500 ml de apa si 3-4 lingurite de zahar.

#7
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 unpuisor, on Sep 10 2008, 09:50, said:

Am intrat pe site-ul taverna viilor dar o limonada 10 lei... exact ce ziceam ca nu trebuie sa fie. Adica cat poate sa coste 2 lamai, 500 ml de apa si 3-4 lingurite de zahar.
Maxim 5 lei, dar cine-ti da tie la pretul ala? Aia cum vrei sa mai faca atunci profit? :D Cauta prin Real daca ai prin zona ta, gasesti mancare gatita la preturi avantajoase, calda si "la botu' calului". Eu am mancat ieri o felie de pizza de 550g. la 9,8 lei, este 1,65 lei/100g.  B)

#8
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
la Real sa iti duci si femeia ducule :puke:

unpuisor, nu cred ca am fost la vreo TERASA nu restaurant unde sa beau limonada cu sub 7 lei....deci 10 lei mi se pare rezonabil, daca stai sa faci un calcul normal ca lamaile si zaharul nu fac atat dar, what the hell, nu mergi zilnic la restaurant nu? :)

#9
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 duculeana, on Sep 10 2008, 12:16, said:

Maxim 5 lei, dar cine-ti da tie la pretul ala? Aia cum vrei sa mai faca atunci profit? :D Cauta prin Real daca ai prin zona ta, gasesti mancare gatita la preturi avantajoase, calda si "la botu' calului". Eu am mancat ieri o felie de pizza de 550g. la 9,8 lei, este 1,65 lei/100g.  B)
Un adevarat festin la restaurantul "La Varice". Bun gust si eleganta printre carucioare si baxuri de Bucegi. Pentru fini cunoscatori.

#10
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

 duculeana, on Sep 10 2008, 12:16, said:

Maxim 5 lei, dar cine-ti da tie la pretul ala? Aia cum vrei sa mai faca atunci profit? :D Cauta prin Real daca ai prin zona ta, gasesti mancare gatita la preturi avantajoase, calda si "la botu' calului". Eu am mancat ieri o felie de pizza de 550g. la 9,8 lei, este 1,65 lei/100g.  B)


Tareee, la Selgros nu ai incercat??

#11
beligerantu

beligerantu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 04.09.2008

 duculeana, on Sep 10 2008, 12:16, said:

Cauta prin Real daca ai prin zona ta, gasesti mancare gatita la preturi avantajoase, calda si "la botu' calului". Eu am mancat ieri o felie de pizza de 550g. la 9,8 lei, este 1,65 lei/100g.  B)
ideea este foarte buna! poti scoate meniul foarte ieftin la o nunta, de exemplu...

#12
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
La mine in spatele blocului e o terasa unde o bere la halba e 2.3 lei, o limonada naturala de 500 ml e 4 lei, iar cu 75 de lei am mancat vreo 5 pers mici si carnati si baut vreo 2 randuri de bere. Il stiu pe patron si mi-a zis ca ii iese totusi profit mare. Deci se poate.
Problema e ca nu vreau sa ies mereu in spatele blocului, sunt satul de mici si caut diversitate.

#13
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Pai spune-ne si noua unde locuiesti.

#14
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
In zona obor - mosilor

#15
beligerantu

beligerantu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 04.09.2008

 duculeana, on Sep 10 2008, 12:16, said:

Maxim 5 lei, dar cine-ti da tie la pretul ala? Aia cum vrei sa mai faca atunci profit? :D Cauta prin Real daca ai prin zona ta, gasesti mancare gatita la preturi avantajoase, calda si "la botu' calului". Eu am mancat ieri o felie de pizza de 550g. la 9,8 lei, este 1,65 lei/100g.  B)
aveau scobitori?

#16
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 beligerantu, on Sep 10 2008, 19:07, said:

aveau scobitori?
Ce fite au unii... -_-

#17
beligerantu

beligerantu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 04.09.2008

 934, on Sep 10 2008, 19:20, said:

Ce fite au unii... -_-
ce sa-i faci, daca papam la baraca...

#18
tavernaviilor

tavernaviilor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.09.2008

 sebulbus, on Sep 10 2008, 01:39, said:

Bai acesta, cand iti mai vine de reclama fa-o si tu mai pe blat. Acum o sa zbori de-aici, si nici textul nu e prea convingator.


Scuze daca o fi fost interpretata asa dar a intrebat omul ... :( Ce era sa ii spun acum ... Daca era din Constanta ii ziceam La Scoica si poate nu mai era considerata reclama ... Scuze si iertare ...

 AlexIP, on Sep 10 2008, 02:00, said:

Daca da discount de 40-50% celor care spun parola "Softpedia", ramane. :D


Putem rezolva cumva, cum sa nu ... dar nu cred ca reusesc mai mult de 10 % ... In schimb, vorbesc serios.

 unpuisor, on Sep 10 2008, 09:50, said:

Am intrat pe site-ul taverna viilor dar o limonada 10 lei... exact ce ziceam ca nu trebuie sa fie. Adica cat poate sa coste 2 lamai, 500 ml de apa si 3-4 lingurite de zahar.

Preturile sunt mici oricum ... Limonada e dubla si e facuta din lamai, lamai ... Nu sunt crescute in spatele terasei dar oricum sunt lamai ... Nu stiu daca merita neaparat 10 RON dar stiu ca e buna si toata lumea e multumita ... Berea normala este pana in 5 RON ... E mult mai mult decat decent ... pentru Bucuresti.


 beligerantu, on Sep 10 2008, 19:07, said:

aveau scobitori?

Erau si vreo doua fete pe acolo dar cam scumpe  :lol: :lol: :lol:

Edited by tavernaviilor, 10 September 2008 - 19:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate