Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Cabluri sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
se da un sistem http://www.telecomen...692bba27562a639... acest sistem a venit fara cablurile de conectare la PC... Acest sistemva fi folosit intr-o mica sala de festivitati la o scoala de la tara... Acest sistem va fi conectat la un laptop care nu are placa de sunet 5.1... ideea e ca am vazut ca in spatele subwofer-ului, unde se conecteaza firele spre calculator exista 8 intrari... respectiv 6 sunt incadrate (cate 3 pe un rand, 3 rosii si 3 albe, si scrie langa ele "SB","CE"," SR"," SL", "FR", "FL") si scrie langa "5.1 in", sa inteleg ca acolo se conecteaza cablurile in cazul in care ai placa de sunet 5.1(cu cablurile pe care nu le am)... iar langa exista 2 mufe de acelasi fel ca cele anterioare, una alba si una rosie si sunt incadrate intr-un dreptunghi langa care scrie "stereo in"... sa inteleg ca in acele 2 mufe se poate pune un cablu si se poate folosi laptop-ul care are o singura iesire pentru sunet???... si daca da.... de unde iau si eu niste  cabluri dinalea... sau cum se numesc macar...


Astept raspunsurile voastre... cat mai curand... ca sa am timp sa pregatesc sistemul pentru inceperea scolii...

Multumesc!

#2
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008
o poza din spate a subwofer-ului ar fi de ajutor ca sa ne dam seama ce fel de caluri iti trebuie.

SB= subwofer
CE= boxa din centru
SR= boxa din dreapta spate
SL=boxa din stanga spate
FR=boxa din dreapta din fata
FL=boxa din stanga din fata.

asta inseamna abrevierile.

cablurile depind cum vrei sa le pui in acea incapere

#3
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
o sa incerc sa fac si o poza din spate dar pana miercuri nu pot.... mi-am dat seama ce inseamna abrevierile dar am zis ca as vrea sa folosesc celelalte 2 mufe langa ceare scria L, respectiv R si langa amandoua scria "stereo in"... pentru ca pe laptop nu am decat o singura iesire audio... nu am placa de sunet 5.1... vreau sa stiu daca e posibil sa realizes asa ceva...

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,482
  • Înscris: 08.12.2006
Stereo in = intrare stereo. Poți conecta la stereo in, cu un cablu cu jack mic la un capăt și 2 RCA la celălalt capăt
[ http://www.conectica.ro/images/CCA-458M.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
si folosind acest cablu conectat la "stereo in" se va auzi in toate boxele???

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,482
  • Înscris: 08.12.2006
Teoretic da, se va auzi un fals 5.1 în toate boxele. Nu știu ce sistem ai. Dar de ce nu încerci? Un cablu din ăla costă 3 - 5 lei...

#7
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
ok... Va multumesc... acum m-am lamurit si stiu ce am de facut...

sistemul l-am postat intr-un link in primul post... e un sistem BlueTech H802

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate