Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Unde se mananca bine in Vama Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008
Momentan unde am mancat destul d bine in Vama veche a fost la Canapele.Mancare buna mai este shi la Shoni dar este putzin shi scump.S-a mai deschis anu' asta o cherhana la pescari,se mananca un borsh de peste de itzi sfaraie calcaiele. :worthy:

#2
urmatecu78

urmatecu78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.12.2007
"La Rogojini", daca mai exista. Am fost acum 2 ani. Mancare gustoasa, portii mari, preturi decente. Prima data am fost acolo in 2001, apoi in 2002. Cat am stat in Vama cu cortul mancam acolo dimineata si la pranz. Pe atunci avea o amenajare mai primitiva dar mancarea era buna.

#3
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,498
  • Înscris: 04.05.2006
Cel mai bine (si cel mai scump) se manca la Ca'Bianca. Ar mai fi Soni...dar mai bine se mananca la Mitocani (Lyana) doar ca astepti de ti se lungesc urechile :). In rest, peste tot mi-am luat tzeapa (dureri de burta, vomitat...etc). Oricum...cel mai bine se mananca berea sau spritul la Ovidiu pe "terasa" noaptea :D

#4
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,467
  • Înscris: 20.02.2008
AM mancat Ieftin si relativ bine la El Comandante (e impinge tava). La Canapele am platit de 2 ori mai mult si mancarea e aceeasi (+ca astepti mancarea foarte mult).
Am mai mancat de 2 ori la Terasa aia vis-a-vis de Stuf...nu mi-a placut...

#5
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Dupa parerea mea cea mai gustoasa mancare este la Soni. Numai cand ma gandesc la ceaunurile lui pe caramizi imi vine apa in gura. Am incercat si la Canapele, dar nu mi-a placut asa de tare, mai ales ca ei prin ceafa la gratar inteleg ceafa prajita in ulei, iar cartofii taranesti sunt o amestecatura de ardei cu ceapa si urme fine de cartofi.
La mitocanu am luat numai micul dejun, deci nu ma pot pronunta, caci omleta si ochiuri stie toata lumea sa faca. Ei stau mai greu cu numaratoarea, caci am cerut doua ochiuri si mi-au adus 4, adica 2 portii, pentru care am asteptat, fara sa exagerez, 80 de minute.

#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,794
  • Înscris: 06.09.2004
fara sa supar pe nimeni, cel mai bine in vama se mananca la 2 mai...
neaparat in vama, la corsaru sau la frontiera. deh, fiecare cu gusturile lui.

#7
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,498
  • Înscris: 04.05.2006

View Postnoha_1508, on Oct 12 2008, 01:45, said:

...caci omleta si ochiuri stie toata lumea sa faca.

Incearca o omleta la ...chestia aia de deasupra de El Comandante....ca-mi scapa acum cum ii spune...si iti vei schimba brusc opinia :D. Dar mai bine crede-ma pe cuvant. :). Omleta mai varza decat acolo nu mi-a fost dat sa gust. De fapt....nimic din ce-am mancat acolo nu mi-a placut..sunt varza la bucatarie.

#8
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

View Postrichelieu, on Oct 13 2008, 11:13, said:

Incearca o omleta la ...chestia aia de deasupra de El Comandante....ca-mi scapa acum cum ii spune...si iti vei schimba brusc opinia :D. Dar mai bine crede-ma pe cuvant. :). Omleta mai varza decat acolo nu mi-a fost dat sa gust. De fapt....nimic din ce-am mancat acolo nu mi-a placut..sunt varza la bucatarie.
Cred ca despre Corsarul vorbesti, dar nu am mancat niciodata acolo.

#9
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
LA BIBI (chiar daca sunt preturi in €) , la restaurantul rustic de langa dinamo din 2 mai, la Soni (doar pranzul cu gulas), la "dambovita" (s-a cam desfiintat), la frontiera (desi nu mai merg acolo ca si lua un amic seara de seara ursus si pizza prosciuto si funghi ca l invatasera si cheleritele nici nu l mai intrebau). Despre corsarul ala stiu doar ca am mancat ceva gen somon sau rechin si a fost super bun!

#10
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Am si  uitat de Bibi. Intr-adevar acolo este mancare buna.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate